Parkinson Hastalığı’nın Belirtileri İşaretleri

07.07.2016
874
A+
A-
Parkinson Hastalığı’nın Belirtileri İşaretleri

Parkinson Hastalığı’nın belirtileri işaretleri konumuz içerisinde, bu rahatsızlıkla ilgili önemli bilgiler sunmak istiyoruz.


Parkinson belirtileri için sizlere sıralı olarak önemli konuları belirtmek istedik. Bu zor ve gittikçe daha fazla insanda görülen hastalık için hazırlıklı olmak gereklidir.

En fazla bilinen belirtilerinden birisi olan el ve ayaklarda meydana gelen titremeler, bu hastalığın önemli belirtilerinden sayılmaktadır. Bu durum daha çok, dinlenme süreçlerinde görülmektedir. Bu titremeleri benzetmek gerekirse, işaret ve baş parmaklardaki aşırı titreme nedeniyle, para sayar gibi bir görüntüye benzetebiliriz.

Bedenin fiziksel açıdan öne doğru gelmesi ve bu öne doğru eğik durma durumunun süreklilik kazanması. Bunun nedeni ve hastalığın belirtileri olarak ise duruş ve hareketlerde meydana gelen refleks kayıplarından söz edilebilir.

Aynı şekilde hareketlerdeki olumsuz değişimin sonrasında, koordinasyon bozuklukları görülmektedir. Daha yavaş hareket etmeye başlanması, basit hareketlerde dahi zorlanılmaya başlanması, hastalığın belirtilerinden sayılmaktadır. Örnek vermek gerekirse, otomatik hale gelmiş olan çatal ve bıçak kullanımında sorun yaşanması gibi bir örnek verilebilir. Yine aynı şekilde, diş fırçalamak gibi basit işlevler de artık çok daha zor hale gelecektir.

Yürüyüşte ayakların sürüyerek hareketinin sağlanmaya çalışılması da Parkinson Hastalığın’ın belirtileri arasında yer alır. Kaslar daha sert duruma gelir ve bu durum yüzde dahi kendisini gösterir. Adeta mimik ve jestlerden yoksun bir yüz hali ortaya çıkar. Konuşmada da yavaşlama ve bozukluklar görülecektir.

 


FOTO GALERİ / Parkinson Hastalığı’nın Belirtileri İşaretleriZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.