Kadın ve Moda

Saçları Düz Tutmanın 7 Yolu

24.02.2014
Saçları Düz Tutmanın 7 Yolu

Kimi günler düz saçlara sahip olmak için emek harcayıp bazen işe giderken sabah erkenden kalkıp ya da özel bir yere ya da herhangi bir yere giderken saçlarımızı özenle düzleştirir veya düz fön çektiririz. Fakat en ufak bir nem parçası ışıldayan düz saçlarınızı bozduğunda insanın sinirleri zıplıyor değil mi?

Aslında ışıldayan havalı düz saçlara sahip olmak çok da zor değil. İşte biz de sizinle bu yazımızda saçları düz tutmak için bazı önerileri paylaşmak istedik. Saçları düz tutmanın 7 yolu ile istediğiniz saçlara sahip olabilirsiniz.

Saçların düz kalmasını sağlamak için ilk yapacağınız şey şampuan ve saç kreminizi ona göre almak olmalıdır. Bildiğiniz gibi saç düzleştirici şampuan ve kremi hemen her markada mevcut. Örneğin gliss marka şampuanın düzleştirici şampuan ve kremi gibi. Duş sonrasında uygulayacağınız nemlendirici krem de yine buna uygun olmalı. Tabi bu kadarla yetinen saçlarda var yetinmeyen de.

Düzleştirici Şampuan

Bunlar benim saçıma işlemez diyen hanımlar saçları düz tutmak için önerilerimiz devam ediyor.

Düzleştirici şampuan, krem vs yetersiz kalır diyorsanız.  Günlük şampuan ve kremler dışında düz saçlara sahip olmak için tasarlanmış daha özel ürünleri deneyin. Bu ürünlerden ucuzda pahalıya tonlarca bulabilirsiniz. Fakat denediğiniz ilk üründe pes etmeyin. İlk başta etki etmeyebilir.

Saç Düzleştirme İçin Kullanılan Ürünler

Saçları düzleştirmenin yollarından diğeri ise yine doğal ürünlerden geçiyor hem sağlıklı hem de işe yarayan. Bunlardan en basiti ise düz saçlar için süt ve bal maskesidir. 1 fincan süt ile 1 yemek kaşığı balı karıştırın ve saçınıza uygulayın. 2 saat kadar saçınızda bekletin ve durulayın.  Saçlarınızdaki etkiyi hemen hissedeceksiniz

Saç Düzleştirme İçin Süt Bal Maskesi

Düz bir fırça ve fön makinesinde düşük ısıyla kullanın. Saçlarınızı bu şekilde kuruttuğunuzda saçlarınızın zamanla daha kalıcı bir şekilde düz olduğunu ve daha az yıprandığını göreceksiniz.

Mümkün olduğunca menden uzak durun. Düz saçların en büyük düşmanı nemdir. Bu yüzden mümkün oldukça nemli yerlerden kaçabildiğiniz kadar kaçın. Örneğin saçlarınızı özenle düzleştirdiyseniz sonrasında yemek veya ütü yapmayın.

Saçlarınızı daha kolay düzleştirmek ve daha uzun süre düz saçlara sahip olmak istiyorsanız duştan çıkınca havluyu düzgün kullanın. Saçınızı havluya sarın ve bir süre nemi çekmesini bekleyin saçınızı havluyla ovalayarak suyunu almaya çalışırsanız buklelere hizmet etmiş olursunuz. Daha sonra düz bir fırça ile aşağıya doğru çekerek kurutun.

Saç Düzleştirme İçin

Bunlar saçların düz kalmasına hiçbiri işe yaramadıysa son çare düzleştirici kullanın. Fakat saçlarınızı düzleştirmek biraz fazla zarar verir bu yüzden korumaya yönelik ürünler kullanmaya çalışın.

Saç düzleştirme Yolları

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar