Kadın ve Moda

Kat Kat Saç Kesimi Nedir?

07.03.2022
Kat Kat Saç Kesimi Nedir?

Kat kat saç kesimi nedir? Yeni nesil saç tasarımları arasında yer alan kat kat saç kesimi, son derece üst düzeyde bir görsellik ortaya koyar! Diğer ismi katlı saç kesimi olan bu model; saçların kademeli olarak kesildiği, aralarda kat görünümlerinin oluştuğu saç modelidir. Bu kesimi uyguladıktan sonra saçlarınız kısa görünecek ancak saha hacimli ve dolgun duracaktır. Hem kısa hem uzun saçlara uygulanabilen bir modeldir. Kat kat saç kesimi dalgalı ya da kıvırcık saça sahipseniz omuz hizasındaki saçlarınız için idealdir. Eğer düz saçlarınız varsa dilediğiniz uzunlukta kestirebilirsiniz.

Saçlarınızı bu şekilde kestirdikten sonra şeklini koruması için uygun şampuan ve kremler kullanmanız önemlidir. Saçınızı yüksek ısıdan korumalısınız. Saçlarınız kuruyken taramayınız bu saç tellerini kırar. 6-8 haftada bir de saçlarınızı düzenli olarak kestirin ki hem sağlıklı uzasın hem de farklı farklı uzunluklara ulaşıp görüntünüzü bozmasın.

Kat Kat Sac Kesimi1

Son olarak katlı kesimden saçlarını döndürmek isterseniz de saçlarınızı belli bir süre uzatın. Sonrasında saçlarınızın en kısa yerinden kestirin. Eğer bu çok kısa olacaksa kademeli olarak da kestirebilirsiniz. Kat kat saç modelinin özellikle kendi tarzını oluşturmayı isteyenler açısından harika bir etkiye sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Peki, kat kat saç kime yakışır? İşte detaylar!

Başlıklar

Kat Kat Saç Kesimi Kimlere Yakışır?

Erkek saç kısalığında kat kat kesim yaptırmak isteyen birisine ince yüz hatlarına sahip olan kişilere yakışacaktır. Kalın telli ve hacimli saçlara sahipseniz orta ve uzun boyda rahatlıkla kestirebilirsiniz. Eğer ki saçlarınız ince telli ve seyrek ise yine bu modeli kestirmek saçlarınıza havim katacağı için saçlarınız olduğundan daha yoğun görünebilir. Burada yüz şeklinize uygun olan bir modeli tercih etmeniz tam da beklentinizi karşılayacak bir modeli tercih etmenizi mümkün kılacaktır. Özellikle bu tür kesimlerin günlük kullanımda da üst düzeyde bir performans sergilediklerini biliyoruz.

Kat Kat Sac Kesimi4

Katlı Kesim Saçı Kabartır Mı?

Katlı saç kesimi saçın hacmini arttırmaktadır. İnce telli ve seyrek saçlarda saçlarınız oldukça hacimli görünecektir. Bu yüzden çoğu kadının tercihi bu saç modelidir. Bu sorunun cevabı olarak da saçlarınızı kabartmasa da hacim vereceği olduğu için saçlarınız yoğun görünecektir. Kat kat saç kesiminin profesyoneller tarafından yapılması şarttır. Ancak bu sayede tam da beklentinizi karşılayacak olan bir saç kesimini yaptırmanız mümkün olacaktır.

Kat Kat Saç Kesimi Neden Tercih Edilir?

Kat Kat saç kesimi neden tercih edilir diye soruyorsanız size vereceğim ilk cevap kişinin kendine yakıştırması olur. Bunun dışında ince telli saçlara hacim verdiği için bu saç tipine sahip kadınların bir numaralı tercihidir. Düz kesimden sıkılıp değişiklik isteyen ancak köklü bir değişim de olmasın isteyen kadınlar da bu saç modelini tercih edebilir. Özellikle son zamanlarda kat kat saç kesimine olan ilgi günden güne artış göstermektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar