Kadın ve Moda

Perma Modelleri ve Fiyatları

04.03.2022
Perma Modelleri ve Fiyatları

Perma modelleri ve fiyatları her zaman farklı nedenlere bağlı olarak değişmek durumundadır. Yapılacak uygulamanın detayları fiyatları üzerinde de doğrudan etkilidir. Yine uygulanması düşünülen perma modelinin ayrıntıları da fiyatları üzerinde doğrudan etkilidir. Bundan dolayıdır ki perma yaptırırken her zaman etkili bir şekilde fiyat araştırması yapmak önerilmektedir.

Perma düz saçlı kişilere yapılmaktadır. Düz saçı kıvırcık hale getirmektedir. Genellikle kadın saçları için tercih etmektedir. Perma yaptıran insanların saçları dalgalı veya kıvırcık olmaktadır. Perma modelleri ve fiyatları da her sene değişim göstermektedir. Bu uygulama saç tiplerine birçok farklı nedenle yapılmaktadır. Dolayısıyla fiyatlar her tercihe ve işleme göre değişiklik gösterecektir.

Perma Modelleri ve Fiyatları

Başlıklar

Perma Fiyatları 2022

2022 yılı itibariyle perma modelleri ve fiyatları konusunda detaylı bir araştırma yaptığımız zaman gayet doğal olarak karşımıza birden fazla seçenek çıkar. Bu kapsamda perma fiyatları konusunda kapsamlı bir araştırma yapmak her zaman önerilmektedir.

Ancak bu sayede üst düzeyde bir perma uygulaması yaptırmak da mümkün hale gelmektedir. Her sene yenilenen ve çeşitlilik gösteren perma modelleri ve fiyatları, 2022 yılı için de güncellenmiştir. Perma fiyatları belirlenirken kuaförün işçiliği, saçları kıvırcık hale getiren perma ilacının markası ve fiyatı göz önünde bulundurulmaktadır. Perma ilacı fiyatları 80 ile 100 TL arasında değişmektedir.

Kuaförün işçiliği ise 250 ile 350 TL arasında değişmektedir. Dolayısıyla perma işlemi fiyatı 500 ile 800 TL arasında değişiklik göstermektedir. Fiyatlar semtlere göre de değişmektedir. Daha lüks semtlerde fiyatlar artış gösterecektir. Perma yaptırmadan önce kuaförle görüşmek ve yaptığı işleri incelemek faydalı olacaktır.

Perma Modelleri ve Fiyatları

Kısa Saç Perma Fiyat ve  Modelleri

Perma fiyatları araştırması bittikten sonra perma yaptıran insanların birkaç ay boyunca saçlarına herhangi bir işlem yaptırmalarına gerek yoktur. Perma öncelikle kıvırcık ve aylar sonra bozulmaya yakın dalgalı bir görünüm verecektir. Kısa saçlar perma için en iyi saç modelleridir. Bu modeller ise; kare bob, uzun kare ve kısaltılmış kaskad olabilmektedir. Özellikle yuvarlak veya oval yüz hatlarına sahip kızlara perma bukleleri çok yakışmaktadır.

Kalıcı Perma Nasıl Yapılır?

Aylarca hiçbir işlem uygulamadan kıvırcık veya dalgalı görünüm bırakan perma saçın kalıcılığı en fazla 3 veya 4 aydır. Saçlar uzadıkça köklerden gelen kıvırcık olmayan saçlar kıvırcık saçlara dalgalı bir görünüm sağlamaktadır.

Perma Modelleri ve Fiyatları

Aylar sonra saça maşa yapılmış gibi bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Perma yaptırdıktan sonra uygun şampuan ve saç kremi kullanmak saçların daha canlı görünmesini sağlamaktadır. Permanın ilk günkü halini koruyabilmek adına saç maskeleri de yapılabilmektedir. Kozmetik mağazalarında veya kuaförlerde buna uygun ürünler bulunmaktadır.

Perma modelleri ve fiyatları tercih edilen modele, işçiliğe, kalıcılığa ve saçta daha önce herhangi bir işlemin bulunup bulunmamasına göre değişmektedir. Bulunulan semte ve kuaföre göre de değişiklik gösterebilir. Örneğin lüks semtlerde veya permayı daha kalıcı yapabilen kuaförlerde daha pahalı olabilmektedir.

Perma Modelleri ve Fiyatları

Perma Saçı Çok Yıpratır mı?

Perma saçın içinde bulunan yapıyı kırarak yeniden saça şekil verme işlemidir. Bu işlem kimyasallar ile yapılır. İşlem esnasında saçla yaklaşık 1 saat boyunca ısıya maruz kalır. Permayı yapan kişi işinde profesyonel ise saçların zarar görme ihtimali azalır. Permayı yapan kişi profesyonel değilse saçlar zayıflayarak dökülebilir. İşlem sırasında kullanılan malzemeler kalitesiz ve kötüyse cilde de zarar verebilme ihtimali yüksektir.

Aşağıda bazı büyük illerimizde perma için uygulanan İzmir perma fiyatları, İstanbul perma fiyatları ve Ankara perma fiyatları bulunmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar