En Güzel İğne Oyası Modelleri

0
7

Türk kadınının örgü markası olarak bilinen iğne oyası modelleri ile sizlerle yine buluşmanın heyecanı içerisindeyiz. Bu vesile ile sizlere en güzel iğne oyası modellerini yazarak görsellerini bir araya getirmeye çalıştık. Anadolu kadınının el emeği göz nuru örgü işlerinin en başında gelir iğne oyaları.

Bir çok bayan iğne oyası modelleri örerken bir çok bayansa internette iğne oyası nasıl yapılır? sorusunu soruyor. Örgü işinden biraz anlayan biri bilir ki iğneler ile küçük küçük düğüm tekniği ile yapılan iğne oyası belli bir süre daha örüldüğü zaman bilindiği halini yani son hali olan iğne oyası modeli oluşuyor. Farklı teknikler ile farklı modeller de ve renklerde iğne oyaları örmek oldukça kolaydır.

Bu çeşitlendirme içerisinde çiftli sarma iğne oyası ve teklif sarma iğne oyasından bahsedebiliriz. tekli sarma ile kumaşa batırılan iğnenin üstüne ipliğin sağdan sola çevrilmesi ile halka oluşturularak yapılır. Bu şekilde atılan ilmekler tekrarlanarak sıra tamamlanır ve istenilen iğne oyası örülmüş olur.

Bu iğne oyası örnekler nerelerde kullanılır? sorusunun cevabını verecek olursak bildiğiniz gibi bayanlar için vazgeçilmezler arasında olan yazmalar, masa örtüsü, tülbent modelleri, eşarplar ve aksesuar modellerinde fazlaca kullanılmaktadır.

En güzel iğne oyası modelleri için bakınız.

Önceki İçerikHavlu Kenarı Modelleri ve Örnekleri 2014
Sonraki İçerikNişan Bohçası Nasıl Hazırlanır 2014

7 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz