İlk Buluşmada Ne Giyilir?

09.02.2016
1.500
A+
A-
İlk Buluşmada Ne Giyilir?

Her gün defalarca karşılaşan ve bir birine ilgi duyan kişiler için, ilk buluşma oldukça önemlidir. Giyilen giysilerden yapılan makyaja kadar her ayrıntı titizlikle incelenmeli ve konuşulan her kelime dikkatle seçilmelidir. Çünkü ilk izlenim daha sonraki yıllar için referans olacaktır. Erkeklerin çok resmi olmayan ama salaş olup kişiyi özensiz göstermeyen giysilere yönelmesi tavsiye edilir. Kadınların ise daha çok dikkat çekici ve rahat giysilere yönelmesi uygun olacaktır. Çünkü kendinizi içinde rahat hissetmediğiniz giysiler, ilk randevu süresinde huzursuz ve dikkatsiz olmanızı sağlar. İlk buluşmada tercih edilmesi gereken giysiler konusunda; buluşma saati ve gidilecek mekân da belirleyici olacaktır.

İlk Buluşma Neden Önemlidir?

Yıllar önce yalnızca bir defa görülen kişi, aradan uzun yıllar geçse de aynı o anki görüntüsü gibi hatırlanır. Bu sebeple ilk izlenimin doğru oluşması için, ilk buluşmadaki her ayrıntıya dikkat etmek gerekir. İlişkinin gidişatını etkileyen bu buluşma sonrasında, güçlü bir aşk doğması veya beklentilerin gerçek dışı çıkıp, ilişkinin sonlanması mümkündür. Duruşunuz, oturup kalkışınız, parfümünüz ve giysileriniz, karşı cinsin size hayranlık duymasını sağlamalı ve etkilemelidir. Konuşmalarda ise bencil davranmamak, yeri geldiğinde karşı tarafı dinlemek, ortak bir yaşamın sinyallerini verecektir.

Gece saatleri için kararlaştırılan ilk randevuda; şık ama seksi görüntüden uzak bir elbise giyinmek, karşınızdaki erkekte doğru algı yaratmanızı sağlar. Sohbet sırasında dikkatin dağılmasını önleyerek, bir birinize daha kolay odaklanmanız için önemlidir. Yine ilk buluşma yeri restoran ise sade ve şık diz üstü bir elbise, karşı tarafa değer verdiğinizi ve niyetinizin uzun bir beraberlik olduğunu anlatmaya yetecektir.

Gündüz saatleri için kararlaştırılan ilk randevuda; elbise yerine etek- bluz kombinleri veya pantolon- gömlek kombinleri tercih edilir. Yine tek parça ama spor bir görüntü çizen elbiseler, gündüz gerçekleşen ilk buluşmada, şık ve alımlı görünmenizi sağlayacaktır. Yılın moda renkleri mavi, yeşil, somon, beyaz gibi renklerde seçilen değişik modellerde gömlek veya trikolar, karşı cinse doğru enerji göndermenizi sağlar. Fakat düz ayakkabı yerine kadınları daha zarif ve kadınsı gösteren, yüksek topuk ayakkabılar tercih edilmelidir.

FOTO GALERİ / İlk Buluşmada Ne Giyilir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.