Düğünler İçin Fotoğraf Çekimi Nasıl Olmalıdır?

13.02.2019
281
A+
A-
Düğünler İçin Fotoğraf Çekimi Nasıl Olmalıdır?

Evlenecek çiftler gelecekte düğünlerini en güzel şekilde hatırlamak için oldukça farklı konseptlerde bu özel günlerini tasarlamaya başladılar. Tüm güzelliklerin objektiflere yansımasını isteyen pek çok gelin düzenlemeler, müzik, pasta, davetiyenin yanı sıra düğünler için fotoğraf çekimi yapan profesyoneller için de fotoğrafçıların kapısını aşındırıyorlar. En güzel karelerin resmedilmesi çiftlerin en çok istediği şeylerin başında yer bulmaya başladığı için özellikle dış çekimler popülerliğini birkaç yıldır korumaya devam ediyor.

Düğünler İçin Fotoğraf Çekimi Nasıl Olmalıdır?

Çiftlerin düğünler için fotoğraf çekimi kesinlikle tüm detayları içerecek şekilde olmalıdır ki yaşanan telaşlı anlar bile gözden kaçmasın.

Düğünler İçin Profesyonel Çekim

Yaklaşık olarak on yıl öncesine kadar birkaç stüdyo çekimi ile sonlandırılan düğün fotoğrafları şimdilerde çok daha geniş alanlarda çiftlere hizmet vermektedir. Hayal edilen her konsept profesyonel çekimler ile kolaylıkla yapılıyor. Hayallerinde sınır olmayan çiftler düğünler için fotoğraf çekimi yaptırmaya karar verdiklerinde gelin ve damadın her anının kare kare görüntülenmesini talep ediyorlar. Profesyonel fotoğrafçılar bu taleplere cevap verebilmek adına gelin ve damadın kına, kuaför ve gelin alma konvoyuna kadar tüm her şeyin çekimini gerçekleştiriyorlar. Çiftin düğünü başladığında ise yaşanan tüm eğlence yine an be an objektiflere yansımaya devam ediyor.

Düğünler İçin Fotoğraf Çekimi Nasıl Olmalıdır?

Profesyonel bir fotoğrafçı ile çalıştığınızda yapılan yönlendirmeye doğrudan uyum sağlanması durumunda çekimler çok kısa zamanda son bulabiliyor. Dış çekimlerin yapılmasının ardından artık düğün koşturmacasına kendinizi bırakın ve anın tadını çıkarın. Fotoğrafçınız sizin için en güzel çekimleri yapmaya devam edecek ve harika bir albüm düzenleyerek sizi mutlu edecektir.

Dış Çekim Son Zamanların Modası

Dış çekimler hala popülerliğini korumaya devam ediyor. Farklı dokunuşlar ile kusursuz çekimler yapılabiliyor. Düğünler için fotoğraf çekimi için genel olarak deniz kenarları, hafif ağaçlık yeşil alanlar tercih ediliyor. Mesela İstanbul’da yaşayan çiftler için Ortaköy oldukça sık tercih edilen mekânlardan biri olarak karşımıza çıkıveriyor. Boğaz manzarası, mekânın tarihi dokusu ve kusursuz kendiliğinden var olan uyum ile fotoğrafçınız sadece gülümsemenizi yakalayacak ve harika bir albüm çekimi yapacaktır.

Düğünler İçin Fotoğraf Çekimi Nasıl Olmalıdır?

Ankara’da yaşayan çiftler ise Anıtkabir’den tutunda, Hamamönü, Kuğulu Park’a kadar pek çok eşsiz mekânda düğünler için fotoğraf çekimi yaptırıyorlar.

Aslında örnek olarak verdiğimiz bu iki şehir sadece farklılıkları göstermek amaçlıdır. Yaşadığınız her şehirde kusursuz çekimler yaptırabilirsiniz. Dış çekimler sona erdikten sonra olağan düğün akışına uygun belgesel vs. çekimleri de yapıldıktan sonra artık düğün yapılacak olan mekâna çiftlerin girişi ile çok daha detaylı çekimler yapılıyor.

Düğünler İçin Fotoğraf Çekimi Nasıl Olmalıdır?

Mekâna girerken damat ve gelinin ilk bakışı ile başlayan kareyi, nikâh detayları, ilk dans ve ardından bitmeyecekmiş gibi eğlenilen kareler takip edecektir.

Düğünü sona eren çiftlerin gördükleri zaman hayal kırıklığı yaşamadıkları ve en güzel anların var olduğu bir albüm ile kesinlikle her bakıldığında onları mutlu edecektir. Eşe dosta gösterirken bile tekrar yüzleri gülümsetecek bir anının var olması ne hoş. Düğünler için fotoğraf çekimi işini oldukça önemseyen çiftlerin biraz maliyetli olan bu çekimleri yaptırmadan önce iyi bir araştırma yapmasını kesinlikle öneriyoruz. Çünkü daha sonra aksilikler ile karşılaşmamak adına düğün organizasyonunuzun yapılmaya başlandığı dönemde çekimler için de profesyonel fotoğrafçılar ile görüşmeye başlamalısınız.

Düğünler İçin Fotoğraf Çekimi Nasıl Olmalıdır?

Unutmayın ki birbirini seven çiftler sadece bu anları bir kez yaşayabiliyor. Bu nedenle elbette tüm düğünün kusursuz olması ilk temennilerinden oluyor. İleride çocukları ile birlikte düğün albümlerine bakan çiftler bu fotoğrafları göstermekten çekinmek yerine gururla sergileyebilmeli. Hatta yapılan çekimlerden evlerinin dekorlarında kullanmaya başlayan yeni nesil çiftler eşyalarını bile bu resimlerin etrafına konumlandırırken merkezin resim olmasına oldukça dikkat etmektedirler. Hem en güzel gününde kim istemez ki her şey mükemmellikle işlemesin…

 

FOTO GALERİ / Düğünler İçin Fotoğraf Çekimi Nasıl Olmalıdır?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.