El İçi Terlemesinin Nedenleri

06.03.2019
116
A+
A-
El İçi Terlemesinin Nedenleri

Avuç içi terlemesinin nedenleri, heyecan, korku, stres, üzüntü, acı ve hastalık kaynaklı olabilir. Ayrıca, sağlıklı birinde de bu terleme meydana gelebilir. Küçük bir mesele gibi görünen bu rahatsızlık, ciddi hastalıkların habercisi olabilir.


 Terlemeyen insanlarda zararlı toksinler vücuttan dışarı çıkmaz. Bu durumda birçok rahatsızlık meydana gelir. Vücudun temizlenmesinde ve hastalıkların tedavisinde terleme önemlidir. Kilo sorunu olanlar günlük spor yaparak terlemesi gerekir. Bu şekilde vücutta meydana gelen zararlı toksinler dışarı çıkar. El içi terlemesinin nedenleri en iyi şekilde tespit edilmelidir. Hastalık habercisi olan terlemeler uzman doktor nezaretinde tedavi edilmelidir. 

El İçi Terlemesinin Nedenleri

 Avuç İçi Terleme Sosyal Hayatta Problem Meydana Getirir

  İnsanlar arası iletişimde ‘tokalaşmak’ en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Günlük hayatımızda tanıdık birini gördüğümüz zaman ilk yaptığımız şey tokalaşmaktır. İyi niyetin sembolü olan ve insanlar arası ilişkiyi düzenleyen tokalaşmak, eşler arasında da muhabbetin simgesidir.

 Eşinizin elini tutmak istediğinizde eliniz terliyse, muhabbet ve sevginin yerini utanma alır. Bir anda romantik bir gece berbat oluverir. İş dünyasında ve normal yaşantıda da terli ellerle tokalaşmak, sizi kötü duruma düşürecektir. Küçük gibi görünen bu sorun, iş dünyasında negatif bir durum meydana getirir.

 Terlemeyle Birlikte Zararlı Toksinler Dışarı Atılır


 Vücudumuz, kendi kendini koruyan özel bir sisteme sahiptir. Avuç içinde meydana gelen terleme de bunlardan biridir. Vücuttaki zararlı toksinlerin atılması ve vücut ısısının sağlanması terlemeyle meydana gelir. Psikolojik nedenlerden dolayı ve hastalık gibi durumlarda öncelikle avuç içi terlemektedir. Sıkılganlık, sinir hali ve aşırı heyecan, terlemeyle kendini gösterir. Sıcak havanın olumsuz etkisi de bu sorunun meydana gelmesinde etkili olmaktadır.

El İçi Terlemesinin Nedenleri

 Troid hastaları, obezite hastaları ve diyabet (şeker) hastaları, avuç içi terleme sorunu ile karşılaşmaktadır. Bu hastalıkların tedavisi ihmal edilmemelidir. İhmal edildiği taktirde ciddi sonuçlar meydana gelebilir. Bu kategorideki tedavi işlemlerinde uzman doktorlar tercih edilmelidir.

  El tümörü, metobolik hastalıklar, bölgesel ağrılar, doğuştan cilt hastalıkları, el ve ayaklarda hassasiyet, sinirsel hastalıklar, kemik irileşmesi, tırnak mantarı ve enfeksiyonel hastalıklar avuç içi terlemeye neden olmaktadır.

 Nasıl Tedavi Olunur?

 Bu rahatsızlık için gidilecek bölüm Endokrinoloji bölümüdür. Uzman hekim nezaretinde yapılan tedavi işlemleriyle bu sorun ortadan kalkabilir. Bu bölümde herhangi bir bulguya rastlanılmazsa dermotoloji bölümüne gidilmelidir. Bu bölüm de kendine özgü tedavi şekilleriyle avuç içi terleme problemini çözmeye çalışır. Dermotolojiden sonra göğüs hastalıklarına sevk edilebilirsiniz. Bu bölümde göğüsteki sinirler incelenir. Terlemenin nedeni göğüsteki sinirler olabilir.

El İçi Terlemesinin Nedenleri

 Klips ETS yöntemi bu kategorideki ameliyat yöntemidir. Uzman hekimler uygun gördüğü zaman hastalara bu tedavi yöntemini uygulamaktadır. Göğüs kafesindeki sempatik sinir dalları kapalı ameliyatla hassasiyeti giderilmektedir. Böylece bu sinirler devre dışı bırakılır. Bazı hastalar ‘felç’ korkusuyla bu ameliyattan uzak durmaktadır. Uzman hekimler tarafından yapıldığı sürece her hangi bir riski olmayan bu ameliyat, 20-25 dakika gibi kısa sürede gerçekleşiyor. Operasyon sonrası hasta normal yaşantısına devam ediyor. Birkaç günlük dinlenmeden sonra iş dünyasına geri dönebilirsiniz.

El İçi Terlemesinin Nedenleri

  Terleme Sorununa Karşı Bitkisel Çözümler

 1- Hindistan cevizi yağı, terlemeye karşı parfüm etkisi oluşturur. Oluşan kötü kokuyu Hindistan cevizi yağı ile ortadan kaldırabilirsiniz.

 2- Aşırı terlemeye karşı güvercin ayağı kullanmak, bilinen yöntemlerden biridir. Sıvı ve toz şeklindeki güvercin ayağı, terlemeyi engeller.

El İçi Terlemesinin Nedenleri

 3- Demlenmiş çay poşetleri de tedavi edici özelliklere sahiptir. Bu poşetler avuç içine yerleştirilir. Bu yerleştirme işleminin ardından terleme problemi ortadan kalkar.

 4- Bebek pudrası da terlemenin meydana gelmesini önler. Pudraya, limon ve naneyi karıştırdıktan sonra elinizi bu karışımda bekletin.


FOTO GALERİ / El İçi Terlemesinin NedenleriZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.