Kadın ve Moda

Orta Boy Katlı Saçlar ve Katlı Saç Kesim Modelleri

26.03.2022
Orta Boy Katlı Saçlar ve Katlı Saç Kesim Modelleri

Orta boy katlı saçlar ve katlı saç kesim modelleri, mükemmel bir görselliğe ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle bakımlı görünmeyen isteyen kadınların en çok tercih ettiği orta boy saçlar son yıllarda oldukça popüler olmuş durumdadır. Uzun saçların bakımlarının zor olması ve model seçeneğinin az olmasından dolayı çoğu kadın artık orta boy saç kesimi yaptırmaktadır. Ayrıca orta boy katlı saçların model değişimlerinin oldukça kolay olması diğer tercih nedenlerden bir tanesidir.

Genel olarak bu kesimin fiyatları saç yapısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak diğer kesimlere göre oldukça uygun fiyatlara sahiptir. Genel olarak bu saç kesimine ait modelleri şu şekildedir. Lob model, Bob model, perçem, dağınık model, düz model, yoğun dalgalı model ve kâküllü modeldir. En çok tercih edilen model ise Lob modeldir. Bu model günlük hayatta kullanımı en kolay olan modellerden bir tanesidir. Özellikle yeni tasarım orta boy katlı saçlar, harika tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Peki, orta boylu saçların kesimi nasıl olmalıdır? İşte detaylar!

Orta Boy Katli Saclar ve Katli Sac Kesim Modelleri3

Başlıklar

Orta Boy Katlı Saçlar Nasıl Kesilir?

Kesimi en zor modeller arasında olan katlı modeller kesilirken saçların emiz olması oldukça önemlidir. Kesim aşamasına geçilmeden önce ilk olarak saç iyice temizlenmektedir. Temizlemeden kesilen orta boy saçlarda kırılmalar oluşmaktadır. Saçlar temizlendikten sonra saçın uzun olan kısmı 90 derecelik açılarla dik olarak kesilir. Bu işlem sonrasında yeni saçlar orta boy hizasına getirilir. Bu işlem saç uzunluğuna bağlı olarak değişmekte olup ortalama olarak 30 dakika sürmektedir.

Saçlar istenilen hizaya geldikten sonra ise toplanarak kulak arkası ve ense kesimleri yapılır. Bu aşamada tamamlandıktan sonra kesim işlemi tamamlanmış olur. Son olarak ise müşterinin istediği model seçilir ve model tasarımı yapılır.  Burada orta katlı saçlar tasarlanırken mutlaka yüz hatlarının dikkate alınması şarttır. Bu tarz tasarımların başarılı bir şekilde hata geçirilmesi için mutlaka farlı tasarımlarla desteklenmeleri de şarttır.

Orta Boy Katli Saclar ve Katli Sac Kesim Modelleri4

Katlı Saç Kesim Modelleri Nasıl Yapılır?

Katlı kesimde ki saç modelleri yapılırken her modelde farklı teknikler kullanılmaktadır. Bu teknikler ara makas, boya ve kremli bakım teknikleridir. Modeller yapılırken de dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Model verilirken özellikle boya kullanımında kişilerin alerjisinin olup olmadığı önceden mutlaka belirtilmelidir. Öte yandan model verme sırasında ilk olarak saç bakımı yapılır. Saç bakımı düzenli olarak yaptırmak gerekmektedir.

Bakım sonrasında kuaför kişinin yüz yapısına ve çene yapısına bağlı olarak bir model önerir. Seçilen model kesilmiş olan saça oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır. Sonrasında ise saçlara krem uygulanarak model verme işlemi tamamlanır. Model verilen saçların aynı gün yıkanmaması tavsiye edilmektedir.  Orta boy katlı saçlar ve katlı saç kesim modelleri pratik bir düzeyde uygulanabildikleri kadar konforlu bir kullanım özelliğine de sahiptir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar