Akupunktur Yöntemi İle Vücut Ağrılarına Son

15.02.2019
200
A+
A-
Akupunktur Yöntemi İle Vücut Ağrılarına Son

Vücudumuzda sık sık karşılaştığımız ağrılar, en büyük sorunumuzdur. Neremiz ağrıyorsa canımız oradadır sanki. Bir an önce ağrımızın durmasını, acımızın geçmesini isteriz. Akupunktur tedavisi eski zamanlardan beri uygulanan ağrıyı kontrol ve yok eden güvenli bir yöntemdir. Bu yöntem ağrıları dindiren akupunktur noktaları tespit edilerek, cilt altına yerleştirilen iğneler ile uygulanmaktadır.

Akupunktur yöntemi ile vücut ağrılarına son

 Akupunktur noktaları hangi ağrılara iyi gelir

Vücudumuzdaki, ağrıları dindiren akupunktur noktaları birçok ağrıyı yok etmekte süper kahraman gibidir. Bu noktaları kahramanlaştıran ağrılar şunlardır:

·         Mide ve karın ağrısı

·         Safra yolları ağrısı

·         Kronik baş ağrısı ve migren

·         Omuz ve sırt ağrısı

·         Regl ağrısı

·         Boğaz ağrısı

·         Diş ağrısı

Akupunktur yöntemi ile vücut ağrılarına son

Bu yöntemler, ağrıları yok etmekle kalmayıp, depresyon, inme, alerjik rinit, zayıflama ve hatta kısırlık tedavisi için bile kullanılır.

 Akupunkturun vücutta uygulandığı yerler neresidir

 Yüzyıllardır uygulanan akupunktur, vücudun rastgele bir bölgesine uygulanamaz. Öyleyse bu yöntemde kullanılan ağrıları dindiren akupunktur noktaları vücudumuzun neresinde? Bunu öğrendiğimizde, evlerimizde asla iğne kullanmadan, sadece bası yaparak ağrıları bir miktar durdurabiliriz. İğne kullanılacaksa işi uzmanların eline bırakmamızda fayda vardır.

Akupunktur yöntemi ile vücut ağrılarına son

Yanlış uygulama ve steril edilmeyen iğneler hayati zararlar verebilir. Vücudun nerelerinde ağrıları dindiren akupunktur noktaları olduğunu, akupunkturun steril şekilde nasıl yapılması gerektiğini, en iyi işin uzmanları bilirler.

 Akupunktur noktaları vücudumuzun neresindedir

 Vücudumuzdaki bazı bölgeler bazı organlarımızla bağlantılıdır. Bu bölgelere ağrıları dindiren akupunktur noktaları denir. Tedavide, bu noktalar işaretlenir, cilt altına iğne uygulanıp bağlantılı organın ağrısı bastırılır. Kısırlık tedavisi gibi tedavilerde bastırma yerine uyarma işlemi gerçekleşir. Peki bası yapabileceğimiz akupunktur noktaları vücudumuzun neresindedir?

Akupunktur yöntemi ile vücut ağrılarına son

·         Mide ve karın ağrısı için:Bel çizgisi hizası, yatay şekilde dört parmak genişliğinde

·         Safra yolları ağrısı için: Gözün dış köşesi, şakak, alın ense, dört ayak parmağının tırnak kökü

·         Kronik baş ağrısı ve migren için: Kaşlar arasındaki boşluğun tam ortası, ikinci ve üçüncü ayak parmakların ayak tabanı hizası, kulak memesi hizasında boynun her iki yanı

·         Omuz için: Göğüsten omuz hizasına uzanan bölge. Sırt ağrısı için: Böbrek hizasından kuyruk sokumuna kadar olan bölge

Akupunktur yöntemi ile vücut ağrılarına son

·         Regl ağrısı için: Ayağın üst kısmında baş ve ikinci parmağın V şeklinde birleştiği nokta

·         Boğaz ağrısı için: Ensede kaftası oyuğunun ortası

·         Diş ağrısı için: El baş parmağı ve işaret parmağının arasında baş parmağa yakın olan çukur yeri

FOTO GALERİ / Akupunktur Yöntemi İle Vücut Ağrılarına Son

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.