Vücut Tipine Göre Gelinlik Modelleri

0
0

Her genç kızın en büyük hayallerinden birisi olan gelinlik giymek konusu oldukça önemli bir konudur. Çünkü her genç kız düğün günü tüm gözler ona hayranlıkla baksın ister. Adeta düğün boyunca etrafta kuğu gibi görünecek olan gelin için mutlaka doğru gelinliği bulmak gerekmektedir. Düğün için öyle bir gelinlik seçilmelidir ki tüm kusurlarınızı kapatsın ve sizi moda çekimlerindeki gibi harika gösterebilsin. Gelinlik modelleri belirlemeye başlarken pek çok gelin dergilere ve internete sarılarak model bulmaya çalışmaktadır.

Vücut Tipine Göre Gelinlik Modelleri

Oysa sevgili gelinlerin gözden kaçırdığı büyük bir detay var. Katalogdan beğendiğiniz gelinliğin mankendeki duruşu ile gelinliği giymek isteyen gelinin üzerindeki duruşu farklılık gösterebiliyor. Ama endişeye mahal yok. Eğer ne istediğinizi biliyorsanız ve vücudunuzu çok iyi tanıyor iseniz kusursuz görünebilirsiniz.

Gelinlerin bir modele âşık olmaktan kaçınmalarını tavsiye ederiz. Çünkü gelinlik modelleri mağazalarda bambaşka duruyor ve üzerinizde gördüğünüzde fikriniz değişebiliyor.

Hayallerinde balık model gipürlü bir gelinlik modeli olan gelinler prenses model çok daha sade bir gelinlik ile mağazalardan ayrılabiliyor.

Vücut Tipine Göre Gelinlik Modelleri

Ayrıca gelinlik modelleri arayışınıza başladığınızda vücut tipinize en uygun modelleri denemenizi öneririz. Mesela armut tarzı bir vücudu olan hanımlar basenleri biraz gizleyecek ve dikkati bele çekecek tasarımları tercih etmelidirler. Kum saati gibi bir vücudunuz var ise incecik beli göz önünde tutacak olan bir model ile düğününüzde kusursuz görünüme sahip olabilirsiniz.

Kusurlarınıza çok hâkimseniz, basen, göğüs, bel vs vücudunuzda ne kusur var ise küçük bir dokunuş ile bunları yok edebilirsiniz. Harika bir gelinlik, duvak, saçlar ve hafif bir makyaj ile tüm güzelliğinizi gözler önüne serebilirsiniz.

Vücut Tipine Göre Gelinlik Modelleri

Düğün Telaşı Arasında Seçim Yaparken Aklınız Biraz Fazla Karışabilir

Tüm düğünün organize edilmesi sırasında biraz fazla yorulabilirsiniz. Bu nedenle çok tarihler sıkışmadan gelinlik modelleri bakmaya başlamalısınız.

Armut tipi bir vücudunuz var ise prenses modeller ve A kesim modelleri tercih etmelisiniz. Kum saati bir vücut tipiniz var ise zaten her modele harika bir askı olacağınız kesin. Ama bu kusursuz vücudu harika bir balık model ile taçlandırmalısınız. Düğününüzde kimse bakışlarını sizden alamayacak. Elma tipi bir vücuda sahipseniz bel biraz daha kalın olduğu için bacağı açık olan modelleri kesinlikle tercih edebilirsiniz. Hatta büyük göğüsleri yok etmek adına hafif bir dekolte işinizi çok kolaylaştıracak bir dokunuştur. Dikdörtgen vücut yapısına sahip bir gelin iseniz düz kesim gelinlikleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Vücut Tipine Göre Gelinlik Modelleri

Kalın kollarınız varsa askılı modeller yerine kalınlığı kapatacak dantelli gelinlik modelleri ilk tercihiniz olmalıdır. Unutmayın ki kendinizi ne kadar iyi bilirseniz en doğru gelinliğe o kadar çabuk kavuşabilirsiniz.

Ayrıca büyük beden gelinler için de küçük bir öneri sunmak gerekir ise kabarık, balık vs modellerden uzak durmalısınız. Fazlalıklarınızı kapatmak adına asimetrik kesin modelleri denemelisiniz.

En Mutlu Gününüzde Sıkılıp Daralmayın

Rahat edemeyeceğiniz ve vücut tipinize uymayan gelinlik modelleri tercih ettiğinizde sıkılıp daralacak ve kesinlikle rahat edemeyeceksiniz. Eğer size uygun gelinliği seçerseniz gece sonuna kadar oldukça rahat hareket edeceğiniz için çok fazla yorulmadan geceyi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca Türk düğünlerinde gelin çok fazla dans pistinde kaldığı için rahat etmenizin önemli olduğunu göz ardı etmeyiniz.

Vücut Tipine Göre Gelinlik Modelleri

Seçeceğiniz gelinlik modelleri ile tüm kusurlarınızı gizleyerek aksesuarlar ve makyajında yardımı ile gece boyu kuğu gibi süzüleceksiniz. Sizi bu kadar güzel gören damat tekrar tekrar gece boyunca sizi bakacak ve güzelliğiniz karşısında adeta büyülenmiş olacaktır. Gelinlik tercihlerinizde unutmamanız gereken tek şey hayal ettiğiniz modellin sizin vücudunuza en uygun şekilde olduğundan emin olmalısınız. Zaten harika bir gelinlik seçtikten sonra düğününüzün tadını doyasıya çıkarmanıza engel hiç bir şey kalmayacaktır.

gelinlik modelleri

Önceki İçerikYeni Başlayanlar İçin Pratik Örgü Modelleri
Sonraki İçerikErkekler İçin Şık Giyinme İpuçları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz