İlkbahar Geliyor Nasıl Giyinmeliyiz?

18.02.2019
1.108
A+
A-
İlkbahar Geliyor Nasıl Giyinmeliyiz?

 

İlkbahar yolda geliyor. Kışın soğuğundan ve lahana gibi kat kat giyinmekten hepimiz bıktık. Havalar ısınmaya başladığı anda kışlıklarımızı kaldırıp, mevsimlik giysilerimizi çıkarmak için hevesle kollarımızı sıvayacağız. Baharın gelişi ile ısınmaya başlayan hava aldatıcı bir havadır. Sabah hava serinken, öğlen aniden ısınabilir, sonra sağanak bir yağmura maruz kalma olasılığımız yüksektir, yağmur durduğu anda ise yine sıcak bir hava ile karşılaşabiliriz. Bahar mevsiminin aldatıcı havasında giyeceklerimize dikkat etmeliyiz. Aksi halde şifayı kaparız, bu durumda mevsimin tadını çıkarmak yerine hastalıklarla mücadele etmemiz gerekir. O halde İlkbaharda nasıl giyinmeliyiz? Öncelikle mevsimlik giysilerimizi çıkarırken, kışlıklarımızı tamamen dolaplara ve el değmeyecek yerlere kaldırmamamız gerekiyor. Birkaç ince hırka, ceket, şal, yağmurluk, kışın üşütebilecek bahar içinse ideal tuniklerimizi kaldırmayıp ayırmamız isabetli olacaktır.

İlkbaharda nasıl giyinmeliyiz?

 İlkbaharda sabahları dışarı çıkıyorsak ne giymeliyiz

 

Bahar olanca sıcaklığı ile gelse dahi sabahlar soğuk olmaya devam edecektir. Sabahları İlkbaharda nasıl giyinmeliyiz? Şayet sabah dışarı çıkanlardansak, gün içinde havanın ısınacağını göz önüne alarak kalın olmayan bir bluz ve pantolonu kombin edebiliriz,  pantolon sayesinde bacaklarımız sabah soğuğunda üşümemiş olacaktır. Bluzumuzun üstüne hırka, ceket veya pardesü almamız gerekir ki sabah saatlerinde üşümeyelim ve hava ısındığında kolayca çıkarıp, sıcak havaya uyum sağlayabilelim.

 

Bu arada bacaklarımız üşümesin diye pantolon giymek zorunda da değiliz, iş ortamımıza veya gittiğimiz yerin ciddiyetine göre bayanlar uzun ve orta kalınlıkta kumaş etek de tercih edebilirler. Ve şemsiye elbette, giysi değilse bile giysilerimizi tamamlayan önemli bir aksesuardır şemsiyeler. Yanımıza almayı unutursak, yağmur yağdığında ıslanıp hastalığı davet etmiş oluruz. Ayakkabılarımızda önemli, kışlık botlarımız ayaklarımızı bahar sabahlarında bile yakacaktır, yazlık ayakkabılarımız ise sabah saatlerinde ayaklarımızı üşütecektir. En iyisi ucu ve arkası kapalı, yakmayan, üşütmeyen mevsimlik ayakkabıları tercih etmektir.

                                   İlkbaharda nasıl giyinmeliyiz?

 

İlkbaharda bir arkadaş ortamına gidiyorsak ne giymeliyiz

 

Baharda, tüm canlılar gibi bizlerde kışın rehavetini üstümüzden atarız. Kış boyunca hava şartları nedeniyle daha az sosyal olduğumuz bir gerçektir. Baharda eşimiz dostumuz ve arkadaşlarımız daha fazla program yaparlar. Katılmak ise neredeyse bir zorunluluktur. Davet aldığımız an bu organizasyonlara katılmak için, İlkbaharda nasıl giyinmeliyiz? Sorusu gündemimize oturur kalır. Böyle bir durumda, ilk olarak gideceğimiz yerin kapalı mı yoksa açık bir mekan mı olduğunu ve programın başlama saatini öğrenmeliyiz.

 

Sonrasında, bir gömlek, bluz, diz hizası veya boydan bir elbise bizi bu soru ve gündemden kurtaracaktır. Ya da davet edildiğimiz yere göre şık bir kumaş pantolon giymemiz, işimizi görecektir. Fakat örneğin sinemaya gideceksek kumaş yerine kot pantolon tercih etmeliyiz. En önemlisi buluşma mekanını ve saatini bilmektir. Bunu bilirsek İlkbaharda nasıl giyinmeliyiz? soru ve düşüncesi kabus olmayacaktır. Üşümemek, sıcaktan bunalmamak ve ıslanmamak için gerekli önlemleri alıp, istediğimiz kıyafetleri kombin ederek kendimize yakıştırabiliriz.

         İlkbaharda nasıl giyinmeliyiz?

 

İlkbaharda bir gezi veya tura katılıyorsak ne giymeliyiz

 

Kış bitti, artık gezmek istiyoruz.

İşte şimdi çok dikkat etmek gerek. İlkbaharda sabahları gideceğimiz yere göre, davet edildiğimiz yere göre giyeceklerimizi bir şekilde kombin edebiliriz. Oysa geziye katıldığımızda, baharın getirdiği hava değişikliğinin dışında, gezeceğimiz yerin hava değişikliği de karşımıza çıkacak. Bu durumda İlkbaharda nasıl giyinmeliyiz? Acaba? Gezilerde eşofman giymemiz en doğrusu olacaktır.

 

Eşofman giymek bize, soğuğu ve bahar sıcağını hissettirmeyecektir.  Ayrıca yanımıza sırt çantası almalıyız. İçinde ıslanırsak veya sıcaktan bunalırsak değiştirebileceğimiz tişörtümüz, yedek eşofmanımız veya pantolonumuz, üşürsek omzumuza alabileceğimiz şalımız, kulaklarımızı rüzgardan koruyacak bir şapkamız, mutlaka olmalıdır.

FOTO GALERİ / İlkbahar Geliyor Nasıl Giyinmeliyiz?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.