Kadın ve Moda

Kükürt Sabunu Faydaları

18.08.2019
Kükürt Sabunu Faydaları

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak ya da yüzdeki yağ oranını dengelemek için birçok doğal tedavi yöntemi ya da kremler ile karşılaşmaktayız. Bunun dışında yüzde bulunan sivilce ve akneler için de yine aynı yöntemler, öneriler sıklıkla karşımıza çıkar. Eğer yüzünüzde sivilce, akne problemi varsa ya da yüzünüz pürüzsüz değilse uygulayabileceğiniz doğal tedavi yöntemlerden biri de kükürtlü sabundur.

Kükürt Sabunun Faydaları Nelerdir

Kükürtlü sabun yüzdeki sivilce ve aknelerle mücadele konusunda oldukça iyi sonuçlar verdiği gibi yüzdeki çukurluklar, pürüzlü yapıyı düzenleyerek pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlar. Aynı zamanda yağ oranını dengeleyerek daha güzel bir görünüme sahip yüz hatlarına kavuşmanızı sağlamaktadır.

Başlıklar

Kükürtlü Sabun Nedir?

Kükürt maddesini kullanarak elde edilen kükürt sabunu, koyu sarı renkte olup kokusuz bir halde sert bir yapıya sahiptir. Kükürt içerisinde antibakteriyel ve antiseptik özellikleri barındırdığı için yüzdeki sivilce ve akneleri yok ettiği gibi yüzün pürüzsüz olmasını sağlamaktadır. Özellikle kadınlarda yüz pürüzsüz olmadığı zaman yapılan makyaj ne kadar iyi yapılırsa yapılsın kendini göstermediği için kadınlar sürekli olarak pürüzsüz bir yüz cildine kavuşmak için uğraşmaktadır. Bu konuda uğraşınızın boşa gitmemesi için kükürtlü sabun kullanmayı deneyebilirsiniz.
Kükürt sabunun özelliklerine baktığımız zaman içeriğindeki yapısı nedeniyle cildi kurutmaktadır.

[haber id=”41023″]

Eğer kuru bir cilde sahipseniz kükürtlü sabun kullanmanız önerilmez. Lakin yağlı bir cilt tipine sahipseniz kükürtlü sabun sizin için ideal bir seçim olacaktır. Peeling etkisi sayesinde cildinizin dengesi sağlanırken aynı zamanda istenmeyen sivilce ve aknelerden kurtulmak bu sabunun başarı ile yerine getirdiği en iyi özellikler olarak sıralanabilir.

Kükürtlü Sabun Nedir

Kükürtlü Sabunun Faydaları Nelerdir?

Kükürt ve kükürt sabunun faydaları saymakla bitmez. Yazımızda şu kısma kadar sürekli olarak belirttiğimiz cilt yağ oranını dengelemesi, sivilce ve akneleri yok etmesi, pürüzsüzlük sağlaması gibi faydalarının yanı sıra diğer faydalarına baktığımız zaman kükürt sabunu yüzümüzdeki siyah noktalarında bir numaralı düşmanı olup siyah noktalardan kurtulmak için kullanılan etkin bir tedavi yoludur. Bunun dışında saç dökülmesi ve kepek problemi ile karşı karşıya olan saçlar için saç derisine banyo esnasında şampuan gibi sürülüp kullanılması önerilir. Lakin bu noktada küçük bir uyarı yapmamız gerekirse eğer ilk kullanımdan sonra bir yan etki görülmediyse kullanıma devam edilmelidir. Hassas bir cilde sahipseniz cildi ve derisini tahriş edebilir. Bu konuda dikkatli olmanız gerekmektedir.

Bunun dışındaki faydalarına baktığımızda ciltteki ölü deriyi temizler, zararlı mikroorganizmaların cilde yerleşmesini engeller. İçerisinde antiseptik ve antibakteriyel özelliği vardır. Cildinizdeki gözenekleri açar ve cilt nefes almaya başlar. Bu da doğal peeling etkisi oluşturur. Sedef, egzama, mantar gibi çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Sıcak havalarda kullanıldığında terlemeyi azalttığı gibi kaşıntı ve uyuz gibi problemlerle de mücadele bakımında kükürt sabunu kullanımı faydalar arasında yer almaktadır.

Kükürtlü Sabunun Kullanımı

Faydaları bu şekilde sıralanıp gitmektedir. Küçük bir uyarıyı vermek gerekirse kükürt sabunu yağ emici bir özelliğe sahiptir. Eğer saçlarınızda dökülme ve kepek problemi için kükürt sabunu kullanıyorsanız haftada 3 kereden fazla kullanmayın. Daha fazla kullanımlarda saçın ihtiyaç duyduğu tüm yağı emerek saçlarınızın dökülmesine ve kepeklenmesine yol açabilir.

Kükürtlü Sabunun Yan Etkileri

Kükürtlü sabunun faydaları ve kullanım amacını şimdiye kadar anlattık. Bu zamana kadar anlattıklarımızda aşırıya kaçılması veya hassas ciltlerde kullanılması durumlarda faydalar zarara yani yan etkiye dönüşebilmektedir. Örneğin hassas ciltlerde kullanıldığında tahriş edici bir etkisi olabildiği gibi aynı zamanda kuru ciltlerde kullanıldığında cildin daha da kurumasına yol açmaktadır. Bu nedenle yağlı cilt tiplerinde ve hassas olmayan cilt tiplerinde kullanılması uygundur. Kükürt maddesi yapısı gereğince oldukça etkili olduğundan kullanım amacınıza bağlı olarak haftada 3’ten fazla kullanılmaması da önerilenler arasında kendine yer bulmaktadır.

Kükürtlü Sabun Nereden Alınır? Fiyatı Nedir?

Kükürtlü sabun bugün birçok yerden satın alınabilen, kolay ulaşılabilen bir üründür. Kükürtlü sabunu alabilmek için bazı eczaneler, aktarcılar, doğal ürün pazarları gibi çeşitli yerlerden bu sabuna erişebilir ve satın alabilirsiniz. Yine aynı şekilde kozmetik dükkanlarında, süper marketlerde ilgili reyonlarda ve internet platformu üzerinden bu ürün ile ilgili satış yapan internet sitelerinden bu sabunu alabilirsiniz.

Kükürt sabunun fiyatına baktığımız zaman satış yapıldığı yere göre değişmekle beraber ortalama 6 ile 30 TL arasında değişkenlik gösteren bir fiyata sahiptir. Bu kadar fark olmasının sebebi normalde kükürt sabunu katı, koyu sarı ve kokusuz bir sabun türüdür. Lakin bu sabunu güzelleştirmek adına yapılan şekil çalışmaları, kokulandırma çalışmaları, marka değeri gibi etkenler işin içine girdiğinde fiyat yükselmektedir. Önemli olan %100 doğal olan kükürt sabununa erişim sağlayabilmektir.

[haber id=”647″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar