Mutfak İçin Pratik Öneriler

18.02.2019
501
A+
A-
Mutfak İçin Pratik Öneriler

Mutfak, özellikle ev hanımlarının zamanlarını en çok geçirdiği alanlardan bir tanesidir. Ve mutfak işlerinin bazıları zaman zaman uzun ve zor olabilmektedir. Bu nedenle pek çok insan mutfak için pratik öneriler aramaktadır. Mutfakta yardımcı olacak ve kısa sürede verimli çalışmalar gerçekleştirilmesini sağlayan bu öneriler sayesinde kendinize daha çok vakit ayırmanız mümkün olacaktır.

Mutfak için pratik öneriler

Bu öneriler, yemek, temizlik ya da araç gereçler için olabilmektedir. Size daha usta bir aşçı olarak gösteren yemek hilelerinden biri, patatesi pişirirken suyuna bir kaşık sirke koymaktır. Bu sayede patatesler daha sarı ve leziz olacaktır. Mutfak için pratik öneriler arasında salataya koyulan sos da önemlidir. Salataya koyulacak yağ, limon, tuz gibi karışımları direk salataya dökmek yerine ayrı bir kapta homojen olana kadar karıştırmak salatanızı güzelleştirecektir. Beşamel sos yaparken tuzu kıvam aldıktan sonra eklemek, sütün kesilmesini önleyecektir. Yumurta kızartırken tavaya birkaç damla su koymanız da yumurtayı lezzetlendiren bir diğer öneridir.

                                                            Mutfak için pratik öneriler

Mutfakta Hayat Kurtaracak Bilgiler

Mutfakta ihtiyaç duyulan tek şey, yemeklerdeki lezzet olmayıp bazen yemek yapma aşamasında da mutfak için pratik öneriler aranmaktadır. Yemeklerin çabuk olması için hazırlıkların da biran önce bitmesi istenir. Hazırlık aşamasındaki pratik çözümler ise şunlardır:

·        Domates: Domatesin kabuğunu düzgünce, zar gibi, soymak çoğu zaman bir işkencedir. Ancak bunun pratik yöntemi, domatesin tabanını bıçağın ucuyla artı şeklinde çizdikten sonra kaynar suda 15 saniye beklemek ve açılan kenarlardan kabuğu çıkarmaktır.

Mutfak için pratik öneriler

·        Soğan: Soğan doğramak gözleri yaşartmasından ötürü zor bir sebzedir. Ancak soğan doğrarken ağzınıza biraz su alıp doğrama işlemi boyunca suyu ağzınızda tutarsanız sıkıntı yaşamazsınız.

·        Yumurta: Haşlanmış yumurtayı içi soğuk su dolu bir kabın içine koyup ağzını kapatarak çalkaladıktan sonra kabukların kolayca çıktığını göreceksiniz.

Mutfak için pratik öneriler

Harikalar Yaratan Mutfak Hileleri

Bazen evde ihtiyaç duyulan mutfak aracı bulunmayabilir bazen de mutfak aletleri bizi yarı yolda bırakabilir. İhtiyaç halinde mutfak için pratik öneriler büyük bir öneme sahiptir. Şöyle ki cupcake yapmak istiyorsunuz ama kalıbınız yok ya da hasar görmüş. Fırın kağıtlarından istediğiniz ebat ve şekilde kek kapları yapmak buna bir çözüm olabilmektedir. Yine fırın kağıdı kullanarak pastalarınızı süsleyebileceğiniz şanti torbası yapmak mümkündür.

Mutfak için pratik öneriler

Mutfakta karşılaşılan sorunlardan biri de taze nane, dere otu, fesleğen gibi otları saklamaktır. Bunun için bu otları su ya da zeytinyağı ile birlikte dondurmanız yeterlidir. Taze ve besin değeri korunaklı olarak kalacaktır. Mutfak için pratik öneriler de söylenmesi gereken bir şey de süt kaynarken taşmaması için ne yapılacağıdır. Tahta bir kaşığı tencerenin tam ortasına koymak taşmayı engelleyecektir. 

FOTO GALERİ / Mutfak İçin Pratik Öneriler

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.