Dantel Yastık Ucu Örnekleri

0
3

Dantel yastık ucu modelleri de bizim vazgeçemediğimiz değerlerimizden bir tanesi.

En başta çeyiz sandıkları olmam üzere dantel yastık uçları şık nevresim takımlarının en gözde üyelerinden. Eskiden özellikle çiftlerin yastığı uzun yastıklar olurdu. Yastığın her iki ucunda kullanılan bu dantel yastık uçları ile bir yastıkta kocamak deyimi allanır pullanırdı. Daha sonraları küstüm yastıklara dönüşse de dantel yastık kenarı örnekleri yine yerini almayı başardı.

Dantel yastık ucu örnekleri yastık kılıfı olarak kullanılacak kumaşın bir kenarına ya ara danteli olarak kullanılır. Zevkinize göre farklı renkte kumaşlarla beraber de kullanabileceğiniz dantel yastık ucu örneklerinde genellikle beyaz kumaş kullanılmaktadır.

Hanımlar sakın dantel yastık kenarı mı kaldı demeyin basit dantel örnekleri ile oldukça şık yastıklar elde edebilirsiniz.

Evlerde annelerinizin çeyizinden kalma ya da evlilikleri yıllanmış hanımlar eski günleri hatırlamak adına sandıklarınızdaki yatak dantellerini ve işlemelerini çıkarmanın zamanıdır. İşlemeler ve dantelleri bir araya getirip harika dantel yastık ucu modelleri ortaya çıkabilir.

Bakalım ortaya çıkan paylaştığımız dantel yastık ucu örnekleri kimlere ilham kaynağı olacak.

Önceki İçerikKolay Örgü Bebek Battaniye Modelleri
Sonraki İçerikYazlık Örgü Bolero Modelleri

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz