Kadın ve Moda

Kıvırcık Saç Modelleri Erkek

29.03.2022
Kıvırcık Saç Modelleri Erkek

Kıvırcık saç modelleri erkek tasarımları son zamanlarda etkili bir düzeyde ilgi görmektedir. Saçlarının bakımı ve modeliyle ilgilenen sadece bayanlar değil. Zamanımızda erkekler de en az bayanlar kadar saçlarının bakımına ve güzel görünmesine dikkat etmektedir. Kıvrık saç modelleri erkek tarz ve stilini ortaya koymasına yardımcı önemli bir unsurdur. Erkeklerin saç yapıları farklılık gösterir. Düz, dalgalı, kıvırcık gibi çeşitleri olan saçlar; yağlı, kuru, ince telli, kalın telli, sert olabilir. Renkleri ve cinsleri nasıl olursa olsun bazı erkeklere kıvırcık saç çok yakışmaktadır.

Saçlara verilecek modelin belirleyici unsuru yüz hatlarıdır. Her yüze her model gitmez. Kuaförden alınacak tavsiyeler bu konuda çok değerlidir. Binlerce insanla muhatap olduklarından ve meslekleri bu olduğundan sizi daha iyi yönlendirecektir. Dalgalı saçlar çok kolay şekil alır fakat kıvırcık saçlar dalgalılar kadar kolay şekillenmez. Yıkandığında kurutulması zor olan kıvırcık saçlara verilen şekil çabuk bozulabilir. Kıvırcık saç modelleri erkek için üzerinde biraz düşünülerek karar verilmesi gereken saç tipidir.

Erkeklerin çoğu kıvırcık olan saçlarını kendi haline bırakır. Şekil almakta zorlandığı için uğraşmak istemez. Bazıları ise kıvırcık olduğu belli bile olmayacak şekilde kısa kestirerek kendince çözüm bulur. Kendi haline dağınık bırakmak veya kısacık kestirmek doğru bir yol değildir. Her saç türünün bir yakışan modeli vardır. Uzman kişilerden yardım alınarak kıvırcık saçlara çok güzel şekil verilebilir. Kıvırcık saçlar gür ve sürekli hacimli görünürler.

Kıvırcık Saç Modelleri Erkek

Hacimli ve gür olan kıvırcık saç modelleri erkek bakım ürünleri kullanılarak şekil alması kolaylaştırılır. Saçın tipine uygun olarak kullanılan bakım ürünleri kıvırcık saçları zarp etmede çok etkilidir. Kıvırcık saçlı olan beyler aslında çok şanslılardır. Saçları seyrekleşse sahi kıvrık saçlar o seyreltiyi göstermeyecektir. Her zaman yoğunmuş gibi duracak ve hacimli görünecek.

Başlıklar

Erkek Kıvırcık Saç Yapma

Şekil alması çok zor olan kıvırcık saçlarla biraz uğraşmak gerekmekte. Doğru model, uzman ellerden çıktığından kıvırcık saçlıların ne kadar şanslı olduğunu göreceksiniz. Zencilerin genellikle saçları kıvırcıktır. Zencilerin özellikle uygulattıkları kalıcı keratin saç düzleştirme işlemleri kıvırcık saçlarda yaşanan problemleri sona erdirir. Kalıcı keratin saç düzleştirme işlemi yapıldığında 12 ila 16 hafta boyunca bozulmadan kullanılmaktadır.

Düzleştirme sayesindekıvırcık saç modelleri erkek için sorun olmaz ve istediği modeli uygulayabilir. Düz ve dalgalı saçların bütün modelleri kalıcı düzleştirme neticesinde kıvırcık saçlara da uygulanabilir. Keratin zaten saçlara bakım sağladığından yapılan kalıcı düzleştirme sonrasında erkeklerin saçları çok daha parlak, sağlıklı ve canlı görünmektedir.

Kıvırcık Saç Modelleri Erkek Yanlar Kısa

Saçlarını kıvırcık sevip düzleştirmek istemeyen beyler için de farklı modeller tavsiye edilebilir. Bu modellerden biraz farklı ve uçuk olarak nitelendirilen mohawk tarzı benim favorim. Ense ve yanlardaki saçlar kısaltılır hatta kazıtılır. Saçın ön kısmında kalan saçlar ise uzundur. Çok farklı bir havaya sahip olan mohawk tarzı saç, bazı erkeklere çok yakışmaktadır. Saçın önde kalan ve uzun kısımlarda bukleler yapılırsa model çok daha farklı durur. Bukleler cool duruşunuzu daha da kuvvetlendirecektir.  Mohawk tarzı kıvırcık saç modelleri erkek için yorucu olmayan çok kullanışlı bir modeldir.

Kıvırcık Saç Modelleri Erkek

Erkek Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Jöle, erkeklerin saçlarını şekillendirmek için kullandıkları bir malzemedir. Bir zamanlar bol jöle kullanılarak yapılan beton ve kirpi modelleri artık moda değil. Saçlarım daha doğal durması için pomat veya wax kullanılması daha doğrudur. Hoş kokulu bu ürünler yerine jöle kullanıldığında saçlar hemen serleşeceğinden şekil vermek çok daha zor olacaktır. Şekillendirici kremler, wax gibi ürünler saçların doğal görünerek istenilen şekil vermesine yardımcı olurlar.

Şekillendirici kremler kullanılarak şekillendirilen saçların daha uzun süre kalıcı olması için sprey kullanılmalıdır. Kıvırcık saç modelleri erkek spreyleri ile sabitlendiğinde saçların yağlı görünmesine neden olabilir. Bu özelliği bilinerek kullanılmalıdır.

Doğal Dalgalı Saç Modeli

Kıvırcık saçlı ünlülerin birçoğunun saçlarının kısa olduğu görülür. Kıvırcık saçlı beyler daha doğal görünmesi ve daha etkileyici olması için kısa kestirmektedir. Doğal görünüm elde etmek için saçların kısa olması önemlidir. Kısa ve doğal görünen dalgalı saçlar, bayanların dikkatini daha fazla çeker. Kıvırcık saçlı beyler doğal dalgaya ulaşabilmek için öncelikle saçlarını kısa kestirir. Ama aslında doğal dalgalı görünüş elde etmek için illa kısa kestirmeye gerek yoktur. Uzun olan saçlar geriye doğru yatırıldığında aynı doğallığı elde etmek mümkün olur. Genellikle kısa saça alışkın olan beyler uzun saça alışmakta zorlanabilir. Fakat biraz kullanıldığında Kıvırcık saç modelleri erkek uzun saçların daha tarz ve kullanışlı olduğu görülecektir.

Tepede Toplanan Kıvırcık Bukleli Saç Stili

Tepede bukle denilince nasıl bir saç modeli düşünüldü bilmiyorum ama beyler arasında farklı ve cool tarzı olanların kullandıkları bir modeldir. Saçların bukleleri, kafanın tepe noktasına doğru daha hacim kazanır. Aşağıdan yukarı doğru çıkıldıkça saçın yoğunluğu ve buklelerin hacmi gittikçe yoğunlaşır. Tepede görülen bu yoğunluk çok farklı ve tarz bir görüntü oluşturur.

Kıvırcık Saç Modelleri Erkek

Saçlarınızı bu şekilde şekillendirecekseniz mutlaka kirli sakal bırakmalısınız. Sakal olmadığında sanki bir şey eksik kalmış gibi bir his oluşmaktadır. Bundan dolayı daha karizmatik ve daha etkili olması için tepede toplanan Kıvırcık saç modelleri erkek bukleli saç modeline kirli sakal şart.

Kıvırcık Kısa Saç Modeli

Son trendleri takip etmek bayanların gözdesi olmak için önemlidir. Kıvırcık kısa saç modeli, son zamanların trendleri arasında yer alır. Kıvırcık saçlarınızı kısalttırarak trendleri ne kadar yakından takip ettiğinizi gösterebilirsiniz. Kısa olan kıvırcık saçları kontrol altında tutmak çok daha kolaydır. Dilerseniz saçlarınızın yanlarını kısa kestirip, diğer kısımlarını uzatabilirsiniz. Uzun olan kısımlarını saç şekillendiriciler yardımıyla hareketlendirebilirsiniz. Bu saç tarzı; renkli gözlü, uzun yüzlü erkeklere çok yakışır. Klasik veya modern olmasına değil size yakışana talipseniz doğru seçim.

Yoğun Bukleli Saç Modeli

Saçlarınız kıvırcık ama siz uzun bir model yaptırmak istiyorsanız önce aralardan aldırtarak saçlarınızın kabarmasını önlemelisiniz. Uzun Kıvırcık saç modelleri erkek kullanıcılar için bakımı ve şekillendirmesi zor fakat çok tarz duran bir modellerdir. Uzun ve kıvırcık saçları sağa veya sola yatırarak farklılık yapabilirsiniz. Şayet saçınızın bukleleri size az geldiyse şekillendirici köpüğü kullanarak buklelerinizi artırabilirsiniz.

Kaliteli şekillendirici köpüğü parmağınıza sıkın. Saçlarınızı parmağınıza dolayın, şekil verin ve bırakın. Tutam tutam alarak parmağınızla harika bukleler oluşturabilirsiniz. Orta yaşlarda yoğun bukleleri kullanan beyler olduğundan daha genç görünmektedir. Yaz aylarında ıslak görünümle daha çok tercih edilir. Sakal uzatılarak yoğun bukleler kullanılması yakışıklılığınızı artıracaktır.

Kıvırcık Saç Modelleri Erkek

Trend Kıvırcık Saç Modelleri

Çok hacimli, gür olması kıvırcık saçlıların şanslı oldukları taraftır. Fakat başa çıkılması çok zor olan saçlar kullanıcıları yormaktadır. Son zamanlarda kıvırcık saçlı beylerin kullandıkları bazı modeller trend. Trend modeller şunlardır:

  • Undercut: Yanlar ve arkanın kısa, üstlerde kalan kısımların uzun olduğu modeldir. Yüzün daha zayıf, kullanan beyin daha uzun görünmesini sağlar.
  • Yan ayrım: Mohawk olarak da nitelendirilen bu saç modelinde saçlar yandan ayrılmıştır. Kalın telli saça sahip olan beyler yandan ayırarak kullanabilir.
  • Kaküllü kesim: Erkekte kakül olur mu demeyin. Saçın ön kısmındaki uzunlu kısalı kaküller farklı bir hava vermektedir.
  • Geriye doğru: Şekillendirici jöle kullanılarak arkaya doğru yatırılan bu saç modelini kontrol altında tutmak çok daha kolaydır.
  • Doğal bukleler: Uzun saçlarda kullanılan doğal buklelerle çok hoş görünebilirsiniz. Uzun saçlarınızın öne gelmesini istemediğinizde yarık toplayarak kıvırcık saç modelleri erkek için en kullanışlı hale getirilir.

Pratik Kıvırcık Saç Modelleri Erkek

Pratik Kıvırcık Saç Modelleri Erkek

Saç kadın ve erkeklerin görünüşlerinde en çok önemsedikleri saçlarıdır. Kadınlar kadar erkekler de saç modelleri ile ilgili farklı model uygulamaları yaparak en güzel sonuca ulaşmaya çalışırlar. Kıvırcık saç modelleri erkek ve kadınlarda farklı modeller olarak hazırlanabilir. Erkeklerde kıvırcık saçlar biraz daha kısa olduğu için şekil verilmesi biraz daha zor olmaktadır.

Kıvırcık saç düz saça göre biraz daha zor taranmakta ve şekil almaktadır. Bu saçları düzenlemek için bazı kozmetik ürünlerden yardım almak gerekebilir. Bu ürünler arasında en pratik olan ve en uzun süre sabitleyen şekillendirici köpüklerdir. Erkekler için Kısa Kıvırcık Saç Modelleri yazımızda en güzel saç modellerini hemen inceleyebilirsiniz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar