Beyaz Un Neden Zararlıdır?

05.07.2016
1.169
A+
A-
Beyaz Un Neden Zararlıdır?

Beyaz un neden zararlıdır konusunda sizlere önemli bilgiler vermeyi amaçlıyoruz. Konunun sağlığımızla doğrudan ilgili olması, önemini artırıyor.

Beyaz unun zararları nelerdir ve neden beyaz un sağlığa zararlıdır konularını merak eden çok sayıda insan olduğunu düşünerek, detaylı bir değerlendirme sonucunda, bilgiler vermek istedik. Sizler için sıraladığımız bu bilgiler, umarız ki faydalı olacaktır. Sağlık kategorimiz içerisinde çok sayı benzer faydalı bilgileri bulabilirsiniz. Çok daha kaliteli ve sağlıklı bir hayat için tavsiyemiz, yazılarımızın tamamını okumanızdır. Çok daha sağlıklı yaşlanmak ve sağlık sorunlarından uzak durmak, sağlığınıza özen göstermenizle mümkün olacaktır.

Şeker-insülin açısından olumsuz olmasıi çeşitli dalgalanmalar yaşanmasına neden olmaktadır. Bu nedenle de dikkat edilmesi gerekir.

Bu unun tam tahıldan oluşmaması, içerik bakımından yeterince besleyici ve sağlıklı olmasını engellemektedir.

Hem rüşeym hem de kepek açısından zayıf olan beyaz un, fabrikasyon bir ürün haline gelerek içeriklerini kaybetmektedir. Örnek vermek gerekirse; mineral, vitamin ve posa açısından fakir olan beyaz un aynı zamanda karbonhidrat açısından yüksek bir içeriğe sahiptir.

Kalın bağırsağımızda yararlı bakterilerin sayısını arttırmakta olan tam tahıllı ürünler yerine beyaz unlu ürünlerin kullanılması, yine bazı sağlık sorunlarına zemin hazırlamaktadır.

Gluten içeriğinin yüksek olması, çölyak hastalığını tetiklemektedir. Bağırsaklara zarar veren bu madde, başka sağlık sorunlarına da zemin hazırlayabilmektedir. Yüksek kalori ve dolayısıyla da kilo alımını kolaylaştıran madde, başlı başına beyaz undan uzak durmak için yeterlidir.

FOTO GALERİ / Beyaz Un Neden Zararlıdır?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.