Kadın ve Moda

Kına ile Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

27.06.2019
Kına ile Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Kına ile yapılan saç boyama işlemi için de, saç rengini kolaylıkla vermeniz mümkündür, örnek verecek olursak kına ile kahverengi saç ya da kına ile kızıl saç elde edebilmeniz mümkündür. Peki kına ile yapılan saç boyamada bu farkı nasıl yaratabiliriz. Kına ile bakır saç rengi nasıl elde edilir, ve kına ile kızıl saç elde etmek için, kullanacağınız kınanın ölçüsü, ve içine ekleyeceğiniz diğer malzemeler ile ölçülerine dikkat etmeniz gerek ve bilmeniz yeterli olacaktır. İsterseniz kına ile saç boyama işlemi ile ilgili sizlere bilgilerimizi yazalım, ne demek istediğimizi daha iyi kavrayacaksınız.

Bakır Saç Rengi Kına ile

Kına ile saç boyama işlemin de, kına ile bakır saç elde etmek adına şu yöntemi uygulamanız gerekiyor, iki fincan kadar kınanın içine bir fincan kaynar olan su ve bir çorba kaşığı da sirke ilave etmeniz gerekiyor. Daha sonrasın da da bu malzemeleri karıştırarak bir macun kıvamına getirmelisiniz, ardından da bu karışımı hazırladığınız kabın, içerisine su girmemesine dikkat ederek, sıcak su ile dolu olan başka bir kabın içerisine koymanız gerekmektedir. Hazırlanmış olan bu karışım burada iyice ısınması gerekir. Daha sonrasın da da bu kabın sıcak suyun içerisinden almalısınız, ve soğumasını beklemelisiniz. Kına ile kahverengi saç için hazırlanan bu karışımı saçınıza iyice yaymalısınız ve de başınızı bir tülbent yardımı ile sararak üç saat bu şekilde beklemeniz gerekmektedir. Belirtilen bu sürenin dolmasının ardından da saçlarınızı iyice yıkamalısınız ve kınadan temizlenmesini sağlayarak, elde ettiğiniz kına ile kahverengi saçı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Kına ile Bakır Saç Yapma

Başlıklar

Kına Nasıl Hazırlanır ve Nasıl Boyanır?

Kına nasıl hazırlanır ve nasıl boyanır bundan bahsedeceğiz. Metal olan bir kap bulunuz. Karışımları bu kapta yapacaksınız. Metal olan kaplar kimyasal reaksiyonlarda yeşil saç hatası ile karşılaşmanıza neden olabilir. Buna ek olarak saç maskesi ve bakımda kuruluğunu önlemeniz için  süt ve ılık su ile ilave toz kına kullanılması gerek. Saçımızın yağlılığını azaltmanız için biraz limon suyu ilave edersiniz. Fakat bu limon suyunu kuru saç deriniz varsa kullanmanızı tavsiye etmemekteyiz.

[haber id=”39464″]

Kaba koyduğunuz bu malzemeleri iyi bir şekilde karıştırarak ve hazırlanan bu karışımın yüzeyine su dökünüz 10 ila 12 saat bekletmeniz gerekir. Bu karışım kıvama geldiği zaman temiz saça uygulamaya başlayalım. Saç diplerinden başlayarak uçlara doğru sürünüz. Saç kremi vb. ürünler ile bu karışımın içine kullanmalısınız.  Eğer kullanacak iseniz onları kullandıktan sonra saçınızı yıkadıktan sonra durulayın ve de kurutun sonra boyama işlemine geçersiniz. Kına karışımını bu saçınıza kullandıktan sonra, kafanızı sarmanız gerekir ve renk tonunuza bağlı olarak da 2 ile 5 saat arası bu şekilde sarılı vaziyette beklemede bırakmalısınız. Kına ile saç boyadıktan sonra saç derisinden kesinlikle kaşıntı olmamasını sağlar. Temiz bir su ile saçlarınızı yıkayın ve de gerekiyorsa biraz saçınıza krem uygulamalısınız. Kına işlemini bitirdikten sonra saçlarınızın doğal ve güzel olması yönünden 2 ya da 3 gün saçlarınızı yıkamayın.

Kına ile Bakır Saç Elde Etme

Kınanın Saçlar İçin Faydası

Kına saç dökülme sorunlarına iyi gelmektedir. Bu kınanın saçlar için faydası nelerdir. Bunun yanı sıra da genel olarak saç sağlığınız için çok faydalı olur. Düzenli olarak kına işlemi saça uygulandığında saçlardaki kırılmaları önlemektedir. Kına saç dökülmesini de önlemektedir. Saç derisin de Ph normal sağlıklı düzeylerde olmasını sağlamaktadır. Kına uygulaması kepek sorununa karşı etkili bir doğal tedavi yöntemidir. Saçlarınıza ipeksi bir görünüm sağlar yumuşatılmasını sağlar. 

Kına ile Bakır Renk Saç Yapma

Kınanın Püf Noktaları

Saçlarınızın uzunluk ve gürlüğüne bağlı olarak uygulayacağınız kınayı aktardan alın, kınanın püf noktaları nelerdir.

Kısa – omuz hizasında ise 50 gr.

Omuz – sırt hizasında ise 100 – 150 gr. 

Çok daha uzunsa 200 gr.

• Asitli bir şeyler bulun buluşturun. evde sıkılmış veya hazır alınmış portakal/limon suyu, elma sirkesi, şarap… gönlünüze göre!

• Kınanızı uygulamadan bir gün önce derin bir salata kasesine (cam olsa iyi olur) toz halindeki kınanızı dökün. üstüne seçtiğiniz sıvıyı da ekleyerek ve kınayı tahta kaşıkla karıştırın. Katı bir yoğurt kıvamı yakalayıncaya kadar sıvı eklemeye ve karıştırmaya devam etmelisiniz. (metal kaşık kullanmayın sakın, yemyeşil olursunuz!)

[haber id=”38943″]

• Kınanın kıvamını tutturunca ve homojen bir karışım elde ettikten sonra streç filmle cam kasenizin üstüne sıkıca kapatın ve oda sıcaklığında beklenilmesine bırakın. en az 7-8 saat beklemeye bırakın.

Bakır Renk Saç

• Ertesi gün kına operasyonunuz için lateks eldivenlerinizi hazır edin, ortalığı batıracağınızı göz önünde bulundurarak yere gazete veya eski bir çarşaf serin. üzerinize de aynı şekilde zaten lekeli bir şeyler geçirin.

• Kınayı kontrol edin, çok koyuysa bir miktar aromalı sıcak çay yardımıyla kıvamını açabilirsiniz.

• Bundan sonrası saçını daha önce boyamış olanlar için kolay. eğer böyle bir deneyiminiz yoksa bir bilene danışın, hatta önceden randevulaşın.

• Kınayı bütün saçınıza bol bol sürdükten sonra (saçınız uzunsa topuz yaparak) kafanızı streç filmle birkaç tur, sıkıca ve hava almayacak şekilde sarın. kesinlikle ense ve kulakların orda açıkların olması kaçınılmazdır bunu sakın dert etmeyin.

• 2-3 saat sonra saçınızı yıkayın. ne kadar iyi yıkarsanız yıkayın birkaç gün boyunca akmaya devam edecek. o yüzden saçınızı kurulamak için yine eski olan bir havlu kullanmanızda yarar vardır. 

• Kınadan sonra saçınız çok kurumuş gibi olur fakat bu his 3 vakte kadar geçer. Saç kremi kullanın ya da iyi gelen badem yağını asıl bu aşamada değerlendirmelisiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar