Kadın ve Moda

Kaş Modelleri Bayan İçin

Kaş Modelleri Bayan İçin

Yüzdeki ifadeyi belirleyen ve değiştiren bir unsur olmasından dolayı kaç şekilleri çok önemlidir. Bakışların karakterini oluşturur kaşlar. Bakışlara anlam kazandıran ve kişinin karakteristik yapısı hakkında ipuçları veren kaşların doğru şekilde şekillendirilmesi çok önemlidir. Kaş modelleri bayan için güzelliğini belirleyici unsurdur. En ufak oynama dahi yüzdeki ifadeyi keskinleştirir, yumuşatır. Kavisli, hatlı veya yumuşak formlu kaşların tercihi doğru olduğunda ifadeler de güzelleşir.

Her yüz şekline her model kaş uyumlu olmaz. Kaşınızı şekillendirmeden önce doğru kaş modelinin hangisi olduğunu tespit etmek ve ona göre uygulattırmak gerekir. Kaşlar yüzün merkezindedir. Doğru tasarım yapılırken aşağıdaki kriterler dikkate alınmalıdır:

  • İki göz arasındaki mesafe
  • Kaş ve gözler arasındaki uzunluk
  • Göz kapağının yapısı
  • Kaşların kalınlığı

Kriterlerin dikkate alınması doğru şekillendirmenin yapılması için çok önemlidir. Kaş modelleri bayan yüzünde doğru konumlandırılmalıdır. Bundan dolayı kişinin kaşlarıyla oynaması çok doğru bir hareket olmayacaktır.  Uzman makyözlerden veya kuaförlerden yardım almak gerekir.

Kaş Modelleri Bayan

Başlıklar

Yuvarlak Yüze Kaş Modelleri

Yuvarlak yüzlüler kaş modeliyle yüzlerinin biraz uzatılmasını isterler. Uzatmaya yardımcı kaşlar sayesinde yuvarlak yüz şekli maskelenebilir. Uzun yüz şekli oluşturulabilir. Yuvarlak yüzlülere kalkık kaşlar uygulanmalıdır. Saçların yukarıdan toplanması ve kaşların kaldırılması yüzün yuvarlaklığını dengeleyerek uzunmuş gibi gösterecektir. Bakışların büyülü olması ve göz yanılsamasıyla yuvarlaklığı kapatmak için kavisli kaş modelleri tercih edilmelidir.

Kavisli kaş modellerini kullanan hanımlar kaşın başladığı yeri daha koyu görünmesini sağlamalıdır. Bunu sağlayabilmek için kaş kalemi veya farı kullanılabilir. Kavisli kaş modelleri bayan yüzünde doğal görünmesi için kalemle veya farla başlangıç noktasının boyanması tavsiye edilir. Doğallık yüzünüze ayrı bir samimiyet yükleyecektir.

Yuvarlak yüzlü hanımların yüzündeki en geniş nokta elmacık kemikleridir. Geniş olan noktayı dikkate alarak yüzü daha uzun gösterecek olan kaş modellerini uygulamak en mantıklıca hareket olacaktır. Hatların tersine hareket ederek keskin açılı kaşlar oluşturulmalı. Bir çeşit kontür gibi uygulanacak olan kaşlarla yüz olduğundan uzun gözükecektir.

Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

Kaşın modelini belirleyecek olan yüzün kendisidir. Yüzün en önemli konumunda bulunan kaşlar sayesinde yüzünüzdeki ifadeyi samimi gösterebilir veya aksine soğuklaştırabilirsiniz. Moda diye kaş modelleri belirlemek kadar yanlış bir adım yoktur. Kaş modelleri bayan çeşitlerinde moda değil yüzün tipi dikkate alınmalıdır. Aslında bayanların birçoğu bu konuda yeterince bilinçlenmeye başladı. Moda olduğundan dolayı yüzüne uymayan kalkık kaşı veya kalın kaşı tercih etmemektedir.

Doğallığın daha çok tercih edildiği zamanımızda kaşların yapay değil doğal durmasına özen gösterilir. İp gibi incecik, kalemle çizilmiş kaşlar artık pek tercih edilmez. Onun yerine yüzde yapay durmayan. Özenli tasarımlar uygulanır. Tasarımları kaşa uygulamayı herkes beceremez. Profesyonel yardım alınması kaşın doğal tasarlanması adına çok önemlidir. Profesyonel eller, gerekli olması durumunda kaş kontür uygulaması yaparak yüze istenen ifadeyi kazandırırlar.

Kaş Modelleri Bayan

Kaş kontür uygulamasını yapabilmek deneyim ve uzmanlık ister. Deneyimi ve uzmanlığı olan kişiler tarafından yapılan kontür kendinizi çok daha güzel hissetmenizi ve ifadenizin daha yumuşak olmasını sağlayacaktır. Kontür yapılırken milimetrik hesaplar dahi yüzün ifadesini değiştirir. Kaş modelleri bayan uygulamaları kesinlikle profesyoneller tarafından tasarlanmalıdır.

Uzun Yüz Şekline Göre Kaş Modeli

Yuvarlak yüzlüler yüzlerinin uzun görünmesini isterken uzun yüzlüler daha orantılı durmasını isterler. Kaş modelleri bir sihirli değnek gibi uygulandığı yüzü istenilen dengeye ulaştırmaya yardımcı olur. Simetrik görünmeyi sağlayacak olan kaş modelleri bir illizyon gibidir. Yüzü görünmesi istenilen gibi gösterir. Kavisli kaşlar yüzü olduğundan daha uzun gösterir. O zaman uzun yüzde kavisli kaşlar kullanılmamalı. Düz ve kavissiz kaşlar uzun yüzler için idealdir.

Yapay görüntü oluşmaması için kaşların kenarları doğal bırakılır. Kaşlar göz çizgisinde bitmez, biraz daha uzatılarak oran sağlanır. Kaşları uzatmak için kaç kalemi veya farı kullanılabilir.Kaş modelleri bayan yüz şekilleri dikkate alınarak tasarlandığında uzun yüzün simetrisi, yatay kaş uzunluğu ile elde edilir.

Kare Yüz Şekline Göre Kaş Modeli

Kare yüz şekline sahip olan bayanların kaşlarının başladığı noktaya dikkatleri çekmeleri gerekir. Kaşların başladığı noktada çalışma yaparak kaş rengi bir ton daha koyulaştırılır. Kaşların kemer bölgeleri doldurulur. Kare yüze yakışan en doğru kaş modeli açılı kaşlardır. Kemerden desteklenerek açı verilmiş olan kaşlar yüzün ifadesini güzelleştirir. Kaşın kemer kısmının tasarımı yapılırken gözler arasındaki mesafe iyi hesap edilmelidir.

Kaş Modelleri Bayan

Oval Yüz Şekline Göre Kaş Modeli

Çok kavisli ve düz kaşların asla güzel durmadığı yüz tipi ovallerdir. Çok kavisli ve düz kaşlar, yüzü aşağıya doğru uzamasına neden olur. Aşağı doğru uzamış gibi görünen yüz, karşıdaki kişide yorgunluk hissi uyandırır. Oval yüzlüler, olabildiğince doğal görünümlü, klasik ve göz şekliyle uyumlu kaç modeli uygulamalıdır. Kaşların uçları asla aşağı doğru meyletmemelidir. İsteyenler kavisli kaşları da tercih edebilir. Aslında diğer yüz şekillerine göre oval yüzlüler daha şanslıdır. Düz, kavisli ve açılı kaş modellerini kullanabilirler. Hangi kaş modelinin daha güzel duracağı kişiden kişiye değişir. Çeşitli kaş modelleri bayan oval yüzüne hangisinin daha çok yakışacağını deneme yanılma yöntemiyle keşfedebilir.

Kalp Şekline Göre Kaş Modeli

Kalp şeklindeki yüzlerde alın diğer bölgelere göre daha geniştir. Çene dar, alın geniştir. Kaş modelleri bayan kalp yüzlüler, kalınlaştırma yöntemini deneyebilir. İnce kaşlar alı bölgesini daha fazla ortaya çıkarır. Alnı daraltmak için kaşların kalınlaştırılması şarttır. Ayrıca hafiften kavis verilmesi yüze güzel bir anlam yükleyecektir.

Alınların ve çenelerin önde olduğu kalp tipi yüzlü hanımlar yumuşak geçişleri değil daha keskin geçişleri kullanmalıdır. Kaşları vurgulamak için kaşa kalemi kullanılmamaya özen gösterilmelidir. Sadece eksik olan yerlerin doldurulması yeterlidir.

Elma Şekline Göre Kaş Modeli

Geniş yanak ve küçük çenenin oluşturduğu elma şeklindeki yüzlerde orantının sağlanabilmesi için kaşlara dokunmak gerekir. Çok kavisli kaşları tercih etmeyin. Çünkü çok kavisli kaşlar elma yüzün hatlarını keskinleştirir. Keskin yüz hatları ise yüzde daha sert bir ifade oluşturur. Dümdüz kaşlar ise yüzü tamamen ifadesizleştirir. Ne sert ifadeli ne de ifadesiz olmamak için kalp yüz tipine S formunda kaş modelleri bayan için çok uygundur. Yumuşak geçişli S formundaki kaşlarla yüzde doğallık hakim olur.

Kaş Modelleri Bayan

Kaş Modellerini Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüz ifadesinin oluşmasında baskın bir rol oynayan kaşlara şekil verirken özentili olmak gerekmektedir. İfadenizi yumuşatmak isterken tam aksi bir netice ortaya çıkmaması için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Kaş tasarlarken kaşların arasının çok kapalı olmaması gerekir. Kaşlar çok yakın olunca çatık kaşlı olarak tabir edilen insan yüzü ortaya çıkacaktır. Kaşlar göz ayrık olduğunda ise odak nokta olarak gözler değil ayrık olan kaş aralığı görülecektir.

Gözleri iri ve yuvarlak olanlar az kavisli modelleri tercih etmelidir. Kaş kontürü yapılırken düz hatlı kaş modeli uygulanarak gözler odak nokta olarak belirlenir. Göz kapakları düşük olanlar daha fazla düşük görünmesini istemiyorsa kaş modelleri bayan için aşağı doğru kıvrılan ve çok uzun kaşlardan uzak durmaları tavsiye edilir. Kaşların aşağı doğru değil yukarı doğru bakması göz kapaklarını dengeler.  Aynı zamanda kaşların göze çok yakın olması da göz kapaklarını düşük gösterir. Bunu önlemek için kaşlar bir çizgi kadar yukarıdan başlaması daha doğru olacaktır. Biraz daha yukarıdan başlayan kaşlar daha net, canlı ve taze bir yüz ifadesi oluşturacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar