Kadın ve Moda

Küçük Dövme Modelleri

Küçük Dövme Modelleri

Küçük dövme modelleri için çok değişik kataloglardan bir seçim ve eleme yaptık. Bu eleme sonucunda bizlere göre en güzel ve şık olanlarını yazımıza ekledik.

Küçük dövme modelleri klasik örneklerle sınırlı değildir. Çoğu örneğin birbirlerine benzediğini görmüşsünüzdür. Biz hem klasik hem de son trendlere uygun olan en güzel küçük dövme modellerini seçtiğimizi düşünüyoruz. Aşağıdaki görsel alanında bütün bunları inceleyebilirsiniz. Görsellerin bitiminde, son moda küçük bayan dövme modelleri hakkında ip uçları vermeye çalışacağız. Şimdi sizlere bazı içeriklerimizden bir örnek sunuyoruz. Bu linke tıklayarak o yazımıza ve görsellere gidebilirsiniz. Şimdi görseller ve son trend bayan küçük dövmelere geçiyoruz.

Bayan Dövme Modelleri

Başlıklar

Bayan Küçük Dövme Modelleri

Küçük dövme modelleri bayan örneklerine baktığımızda klasikler arasında kedi ve çapa modellerini görmekteyiz. Bu küçük dövmeler çok sık kullanılıyor ve oldukça da hoş bir estetik sergiliyor, denebilir. Bunların dışında daha yeni ve trend modeller arasından bazı örnekler sunmak gerekirse, fil ve balık gibi ancak daha da farklı işlenmiş olan hayvan figürleri dikkat çekiyor.

Ayak, bilek, kol, omuz, bel, sırt, göğüs, kulak yanı gibi çok sayıda alanda yer alabilen bu örnek modeller beğeniliyor. Bu modellerle ilgili sizlerin düşüncelerini hem biz merak ediyoruz hem de yeni ziyaretçilerimizin merak edeceğini düşünüyoruz. Bu sebeple de konularımızın altlarında bulunmakta olan yorum alanlarını kullanmanızı rica ediyoruz. Aynı zamanda resim alanlarının altında da bulunan bu yorum bölümleri, sizlerin düşünceleri paylaşması için eklenmiştir.

Göğüs Dövmesi Modelleri Kadın

Göğüs dövmesi modelleri kadın tasarımlarına baktığımızda, erkeklerin tercih ettiği dövme sembollerinden ziyade daha naif anlamlar karşımıza çıkar. Özgürlük, sevgi, yaşam gibi soyut anlamları bizlere sunan sembolleri kadınlar, göğüs bölgelerinde kullanırlar.

Göğüs Dövmesi Modelleri Kadın

Göğüs dövmesi modelleri kadın, genellikle; kuş, kelebek, yunus, kuş tüyü şeklindedir. Kelebek anlam özelliğine göre, göğüs bölgesinde genellikle tercih edilir. Aynı şekilde kuş tüyü de onlardan biri diyebiliriz. Kelebek, kuş, kuş tüyü, kanat gibi dövmeler özellikle öne çıkar. Ayrıca tabii ki kişilere göre değişen, özel anlam ve öneme sahip yazı sembolleri de göğüs bölgesinde tercih edilir. Kişiye özel herhangi bir söz veya söz grubu olabilir. Ya da özlü sözlerden biri de göğüs dövmesi olarak kullanılabilir.

[haber id=”46939″]

Dövmeler ve Dövme Motiflerinin Anlamları

Dövmeler ve dövme motiflerinin anlamları, genellikle; cesaret, güç, sahiplenme, yaşam, ölüm gibi manevi ve güç içeren duyguları kapsar. Her bir dövme modeli ve anlamı tabii kişilere göre de farklı anlamlar kazanabilir. Soyut ve somut kavramları içeren, dövme sembolleri kişinin hayatında uzun süre kullanacağı bir simge olduğundan, dikkatli tercih edilmesi doğru olur.

Dövme motiflerinde en çok tercih edilenler; hayvansal figürler, bitkiler, çeşitli objeler vb. ve tabii ki kişilere özel isimler ve anlamlı söz grupları olabilir. Geçmişten günümüze yansıyan, dövme kültürü zamanlar çeşitli formalara sahip olsa da günümüzde de hala dikkat çeken tasarımları ile çoğu kişi için ilgi çekicidir.

[haber id=”46343″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar