Kadın ve Moda

Kareli Gömlek Kombinleri

24.06.2019
Kareli Gömlek Kombinleri

Farklılık yaratmak isteyen kişiler için oldukça ideal ve faydalı olan ekoseli gömlek modelleri aynı zamanda da tarz görünümün ön plana çıkıp giyen kişilerin dikkat çekmesine kaynaklık etmektedir. Havaların ısınmasıyla birlikte artık giyilmez olarak da düşünenlerin aksine yaz aylarında da şort ve ekose gömlek ikilisi her sene olduğu gibi bu sene de düşmeyen eğilimlerden bir tanesi olmaktadır.

Özellikle sokak stillerinin bir numarası olarak ön plana çıkan kareli gömlek kombinleri yaz demeden kış demeden kadınların günlük hayatta şık kombin oluşturarak ve çok da severek giydikleri giyim parçaları arasında bulunmaktadır. Ve listenin en başında olduğunu da birçok moda tasarımcısı tarafından belirtilmektedir. Kareli gömlek modelleri yani ekoseli modeller birbirinden farklı desenleri ve birbirinden farklı renkteki modelleri ile son derece şık ve rahat parçalar olduğundan dolayı günlük hayat içersinde oldukça tercih edilmektedir. Kadınlar için diye düşünülmesi de oldukça yanlıştır çünkü bu kareli gömlek modelleri tıpkı kadınlar gibi erkekler tarafından da oldukça tercih edilmektedir. Günlük hayat için ise ideal parça olarak adlandırılabilir. Bu harika gömlekler neredeyse her mağazanın vitrinlerini farklı renk ve farklı desenleri alıcılarının göz zevkine hitap etmektedir.

Kareli Gömlek Modelleri

Başlıklar

Kareli Gömleklerin Görünüm Tarihi 

Kareli gömlek ayrıca oduncu gömleği olarak da bilinmektedir. Ve kareli gömlekler yani diğer bir adıyla namı diğer oduncu gömleği İskoçya’dan gelmektedir. İskoçya’da bu desen geleneksel kıyafetlerde temel olarak görülmektedir. Ve İskoçya’daki bu deseni İngiltere’de de yapınca İngilizler böyle bir baskı için insanları hain ilan etti. Ve bu deseni getiren insanlar hapis cezasına çarptırıldı. Yavaş yavaş bu desen sonraki zamanlar içerisinde tüm dünyayı fethetmiştir. Bu desen çıktığı ilk zamanlar sadece erkekler tarafından kullanılmıştır. Daha sonraki süreç içerisinde gelişerek kadınlar da bu desenli gömlekleri severek kullanmaya başlamışlardır. Teksas’ta ise çiftçiler bu deseni çok sevmişler ve çok popüler bir hal almıştı. Kadınların giydiği farklı erkeklerin giydiği farklı olmuştu. Kesim ve renk bakımından farklılık gösterdiler ve çok zayıf şekilde cinsiyet arasında giderek daha da fazla popülerliğe ulaşmıştır. Kare desenli, oduncu gömleği her ne denirse densin her kadının gardırobunda mutlaka bulunması gerekli olan mini siyah bir elbise ile karşılaştırılmaktadır.

2019 Kareli Gömlekler

Kareli Gömleklerde Renk Seçimi

En popüler renkler klasik hücre kombinasyonudur yani bunlar da beyaz-siyah ve beyaz-kırmızı tonları oluşturmaktadır. Bu gömlek modelleri, herhangi bir stil ve ya giysi ile mükemmel bir uyum sağlamaktadır. Bir iş ve spor tarzı olarak kullanılabilir.”İskoçya” basında kırmızıların baskınlığı oldukça bilinmektedir. Model, karanlık tabana mükemmel bir şekilde uyduğu görülmektedir. Parlak bir hücre kombini, gençlik görüntüsü sağlamakta mükemmel bir tercih sağlar. Bu gömlekler özellikle yırtık kot pantolon ve ya tayt ile oldukça güzel bir kombin oluşturmaktadır.

Kareli Gömlek Hakkında Bazı Önemli İpuçları

• Birkaç şey aynı anda farklı bir hücre sürümü ile birleştirilmemelidir. Bu sebepten, kareli gömlekli bir kompozisyonda, aynı baskılı kıyafetler birbirlerinin solmalarına sebebiyet vereceği için aynı baskıya sahip kıyafetler olmamalıdır.

• Monofonik elemanlı hücre renk ve desenleriyle birlikte mükemmel göründüğü bilinmektedir.

• Hücrenin tonu her cilt tipine göre uygun olmalıdır. Kareli gömleği giyinen kişinin göz ve saç rengi çok önemli faktörler kümesidir. Kareli gömleklerin çoğu, soğuk renklerde (mavi ve menekşe ve menekşenin tonlarının hepsinin ) yanı sıra parlak bir renkli süs (sarı, kırmızı, yeşil, turuncu) olarak sunulması gerekmektedir.

• Kafesteki bir gömlek durumunda, kullanamazsınız kuralı geçerli olmamalıdır hatta bunun aksine bu tip bir şey figürü gizler ve bu yüzden gülünç ve garip görünmesi oluşabilir. O yüzden bunun aksine, böyle bir kareli gömlek giyinirken normal beden göre değil normal bedenin bir beden daha büyük olmasına özen gösterilmelidir.

[haber id=”29851″]

• Kareli gömleğin baskısı başka şeylerle birleştirilmemesi gerekmektedir.  Örneğin, herhangi bir gömlek modelinin siyah ve ya gri bir tabanlı olma durumu gayet uygundur. Gömleğin renginin parlak ayrıntılarından bahsedilmesi söz konusu olduğunda, seçim daha dikkatli bir tavır içerisinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Kareli Gömlekler 2019

Kareli Gömlek Kombinlenirken Nasıl Daha Kadınsı Hale Getirilir

Kareli bir gömlekleri çok sevdiği halde giymekten çekinen kızlar vardır. Bunun sebebi ise kareli gömleğin hem şekil hem de desen olarak kızları çok erkeksi gösterdiğini düşünmektedirler. İşte tam da bundan dolayı kareli göleği nasıl daha kadınsı bir hale getirebiliriz ona bakalım. Kızların rahat bir şekilde kareli gömlek giyip bunu güzel bir şekilde kombinlemeleri için bazı tavsiyeler mevcuttur. Bu sayede hem o istedikleri oduncu gömleği giyebilecekler hem de kadınsal dokunuşlar yaptıkları için kombinleri şık ve dişisellik yansıtacaktır. Bu soru birçok kız tarafından sorulmaktadır çünkü birçok kızın genel problemidir. Bu seçeneğin erkeğe daha eğilimli göründüğünü düşünüleceği şekildeyse bunu değiştirip çeşitli kurallara uyulmasıyla birlikte kızsal bir hale çevirilebilir. Bunlar

Kareli Gömlekler

• Kareli gömleğini kot pantolon ve ya pantolonla sıkıştırması gerektiği savunulmaktadır. Ayrıca gömleğin üst düğmeleri açılmış olarak bırakılabilirmektedir. Yani tüm bunların sonucu olarak kız kendisini kesin ve kuşkusuz bir şekilde daha kadınsı ve seksi hissedecektir. Çünkü yapılan tüm tavsiyeler dişiliği ön plana çıkartmaktadır.

[haber id=”37782″]

• Ayrıca kombini oluştururken boncukların kullanımı, görüntüye ayrı bir lezzet katacak ve tamamlayacaktır. Boyunda kısa bir atkıyla beraber kombin daha üst noktalara çıkartılabilir. Bunun için oldukça hafif bir malzemelerden bağlanılabilir.

• Dar omuzlara sahip olan kişi ve ya kişilere özellikle bu tarz gömlekler önerilmektedir ve böyle bir şey gardıroplarında mutlaka olması gereken bir parçadır. 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar