Kadın ve Moda

Kantaron Yağı Cilt Beyazlatma

19.09.2019
Kantaron Yağı Cilt Beyazlatma

Kantaron yağı cilt lekeleri; sivilce ve benzeri lekeler üzerinde oldukça etkilidir. Bu yönden kantaron yağı cilt beyazlatma adına sıklıkla kullanılan bitkisel yağlardandır. Kullanımı kolay olan yağı tek başına düzenli bir şekilde sorunlu bölgenize uygulamanız yeterlidir. Böylelikle sabırla uygulamanız sonucunda, cilt lekelerinden kurtulabilir ve cildinizin beyazladığını görebilirsiniz.

Kantaron Yağı Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır

Cilt beyazlatma üzerinde etkisi olduğu gibi çeşitli açılardan da faydaları bulunur. Cilt bakımında etkilen olan kantaron yağını, sağlık açısından da farklı şekilde kullanabilirsiniz. Cilt yüzeyinde; kimyasal kozmetik ürünlerinden dolayı ve çevresel etkenlerden dolayı oluşan; sivilce, kahverengi cilt lekeleri, güneş yanıkları gibi cilt lekelerinden kurtulmanıza yardımcı olur. Cilt lekelerinize doğal bir çözüm arıyorsanız, kantaron yağını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ama unutmayın ki düzenli bir şekilde sabırla uygulamanız önemlidir. Aksi takdirde tatmin edici kaliteli bir sonuca ulaşamayabilirsiniz. Bu nedenle bitkisel yağların ve doğal maskelerin uygulanma adımında, düzenli ve doğru kullanılması en önemli adımdır.

[haber id=”5753″]

Başlıklar

Kantaron Yağı Nedir

Kantaron yağı; kantaron bitkisinden elde edilen ve doğal içeriği ile çeşitli açılardan şifa sağlayan bitkisel bir yağdır. Yanıklar, yaralar, romatizma, kas ağrıları, güneş lekeleri, sivilce ve lekeleri gibi çeşitli cilt sorunları için kullanabilirsiniz. Sarı yağı, kurutulmuş kantaron çiçeklerinden elde edilirken, kırmızı yağı ise taze çiçeklerinden elde edilmektedir. Sarı ve kırmızı renklerine sahip kantaron yağları arasındaki fark, kuru-taze yapraklarından elde edilme yöntemidir.

Kantaron Yağı Cilt Beyazlatma Yöntemi

Cilt Beyazlatma İçin Kantaron Yağı

Kantaron yağı çeşitli cilt lekelerinden kurtulmanızı ve cildinizin açılmasını sağlar. Bu açıdan kantaron yağı cilt beyazlatma üzerinde etki gösterir. Tabii bu etkisinden yararlanabilmek adına, düzenli bir şekilde uygulamanız gerekir. Kullanımı oldukça kolay olan kantaron yağını her akşam temiz cildinize uygulayın ve masaj yaparak ovalayın, ardından yarım saat bekletin ve daha sonra yıkayabilirsiniz. Kantaron yağı cildinize yerleşmiş koyu lekeleri ve güneş yanıklarını iyileştirir. Ama tabii ki düzenli bir şekilde kullanmak önemlidir.

Sivilce İçin Kantaron Yağı

Kantaron yağı, hücre yenileyici özelliğinin yanı sıra tedavi sağlayan etkisi ile, sivilce izlerinden kurtulmanıza yardımcı olur. Kantaron yağı cilt beyazlatma adımlarını aynı şekilde uygulamanız yeterlidir.

Geceleri yatmadan önce, yüzünüzü tüm kirden ve makyajdan arındırın. Daha sonra sivilcelerin üzerine, bir pamuk yardımı ile hafifçe yağı sürün. Cildinizde yaklaşık yarım saat bekletin ve durulayın. Bu uygulamayı düzenli bir şekilde, sivilce izleri ve lekelerinden kurtulana kadar uygulayabilirsiniz. Ayrıca her akşam uygulamanızda da bir sakınca yoktur. Önemli olan makyajdan arınmış temiz cildinize uygulamanız ve fazla bekletmeden yıkamanızdır. Böylece istikrarlı bir şekilde kullandığınız takdirde, sivilce sorunundan kurtulabilir ayrıca, cilt beyazlatma etkisinden de yararlanmış olursunuz.

Kantaron Yağı Cilt Beyazlatma

Kantaron Yağı Nasıl Kullanılır?

Kantaron yağını, cilt beyazlatma ve çeşitli cilt lekelerinden kurtulmak adına, cildinize uyguladıktan sonra yaklaşık yarım saat bekletmeniz yeterlidir. Önemli olan nokta bir saat geçmemesidir. Kantaron yağını temiz cildinize, akşam yatmadan önce uygulayın ve 30 dk. bekletin, ardından durulayın.

Yanıklar İçin Kantaron Yağı

Kantaron yağı cilt beyazlatma etkisi olduğu gibi yanıkları yok ettiği de bilinir. Cilt lekeleri olan bölgenize ya da
yanıklarınızın üzerine, kantaron yağını sürün ve masaj yaparak ovun. Ardından 30 dk. beklettikten sonra durulayabilirsiniz.

Kantaron Yağının Cilde Faydaları

Kantaron yağının sağlık ve kişisel bakım adına çeşitli faydaları bulunur. Cilt bakımı adına öne çıkan kantaron yağının cilt üzerinde gözle görülebilir etkili faydaları vardır. Kantaron yağı cilt beyazlatma etkisi ve güneş lekeleri gibi cilt lekelerini yok etme özelliği ile dikkat çeker.

Kantaron Yağı ile Cilt Beyazlatma Yöntemi

Kantaron yağının cilde faydaları şöyle:

• Kantaron yağı yüzü sürüldüğünde etkisini en hızlı şekilde gösteren, bitkisel yağlar arasındadır. Bu özelliği ile hızla cilt sorunlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur.

• Kantaron yağı kırışıklıkları giderir ve yaşlanma etkilerini geciktirir.

• Düzenli şekilde cilde uygulandığı takdirde, cilt kelerine yok eder.

• Siyah nokta oluşumunu önleyicidir.

• Yüzde ve göğüs bölgesinde bulunan kızarıklıkları iyileştirir.

• Düzenli kullanım sonrasında, sivilce oluşumunu önler ve sivilce lekelerini giderir.

• Hassas cildiniz üzerinde oluşan hasarı onarır.

• Hücre yenileyici özelliği ile cildi yeniler. Daha genç ve parlak bir cilde sahip olursunuz.

• Cilt yüzeyinde yer alan ölü hücreleri temizler.

• Mikrop kırıcı özelliği ile çeşitli iltihaplı cilt sorunlarını iyileştirir.

• Deri üzerinde oluşan; yara ve yanık izlerini zamanla giderir. Bu adımda da düzenli bir şekilde sorunlu bölgeye uygulanması önem taşır.

• İçerdiği bileşen yapısı ile iltihap oluşumunu önleyicidir.

Kantaron Yan Etkileri ve Zararları

Bitkisel yağlar doğal bileşen yapısına sahip oldukları için, cilt sağlığına ve vücut sağlığı üzerinde oldukça etkilidir. Genellikle yüksek oranda zararları olmamakla beraber, içinde bulunduğunuz durum ve alerjik reaksiyonlara bağlı gelişen yan etkiler gözlemlenebilir. Kantaron yağı yan etkileri, nadir görülür, fakat yüksek oranda kullananlarda daha fazla görülebilir. Fazla kullandığınız için, alerjik reaksiyon geliştiğinde, yağı kullanmayı bırakmanız oluşan yan etkinin geçmesinden etkili olur. Fakat hamile olan anne adayları ve hamile olmayı düşünen kadınların asla kantaron yağını kullanmamalıdır. Kantaron yağını bu durumda cildinize sürmemeli ve kullanmamalısınız. Aynı şekilde emziren annelerinde de kullanmaması tavsiye edilir. Nadiren de olsa verdiği zarar ve yan etkileri ise; deri döküntüleri, yorgunluk, huzursuzluk, baş ağrısı, ağız kuruluğu ve baş dönmesi şeklindedir.

[haber id=”3170″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar