Göbekli Bayanlar Nasıl Pantolon Giymeli?

25.01.2019
1.892
A+
A-
Göbekli Bayanlar Nasıl Pantolon Giymeli?

Karın bölgesinde fazlalık bulunan göbekli bayanlar nasıl pantolon giymeli sorusunun en basit cevabı yüksek bel pantolon tercihidir.

Elastik kumaştan hazırlanan ve belinde kemer takmak için ayrı bir bölüm olmayan modeller, göbeğin daha düz görünmesini sağlar.

Tuniklerle doğru bir şekilde kombin yapılan kalıplar eşliğinde mükemmel bir görünüm sağlanabilir.

Bel Kısmındaki Kilolarla Baş Etme Yolları

Çeşitli nedenlerle sık sık kilo alıp veren kadınların en büyük sorunu bel ve karın kısmında biriken yağlardır. Göbeğin olması giyinme sırasında bazı kurallara uyulmasını zorunlu hale getirir.

Önerilen püf noktalara dikkat ederek olduğunuzdan daha zayıf görünebilirsiniz. Şık görünmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken en önemli konu güçlü yönlerin yeterli şekilde vurgulanabilmesidir.

* Geniş kalıplı ve

* Asimetrik üstler uygun aksesuarlarla kombin edilerek ortaya şık ve göz alıcı bir sonuç çıkarılabilir.

Yaz ayları için kolsuz ve dağınık kalıplar tercih ederek fazlalıklarla dikkat çeken bölgenin kapatılması sağlanabilir. Bu aşamada düz ve dar kalıp pantolonlar giyerek karın gizlenebilir. Taytlar tuniklerle kullanılarak şıklık istenen şekilde yakalanabilir. Uzun hırkalar eşliğinde tamamlanacak günlük kombinler, üst üste giyim tekniğiyle göbek bölgesindeki fazlalıkların göz ardı edilmesi için kullanılabilir.

Kemer Kullanmaktan Vazgeçin!

Kemer kullanmak mevcut bölgenin daha fazla dikkat çekmesine neden olur. Yüksek bel kesime sahip olan jean pantolonlar, sadece bacak boyunuzu uzatmakla kalmaz aynı zamanda daha zayıf görünmenizi sağlar. Düşük beller göbeğin dışarı sarkmasına neden olurken bu durum daha fazla rahatsız edici bir görünümün ortaya çıkmasının nedenidir. Esnek kumaşların kapatıcı özelliği olduğu unutulmamalı ve bu detay tuniklerle desteklenmelidir.

Göbek ve karın bölgesini düzleştirecek korseler kullanarak dışarıdan destek alınabilir. Mevcut kilolardan hemen kurtulmak mümkün olmasa da ufak giyim hileleri eşliğinde olduğundan daha zayıf bir görünüm elde edilebilir. Takıntı haline gelen fazlalıklar yüzünden kendinizi sadece koyu renklere mahkum etmeyin. Fazlalıkların bulunduğu bel, basen ve karın bölgesinde koyu renk tercih ederek diğer parçalarda sezon moda trendlerine yer verebilirsiniz.

Boyna Sarılan Aksesuarlardan Destek Alın

Dikkatleri farklı bölgelere çekmek için aksesuarlardan yardım alabilirsiniz. Özellikle büyük aksesuarlar ve boyna sarılan şallarla göz yanıltılabilir. Kalçayı saran dar kalıp pantolonlar yerine boru paça modeller tercih ederek doğru bir takımlama yapılabilir. Yüksek ve düşük belli pantolonlardan uzak durarak vücut hatlarının daha rahat kapatılması sağlanabilir. Sert kumaşlar yerine yumuşak dokulu ve esnek parçalar seçerek vücut hatları daha doğru bir şekilde kapatılabilir.

Kadınların her zaman güzel olduklarını bilmesi ve ihtiyaçlarına uygun doğru kombinler yapması sorunların göz ardı edilmesini sağlar. Kilonun mutlu bir yaşama engel olmaması için bilinçli olmak ve doğru tercihler yaparak her ortamda fark yaratabilmek gerekir. Akıcı ve dökümlü kumaşlarla hazırlanan asimetrik kesimli bluzlar, yüksek bel ve dar paçalı pantolonlar eşliğinde kullanılarak daha fit bir görünüm elde edilebilir.

Zayıf Görünmenin İpuçları!

Vücut tipine uygun kombinler; doğru aksesuar, saç ve makyaj ile bambaşka bir havanın yaratılması için kullanılabilir. Koyu renk makyaj ile yüz hatları olduğundan daha zayıf görünebilir. Düz fön ve özellikle atkuyruğu saç toplama stili ile vücutta kapatılan kusurlar desteklenerek ortaya daha havalı bir tarz çıkarılabilir. Hiçbir zaman modanın dayatmalarına tabi olmak zorunda olmadığınızı unutmayın!

Göbeği açık bir büstiyer ne kadar moda olsa da sizin için uygun olmayacaktır. Düşük belli pantolonlar göbek bölgesinin sıkışmasına ve bu da fazla yağların dışarı taşmasına neden olur. Karnı sıkıştırmayan kumaş pantolonlar ve pileli kesimler dökümlü kumaşlarla hazırlanan üstlerle kombinlenerek doğru bir tercih yapılabilir.

FOTO GALERİ / Göbekli Bayanlar Nasıl Pantolon Giymeli?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.