Stil Kadınların Sırrı… ( vücut tipine göre giyinmek)

1
0

Her gün şık giyinen ve dikkatleri üzerine toplayan kadınların da vücudunda çeşitli kusurlar vardır. Bazıları kısa bacaklara, bazıları bölgesel fazlalıklara sahiptir. Fakat bu kadınların sırrı; kendi bedenini tanımak ve giysilerini beden yapısına göre doğru seçmektir. Kadınların kendi bedenine yakışan giysileri seçmesi için, ilk olarak beğendiği bölgeleri açığa çıkartan, kusurlu bulduğu bölgeleri ise gizleyen tarzda giysileri tercih etmesi gerekir.

Armut Tipli Kadınların Giysi Seçimi

Armut tipine sahip kadınların; kalça bölgesi geniş, göğüs bölgesi dardır. Bu kadınların en büyük özelliği ise belin inceliğidir. Bu sebeple beli vurgulayan giysiler tercih edilmeli ve kalçaları aşırı sıkan giysilerden uzak durulmalıdır.

– Armut tipine sahip kadınların, streç veya aşırı geniş pantolonlardan uzak durması, düz kesim modellere yönelmesi tavsiye edilir.

– Kalça bölgesinde, açık renkler veya desen bulunan giysiler yerine, vücudun alt kısmında koyu renkler tercih edilmeli, desenli kumaşlar, gömleklerde kullanılmalıdır.

– Üst bedene takılan gösterişli kolyeler, dikkatlerin daha zayıf olan göğüs bölgesine kaymasını sağlayacaktır.

Elma Tipi Kadınların Giysi Seçimi

Elma tipine sahip kadınlar; iri göğüslere ve alt bedene göre daha geniş omuzlara sahiptir. Bedende biriken yağın, büyük çoğunluğu ise üst bedende toplanmıştır.

– Bedenin üst kısmında, düz ve koyu renk giysiler tercih edilmelidir.

– Geniş model gömlek ve kazaklar giyinerek, göğüsleri gizlemeniz, bacakların inceliğini ortaya çıkartmanız mümkündür.

– Doğru orantılanmış V yaka gömlek ve kazaklar, boynu uzun gösterecek, göğüslerin büyüklüğünü kapatacaktır.

Kısa Bacaklı Kadınların Giysi Seçimi

– Bu yıl oldukça moda olan yüksek bel, geniş model pantolonlar, yüksek bel şortlar ve yine yüksek bel etekler, beldeki inceliği ortaya çıkartacak, bacak boyunu uzatacak ve sizi olduğunuzdan çok daha zayıf ve uzun gösterecektir.

– Mini etekler, kısa bacakların daha uzun görünmesinde etkilidir. Bu yıl moda olan nude ayakkabılar ise bacaklar ile görsel bütünlük sağlayarak, bacakların daha uzun görünmesini sağlayacaktır.

– Monokrom stil diye adlandırılan, tepeden tırnağa aynı renk giyinmek, yine kişiyi olduğundan uzun gösterir. Aynı renk seçilen giysilerin koyu renk olması, ince ve uzun görünmenizi sağlayacaktır.

– Maksi etek ve elbiselerin altına giyindiğiniz platform topuk ayakkabılar, boyunuzun 10 cm daha uzun görünmesinde etkilidir.

Ayrıca bu yazımızda da konuya değindik. Vücut Şekline Göre Nasıl Giyinilir?

Günlük seçimler için Günlük Elbise Modelleri Kısa Abiye Elbise Modelleri ve Fiyatları

Uzun Abiye Elbise Modelleri ve Fiyatları

Önceki İçerikBazı İnsanlar İçin Kilo Vermek Neden Zordur?
Sonraki İçerikUzun Gösteren Kıyafet Modelleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz