Kurdele Nakışı Bohça Modelleri ve Yapılışı

1
4

Bu yazımızda kurdele nakışı bohça modelleri ve yapılışına yer vererek kurdele nakışı bohça örneklerinden gözümüze çarpanları beğeninize sunduk.

Kültürümüzde söz olsun nişan olsun bohça modelleri oldukça önemli bir yere sahiptir. Daha doğrusu bohça modelleri ister gelin ister damat bohçası olsun karşılıklı hediyelerin sunulduğu bir nevi hediye paketleridir.

Bohça modellerindeki özen ise karşılıklı verilen değerlerin bir şekilde sembolüdür. Bu yüzden bu yazımızda hediye paketlerimiz olan bohçalarımızı kurdelelerle süsledik ve kurdele nakışı bohça modelleri ve yapılışından söz ettik.

Kurdele nakışı bohça modellerinde uygun biçimde bohça için kesilen kumaşın üzerine kurdeleyi uygun biçimlerde keserek katlayarak işleme işlemi yapılır. Aslında kurdele nakışı sonuçta ortaya çıkan ürüne bakıldığında çok zor bir tarafı yoktur. Az malzeme ile kurdele nakışı bohça modellerinden en gösterişlisine sahip olmak mümkündür.

Kurdele nakışı bohça modellerinden bir tanesini sizde kolaylıkla hazırlayıp kullanabilirsiniz.

 

Önceki İçerikBeyaz Yatak Odası Modelleri ve Fiyatları
Sonraki İçerik2013 Balköpüğü Saç Renkleri

4 YORUMLAR

  1. kurdele nakışı bohça modelleri çok hoş günümüze yansıtmaları muhteşem her bayanın bu kurdele nakış bohçalarına bakmalarını istiyorum çünkü bu geleneğin en hakiki eski işlemeleridir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz