Kilolu Kadınlar için Gelinlik Önerileri

15.02.2019
957
A+
A-
Kilolu Kadınlar için Gelinlik Önerileri

Gelinlik giymek her kadının hayali olarak düşünülen önemli bir sürecin simgesidir. Belirli bir süreçten sonra evlilik kararı alan bayanlar için en önemli görülen konuların başında gelinlik seçimi gelmektedir. Gelinlik seçiminin doğru yapılması ve düğün esnasında size en yakışan ürünün bulunmuş olması kadınlar için mutlu olmanın kriterleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle de düğün tarihinin kararlaşmasından aylar önce gelin adayları gelinlik arayışına başlamaktadır.

Kilolu Kadınlar için Gelinlik Önerileri

Gelinlik seçiminde gelin adaylarının dikkat ettikleri belirli kıstaslar bulunmaktadır. Ancak kimi zaman istenmeyen kilolar neticesinde gelin adayları istedikleri gelinliği bulma konusunda sıkıntıya düşebilmektedir. Bu durumda da gelin adaylarının akıllarına kilolu kadınlar için gelinlik önerileri gelmektedir. Bu süreçte doğru gelinliği seçmenin yöntemleri ve yolları çiftleri düşündürmektedir.

Kilolu Kadınlar için Gelinlik Önerileri

Son dönemlerde yaşanan gelişmelere bağlı olarak özellikle istenmeyen kilolara sahip olan kilolu kadınlar için gelinlik önerileri ciddi kolaylıklar sunabilmektedir. Doğru kesim ve tasarım sayesinde gelin adaylarına göre en doğru gelinlik seçilebilmektedir. Bu aşamada gelin adaylarının önerileri dikkatle incelemesi ve internet ortamında ya da alışveriş mağazalarında hummalı bir çalışma yürütmesi faydalı görülmektedir.

Hayalinizde olan gelinliğe ulaşmak umduğunuzdan daha kolay olabilecektir. Bu nedenle kilolu kadınlar için gelinlik önerileri ve diğer paylaşımları dikkatle okumanız tavsiye edilmektedir.

Vücut Yapısına Göre Doğru Gelinlik

İstenmeyen kilo sahibi olsanız da ya da boyunuzun kısa olduğunu düşünseniz de sizlere de uygun ve şık gözükebilecek bir gelinlik bulunabilir. Bu aşamada en önemli husus kilolu kadınlar için gelinlik önerileri hakkında detaylı bir inceleme yürütmektir. Unutulmamalıdır ki gelinlik ya da herhangi bir kıyafetin güzel ve şık görünmesi için önemli olan nokta onun doğru vücut tipine göre seçilmiş olmasıdır. Yani vücut tipine göre tasarlanmış gelinlik ile başarılı sonuç elde edebilirsiniz.

İnsanların vücut yapıları meyve tiplerine göre kategorize edilmiştir. Buna göre armut ve elma tipi vücudun yanında kum saati ve dikdörtgen şekle sahip vücut yapıları bulunmaktadır. Bu kategorize sayesinde istediğiniz gelinliğe katalog yardımı ile dahi ulaşabilirsiniz.

Kilolu Kadınlar için Gelinlik Önerileri

Peki vücut tipine göre doğru gelinlik seçimi için ince nüanslar nedir? Buna göre 4 farklı tüp olan bayan vücut yapısının doğru analizi sonrasında şık ve gösterişli bir gelinliğe sahip olabileceksiniz. Kilolu kadınlar için gelinlik önerileri konusunda belki de en önemli husus vücut tipine göre doğru gelinliğin bulunmasıdır.

Vücut Tipleri Analizi ve Gelinlik Seçimi

Kilolu Kadınlar için Gelinlik Önerileri

Gelinlik seçiminde kilolu ya da kısa olmanın çok da sorun olmadığı aslında önemli olan noktanın vücut tipine göre doğru ürünün bulunması gerektiğidir. Buna göre:

Armut tipi vücuda göre gelinlik seçiminde;

·         Armut tipi vücuda sahip bayanlar, ince bel yapısına sahip olduğu için, A kesim türünde bir gelinlik oldukça başarılı sonuçlar verecektir. Böylece geniş basenler gelinlik eteği sayesinde dikkatlerden kaçırılır.

Elma Tipi vücuda sahip olan kişiler için gelinlik seçiminde dikkat edilecek ince nüans ise şu şekildedir;

·         Vücudun üst kısmı yani karın ve göğüs kafesi kısmı oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Bu nedenle de gelin adayları için V yaka kesime sahip olan gelinlik modelleri bir adım öne çıkmaktadır.

·         Kapalı yaka gelinliklere örnek olan bisiklet ya da hakim gibi kapalı yaka tasarımlar ise genellikle önerilmemektedir. Ancak kişilerin giyim tercihleri nedeniyle V yaka modellere uzak durması da karşılaşılır bir durumdur.

Kilolu Kadınlar için Gelinlik Önerileri

42 beden ile 62 bedene kadar vücut ölçülerine sahip olan gelin adayları için doğru gelinlik tercihinde önemli olan husus, kabarık gelinlik modelinden ya da balık modelden uzak durulmalıdır. Bunun yerine saten ile tül kumaşlar ile dökümlü ve bol gelinlik tercihi isabetli görülmektedir.  

 

 

 

FOTO GALERİ / Kilolu Kadınlar için Gelinlik Önerileri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.