Kadın ve Moda

Mor ile Uyumlu Renkler

23.03.2022
Mor ile Uyumlu Renkler

Mor ile uyumlu renkler gündeme geldiği zaman lila ve leylak renklerinin tonları karşımıza çıkar. Mor rengi kırmızı ve mavi ana renklerinin karışması ile oluşan bir renktir. Bordo, mürdüm, lila gibi tonları vardır. Mor rengi ara ve soğuk bir renktir. Renklerden en çok maviye yakındır. Karşıt rengi ise turuncudur. Frekansı en yüksek olan renk mordur. Renklerin anlamları vardır ve mor renginin anlamı zenginlik, lüks ve zarafeti temsil eder.

Mor rengi seven kişiler genellikle iç dünyalarında duygusal olan kişilerdir. Morun açık tonları örneğin lavanta, lila, leylak gibi tonlar ilham verici özelliklere sahip oldukları için genellikle çalışma odalarında kullanımı tercih edilir. Mor rengi daha çok koyu tonlar ya da morun tonları ile uyumludur. Aslında alt tonlardan benzerliği olan renkler ile uyumlu olmaktadır.

Mor ile Uyumlu Renkler1

Başlıklar

Mor ile Uyumlu Renkler Hangileridir?

 Mor oldukça canlı bir renktir. Giyildiğinde, kullanıldığında ya da içinde bulunduğunuz da mor rengi insana enerji verir. Birçok renkle uyumu güzel olan mor rengi daha çok alt tonunda aynı renkleri barındıran renkler ile uyumlu olmaktadır. Zıt renklerin uyumundan hoşlanıyorsanız morun tam zıttı olan turuncu ile de uyumlarını beğenebilirsiniz.

Kıyafetlerdeki mor ve diğer renklerin renklerin uyumuna bakılacak olursa daha çok lacivert, siyah ve griler ile yakışmaktadır. Morun kullanımı biraz dikkat çekici olduğu için daha çok morun rengini kıran koyu renkler tercih edilir. Mor ile uyumlu renkler kullanılmadığı zaman mor size sıkıcı ve hoş gelmeyebilir. Mor en çok morun tonları ile kombinlendiğinde tatlı ve şık gözükür. Mor rengini daha canlı yapmak için beyazı işin içine kalabilirsiniz.

Beyaz kombininizde bir yerlerde ışıltı ve şıklık katacaktır. Hep koyu renk uyumlarından sıkıldınız ve daha renkli ve canlı renkleri kullanmak istiyorsanız morun yanında sarı, yeşil gibi renklerle daha renkli olabilirsiniz. Mor ile uyumlu renkleri tercih ediyor olmak mükemmel bir uyumu yakalıyor olmak anlamına da gelir. Burada renk tercihinde dikkatli davranmak beraberinde önemli kazanımları getirmektedir.

Mor ile Uyumlu Renkler2

Mor ile Uyumlu Renk Tercihlerinde Dikkat Edilecekler

Hep aynı renklerin uyumunu kullanmaktan kaçmalısınız. Biraz farklılık her zaman iyi gelecektir. Moru her zaman siyah ile kombinliyor olabilirsiniz. Çünkü kombinlenmesi en kolay siyah iledir. Renklerin uyumunda dikkat etmeniz gereken şey koyu mor kullanıyorsanız eğer açık ve soft renkler tercih etmelisiniz fakat eğer açık mor kullanıyorsanız daha çok canlı ve dikkat çekici renkleri tercih etmelisiniz.

Mor ile uyumlu renkler arasında bir tercihte bulunacaksanız mutlaka geçiş tonlarını iyi ayarlamalısınız. Burada beyaz ve gri renk tonundan yararlanmak akıllıca olacaktır. Yine lila tonlarından faydalanmak harika bir görselliği karşımıza çıkaracaktır. Ayrıca iddialı bir görsellik ortaya koymayı istiyorsanız sarı renkten de yararlanabilirsiniz! Böylece harika bir uyum yakalayarak tam da beklentilerinizi karşılayabilirsiniz!

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar