Kadın ve Moda

Ombre Saç Modelleri

23.03.2022
Ombre Saç Modelleri

Saçlarınızda değişikliğe uçlarından ombre saç modelleri ile başlamaya ne dersiniz? İşte Ombre saç modellerine dair merak ettiğiniz ayrıntıların tamamı!

Ombre saç modellerini aslında çokça rastlamışsınızdır. Saçların uçlarına doğru sanki güneşten açılmış, kimi zaman boyası gelmiş gibi bir görünüm vardır. İşte tam da bu ombre saçları tarif ediyor.

Yanlış anlaşılmasın ombre modelleri oldukça hoş duran bir saç boyama tekniği. Aynı gölge gibi düzgün ve yerinde yapıldığında çok güzel duruyor. Örgü saç modelleri gibi ombre modelleri de bu yazın göz de saç modellerinden biri olacak. 2014 yılında doğallığın ön plana çıkacağını söylemiştik.

Bu yüzden 2014 ombre saç modellerinde de saç renginizle bürünleşen doğal tonları tercih etmenizi önerebiliriz. Sadece unun saçlara değil kısa ombre modelleri de oldukça hoş duruyor. Bunu da bir dip not olarak belirtelim. Ombre modelleri saç rengini kökten değiştirmeye cesaret edemeyen hanımlar için iyi bir fırsat aslında. Ucunda başlayıp zamanla değiştirebilirsiniz.

Buyurun bakalım hanımlar paylaştığımız ombre modelleri sizin için bir cesaret kaynağı olacak mıdır?

Başlıklar

Siyah Saça Ombre Modelleri

Siyah saça ombre modellerinin de balyaj saç işlemi gibi her rengi; sıcak-soğuk renk nüanslarını kapsayan bir yelpazeye sahip. Bu tarz saç işlemlerinin en büyük avantajı, her ten renginin farklı renkleri bir arada kullanabilmesidir. Çünkü ombre gibi işlemlerde, sıcak ve soğuk tonlar rahatlıkla bir arada kullanılabilir. Saçlarınızın istediğiniz bölümüne, yoğunlaştırarak uygulandığı için saçlarınızın genel rengini değiştirmenize gerek yoktur.

Siyah Saça Ombre Modelleri

Ombre özellikle koyu saç renginde belirgin ve dikkat çekici olacağı için, siyah saça sahip kişilerde bu açıdan şanlıdır. Kahverengi, karamel, küllü ombre, gri ombre, sarı ombre, koyu mavi ombre, kızıl ombre gibi birbirinden farklı ve özel renkleri, tarzınıza göre tercih edebilirsiniz.

Ombre Saç Modelleri

Hangi Renkler Ombre Olur?

Günümüzde ombrenin sıklıkla tercih edildiği biliniyor. Burada renk tercihleri gündem geldiği zaman ilk önce siyah renk ön plana çıkıyor. Siyah rengin ombreye oldukça elverişli olduğunu biliyoruz. Siyah rengin bundan dolayı favori renk tercihleri arasında yer aldığını da ifade edebiliriz. Burada siyah renkle koyu sarı ombrenin harika bir etkiye sahip olması, bu tasarımın sıklıkla tercih edilmesinin ana nedenidir. Ayrıca biraz daha radikal görünse de siyah saça pembe ombre de şık bir görselliği ortaya çıkarıyor. Küllü tonlardaki ombreler de harika bir şıklığın ortaya çıkmasına destek oluyor!

[haber id=”45174″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. deryaz dedi ki:

    2014 için çok güzel saç modelleri var çok beğendim.

  2. gamze dedi ki:

    uzun saç modellerini, röfle olan modelleri çok beğendim.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar