Kadın ve Moda

Kasnak İşi Dantel Örgü Modelleri

07.04.2019
Kasnak İşi Dantel Örgü Modelleri

Dantel örgü modelleri, iğne oyası derken el işinde de farklılık arayan bayanlara alternatif bir diğer yol da kasnak işi örgü modelleridir. Son zamanlarda gözde el işi modellerinden biri olan kasnak işi örgüler oldukça moda. Öyle ki bu durum artık hediyelik ve çeyizlik dantellerin yapımına kadar gitmiştir. Dantel örmeye göre daha zevkli olan kasnak işleri ile uğraşmak hobi olarak kadınların dünyasında oldukça anlamlı bir alan bulmuştur.

 Kasnak İşi Dantel Örgü Modelleri

Geçmişten günümüze kasnakta dokunan kanaviçe ve lif örneklerini görmüşsünüzdür. Şimdi ise kasnaklar becerikli hanımların elinde kasnak işi örtüler örmek için kullanılıyor. Kasnak işi örtüler masa örtüsü macerasıyla başladı ama artık dur durak bilmiyor.

    Kasnak işi salon takımlarıyla artarak devam ediyor. Hem yapılışının kolay olması hem de görüntüsü ile kasnak işi örgü modelleri göz dolduruyor. Dantelde, iğne oyasında kullanılan pullar boncuklar ve kurdeleler kasnak işi örgü modellerinde de yerini almış. Tamamen sizlerin beceri, yaratıcılık ve zevkine göre kasnak işi örgü modellerini evinizde yapabilirsiniz. Üstelik yapması da kolay olduğu kadar zevkli kasnak işlerinin. Kasnak işi örtü modellerinden birini hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler kasnak, ip, tutkal, boncuk, pul veya kurdele. Şunu da belirtelim birçok türde kasnak işi örgü modeli vardır.

 Kasnak İşi Dantel Örgü Modelleri

Kasnak ile kanaviçe, lif, şal ve salon takımı gibi ürünler elde edebilirsiniz. Kasnak işi lif, kanaviçe veya şalların bir kısmında tutkal ve pul kullanılmayabilir. Tutkal kullanılan kasnak işinde iplerin tutkal yardımıyla birleştirilmesinden ve pullarla kurdelelerle bezenmesinden oluşuyor.  Eğer kasnağı nerden bulacağım diyorsanız merak etmeyin kasnak işi örtü modelleri popüler olduğundan beri piyasada kolaylıkla bulunabiliyor. Olmadı bir marangoza yaptırılabilir. Tabii kasnaklarda model model. Evine ve kendine özenle davranan becerikli bayanlar için seçtiğimiz kasnak işi örnekleri resim galerimizde dir.

Burada önemli olan hangi örneğin hangi kasnak ile ortaya çıktığını bilmektir. Farklı örneklerin farklı kasnak türleri ile ortaya çıkarılmaya çalışılması örneğin istenilen gibi olmamasına yol açacaktır.boyunluk modelleri bayan tığ işiile yapılacağı için kasnakla bu iş olmaz.

Kasnak işi dantel yapmak için nelere ihtiyaç var

Kasnak işinden artık tek parça danteller yapmakla kalmıyor hanımlar. Kasnak işi dantellere başlarken tek bir parça dantel ortaya çıkarmaktansa bir salon takımı ya da peçetelik takımı yapmaktadırlar. Bu durumda oldukça gelişen kasnak işleri için nelere ihtiyaç duyuluyor bilmemiz gerekiyor.

 Kasnak İşi Dantel Örgü Modelleri

Adından da anlaşılacağı üzere bu dantelleri ortaya çıkarmak için kasnaklara ihtiyaç duyulmaktadır. dantel tepsi örtüsü modelleri için klasik kasnakları kullanmak yeterlidir.Kasnakları kendiniz yapabileceğiniz gibi hazır olarak da satın alabilirsiniz. Kasnağı yapmak bu işleri biraz bilenler için çok zor bir yapım değildir. Ama kasnağı hazır halide çok pahalı değildir.

Özellikle dikkat edilmesi gereken durumlar hangi model dantelin hangi  kasnak ile ortaya çıkarılması ile ilgilidir. Beşgen mi yoksa altıgen mi peçete takımları yapılacak bu modellere karar verildikten sonra kasnak ona göre temin edilmelidir.Peçete takımları ya da salon takımları yaparken üzerine incili işlemeler yapılacaksa silikon tabancasından yardım alınmalıdır. motiflerle örgü runner modeli için kasnak kullanılabilir ancak silikon tabancası kullanılırken çok dikkat edilmelidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. lütfiye dedi ki:

  kasnak işi sarı renkli dantel örgü örneğini nasıl örebilirim

 2. filizyamak dedi ki:

  kasnak dantel örnekleriniz faydalı oldu başka kasnak dantel örnekleriniz var mı acaba

 3. kerime dedi ki:

  kasnak işi dantel örgü yapan bir yer biliyor musunuz ankarada iyi bir yer arıyorumda

 4. hülya dedi ki:

  kasnak işi dantel örnekleri ve kurdele nakış modellerini çok beğendim.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar