Ey Aşk Sen Nasıl Bir Şeysin?

16.02.2019
309
A+
A-
Ey Aşk Sen Nasıl Bir Şeysin?

Her derde deva bulmuştur insanoğlu. Zaman geçmiş, nesiller değişmiş, çağlar değişmiş ama devasını bulamadığı tek dert olan aşk, hayatımızda hep var olmuştur. İlk heyecan, ilk kalp çarpıntıları, karnımızda uçuşan kelebekler… Aşığını görünce hissettiğin inanılmaz duyguyu tarif etmeye ne şiirler yeter ne de şarkılar. Bütün güzellikler ondadır. Duyduğumuz şarkının her notasında, okuduğumuz şiirin her mısraında, gördüğümüz güzelliklerin her anında aşk vardır. Kimi zaman ani karşılaşmalar sebep olur, kimi zaman arkadaşlıklar. Acaba bu aşkın altın kuralları var mıdır?

Ey Aşk Sen Nasıl Bir Şeysin?

Aşkı yaşatmak

Âşık olduğumuzda hissettiğimiz duygular bizi alır bambaşka yerlere götürür. En çok korktuğumuz ise ayrılık olur. Aşkı hep yanımızda isteriz, hep yanı başımızda. Acaba bunun yolu var mıdır? Aşkın altın kuralları var mıdır?

Bir arada olmak aşkın en güzel halidir. Beraber, mutlu, yürütülen ilişkileri gördüğümüzde gıptayla bakarız. Çünkü çok yoğun yaşanan aşk ile karışan duygular yüzünden bazen ilişkide sorunlar yaşatmaya başlarız. O zaman merek etmeye başlarız. Acaba aşkın altın kuralları var mıdır?

Ey Aşk Sen Nasıl Bir Şeysin?

Aşkın Kuralları

Âşık olduğumuzda gözümüz hiçbir şeyi görmez. Tek hissettiğimiz sevdiğimizin varlığı olur. Bazen haberi olur aşkımızdan, bazen de habersizce karşıdan severiz. Ama yine de aşk insana yaşamı sevdiren yegâne duyguların başında gelir. Peki, bu aşkın altın kuralları var mıdır? Diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Aşk aniden çıkar karşımıza.

Ey Aşk Sen Nasıl Bir Şeysin?

Bazen hayata en küstüğümüz anda yaşama sevincimiz oluverir. Aşkı bulduğumuzda bir de karşılıklıysa dünyanın en mutlu insanı oluveririz. Duyguları tarif etmeye hiçbir şey yetmez. Aşka sahip çıkmak gerekir. İmkânlar ve şartlar ne olursa olsun aşkın arkasında durmak, sevdiğine sarılmak. Duygularımızı samimi ve doğru şekilde ifade etmek gerekir. Sevdiğimize sevildiğini hissettirmek gerekir. Sıkmadan, incitmeden…

Ey Aşk Sen Nasıl Bir Şeysin?

Aşk hissedildiğinde yaşanabilecek en güzel duygudur, hele ki karşılıklı ise. Beraberinde mutluluk getirir, güven getirir, huzur getirir. Kıskançlık ise aşka eşlik eden başlıca duygudur. Kıskançlığınızı dizginlemeyi başardığınızda aşk hayatınızın daha mutlu olacağını görebilirsiniz. İlişkilerde karşılıklı güvenin sağlanması ve sıkıntıların konuşularak çözülmesi aşkı besler.

Ey Aşk Sen Nasıl Bir Şeysin?

Ne zaman karşınıza çıkacağı bilinmeyen bir yolculuk olan aşkı bulduğunuzda korkmayın, sahip çıkın. Aşkınızı gösterin ki sevildiğinizi hissedin. Aşkın altın kuralları var mıdır?Evet, vardır. Çok sevmek, hep sevmek… Sevdiğini hissettirmek, güvenmek, gülümsemek… Aşkını hep taze tutmak. Sevildiğini en zor zamanlarda bile yanında olduğunu hissettirmek. Güvenmek ve aşkının arkasında durmak. Çağlar boyu hep var olan, büyük olaylara sebep olan, uğrunda hep şiirler, romanlar, kitaplar, şarkılar yazılan… Ey aşk sen nasıl bir şeysin böyle?

FOTO GALERİ / Ey Aşk Sen Nasıl Bir Şeysin?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.