İğne Oyası Yazma Örnekleri

14.04.2013
11.691
A+
A-
İğne Oyası Yazma Örnekleri

Daha önceki yazılarımızda sizlerle Tığ Oyası Örneklerini paylaşmıştık. Bu yazımızda ise el emeğinin göz nuru yazma oyalarının bir diğer çeşidi olan iğne oyası yazma örneklerini paylaşacağız.

Herkesinde bildiği gibi iğne oylarını yapmak ortaya çıkarmak oldukça zor ve zaman alan bir uğraştır. Elbette sonuçta ortaya çıkardığınız üründeki zarafeti gördüğünüz zaman yorgunluğunuz bir nebze silinecektir.

İğne oyaları ince ince iğneyle düğümlerin atılmasıyla ortaya çıkan yazma oyalarındandır. İğne oyası yaparken kimi zaman yazmalarımıza iğnenin battığı parmaklarımızdan kan damlar. Yine de çeyiz sandıklarının baş tacıdır iğne oyaları.

Hemen her kız annesi küçüklüğünden bu yana kızları için iğne oyası yazma örneklerinden birçoğunu atmıştır çeyiz sandıklarına. Büyükler torunları için yeğenleri için iğne oyası örnekleri örüp bir tarafta hatıra bırakmışlardır mutlaka.

Tabi iğne oyaları bu kadar vazgeçilmez olunca iğne oyası örneklerini çeşitlendirmek renklendirmek de yine becerikli bayanlara düştü. Kimileri minnacık bocuklar kattılar. Kimileri iğne oyalarından çiçeklerine yapraklar kondurdular. Fakat hepsinin sonunda mutlaka yazmasıyla bütünleşen zarif ve şık iğne oyası örnekleri ortaya çıkarmayı başardılar.

İşte bu güzel iğne oyası örneklerinden birçoğunu başka yerde bulamayacaklarınızı paylaştık sizlerle. Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle. Ayrıca şunu unutmayın ki yıllar içerisinde iğne oyasının modası asla geçmeyecektir. 2018 iğne oyası modelleri ne ise, 2019 iğne oyası modelleri de aynı şekilde popüler olacaktır.

 
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. gaye dedi ki:

  iğne oyası yazma örnekleri çok güzeller yaaa çok orjinaller

 2. sevim dedi ki:

  iğne oyası yazma örneklerinizde çok güzelmiş bunları kim örmüş böyle şık şık. bende bu iğne oyası örneklerinden yazmamın kenarına örmeye başladım örnek için teşekkür ederim

 3. deryatelin dedi ki:

  iğne oyaları çok güzeller yazmalara oya örnekleri çok güzel gitmiş başka bir yerde bulamadığım bu nadide iğne oyalarınızdan örnek alıyorum çok teşekkürler

 4. laleöznur dedi ki:

  iğne oyası yazma oyalarınıza bayıldım. bende istiyorum