Göbek Yağlarını Eriten Besinler

2
0

Göbek bölgesi, yağ birikimi konusunda vücudumuzun oldukça kritik bir bölge olarak bilinmektedir. Bu bölgedeki yağları eritmek ise oldukça zordur. Fakat size birazdan yazacağımız besinler ile düzenli olarak beslenerek, göbek bölgenizdeki yağlardan kurtulabilirsiniz. Göbek yağlarını eriten besinler konusuna geçmeden önce, bu bölgedeki yağlanma oluşumunu önlemek için neler yapılması gerekiyor, bir göz atalım.

Göbek Yağlarını Eriten Besinler

Hepimizin bildiği üzere, bazı sağlıksız yaşam alışkanlıkları, zayıf, çok ve düzensiz beslenme karın bölgesinde yağlanma oluşmasına sebebiyet veriyor. Düz bir göbeğe sahip olabilmek için biraz çaba göstermeniz ve bazı şeylerden feragat etmeniz gerekiyor. Bunun için en başta yağ birikimine neden olan ve su kaybına sebebiyet veren yiyeceklerden uzak durmak gerek.Göbek bölgesinde yağlanma oluşmasını önlemek için;

·         Günde 2 litre su içmek,

·         Tatlılardan, işlenmiş yiyeceklerden ve rafine unlardan uzak durmak,

·         Günlük egzersizler yapmak,

·         Öğünlerin saatlerine dikkat etmek,

Göbek Yağlarını Eriten Besinler

Bu dört kuralı çiğnemediğiniz taktirde göbek bölgenizde yağ birikmesini engellersiniz. Şimdi gelelim Göbek yağlarını eriten besinler nelerdir?

1.       Elma ile Göbek Yağlarından Kurtulmak

Güne lezzetli bir elma ile başlayabilirsiniz. Pek çok diyet uzmanına göre de diyete elma yiyerek başlamanızı öneriyor. Elma oldukça güçlü bir C vitamini deposudur. İçerisinde bulunan flavonoidler ve beta karoten sayesinde yağları eritmek için kolaylık sağlar. Öğünlerden önce ya da ara öğünlerde gün içerisinde 2 ya da 3 adet elma yiyebilirsiniz.

Muz ile Göbek Yağlarından Kurtulmak

Yine Göbek yağlarını eriten besinler arasında muz başta geliyor. Muzun kalorisine baktığımızda 75 ile 130 arasında değiştiğini görmekteyiz. Ayrıca muz, potasyum, kalsiyum, magnezyum ve vitaminler açısından da oldukça zengin bir meyvedir. Beslenme düzeninize muz eklemek kilo vermenizin yanı sıra sağlığınız açısından da faydalıdır. Sabah ya da öğle yemeğinden sonra tüketebilirsiniz.

Göbek Yağlarını Eriten Besinler

3.       Kereviz ile Göbek Yağlarından Kurtulmak

Diyetlerinizde mutlaka kereviz bulunmalıdır. Kilo vermeye yardımcı olan bu sebze pek çok yiyecekle beraber tüketilebilir. İçerisinde C vitamini ve kalsiyum bulunduğu için kilo vermenizi sağlar. Kerevizi öğünlerinizde tercih edebilirsiniz.

Kirazile Göbek Yağlarından Kurtulmak

Özellikle yaz aylarında Göbek yağlarını eriten besinledendiğinde akla ilk gelen kirazdır. Kalp ve sindirim sistemi için oldukça faydalı olmasının yanı sıra kolesterolü düşürür ve ürik asit sağlar. Böylece metabolizmayı düzenler, açlık hissini azaltır.

5.       Domates ile Göbek Yağlarından Kurtulmak

Domates sürekli olarak yediğimiz sebzelerden bir tanesidir. Gerek salatalar içerisinde gerek yemeklerin içerisinde ve soslarda olmazsa olmazlardandır. Domates kandaki lipit birikimini azaltmaktadır. Bu nedenle vücudu temizler ve yağ birikimini engeller. Öğünlerinizde ve diyetlerinizde salata tercihlerinizde mutlaka domates tüketerek yağlardan kurtulabilirsiniz.

Göbek Yağlarını Eriten Besinler

Göbek Yağlarını Eritmek İçin Nelerden Uzak Durulmalı?

Yukarıda saymış olduğumuz besinleri tüketirken de mutlaka uzak durmanız gereken yiyeceklerde vardır. Bunların başında kızartmalar ve hamur işleri geliyor. Yağlı ve kalori yüklü olan yiyecekler göbek bölgesinde aşırı yağlanmaya neden olur. Hayvansal katı yağlar, tereyağı, kaymak, yumurtanın sarısı, yağlı süt ürünleri, yağlı et, yağlı tavuk ve yağlı balık gibi yiyeceklerden de uzak durmalısınız.Beyaz un, şeker ve tuz da yine göbek bölgenizde yağlanma yapar. Çikolata, çerez ve cipslerden uzak durarak ya da mümkün olduğunca az yiyerek kilo verebilirsiniz.

Göbek Yağlarını Eriten Besinler

Yine yiyecekler gibi içeceklerde yağlanma yapabilir. Gazlı içecekler, marketlerden alınan meyve suları, şekerli kahveler, şekerli çay tüketimi yerine günde 2 litre su içmeniz gerekmektedir. Kilo verebilmek için şekersiz çay ve yine şekersiz Türk kahvesi, yeşil çay ve bazı kendi hazırlayacağınız bitki çayları ile de kilo verebilirsiniz.

Önceki İçerikErkeklerde Ürolojik Muayene Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikHamilelikte Doğal Makyaj Ürünleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz