Balayı için Bora Bora adası

12.02.2019
229
A+
A-
Balayı için Bora Bora adası

 

Balayı çiftlerinin bu tatile çıkmadan evvel karar vermeleri gereken önemli birkaç noktaya değinmek istiyoruz. İlk olarak balayınızda tembellik yapıp dinlenmek mi istiyorsunuz yoksa bol bol hareket ve aksiyon mu? Diğer bir soruda balayı için kışı mı beklediniz yoksa balayına yazın gidilir diyenlerden misiniz? Bu iki önemli sorunun yanıtını biliyor ve ekonomik açıdan da hazırsanız bu destinasyonlara bakmadan karar vermeyin. Balayı için tatil önerileri başında Bora Bora gelir.

Balayı için tatil önerileri

Bora Bora Fransa’nın Pasifik Okyanusu üzerindeki kolonisi olan Fransız Polinezyasına bağlı iki tepeden, sönmüş bir volkandan meydana oluşmuş bir adadır. 230 km’lik bir sahil şeridine sahip olan ada, aynı zamanda dağ iklimini hissettirdiği için zengin bir doğaya sahip. Tüm bu güzelliklerine karşın adaya ulaşmak oldukça meşakkatli bir seyahat gerektiriyor. Aktarmalı uçuşlarla adaya varış 35 saati bulabiliyor. Ayrıca adaya gitmek için Fransa vizesine ihtiyaç var.

Avrupa’nın sanat ve tarih kokan romantik şehri Barselona

Balayı için tatil önerileri arasında Barselona’da, balayı çiftleri için biçilmiş kaftan. Şehirde hem gece hem de gündüz hayatı çok farklı seçenekler sunduğu için, kültür, eğlence ve romantizmi bir arada yaşamak isteyen çiftler için ideal bir tercih olabilir. Adım başı sanat galerileri, heykeller ve performans gösterilerinin olduğu bu kültür kokan şehir adeta 7 gün 24 saat hareketli bir yaşama sahip. Ünlü mimar Gaudi’nin Sagrada Familia katedrali ve Casa Mila muhakkak görülmeden gelinmemesi gereken yerler arasındadır. İstanbul’dan yaklaşık olarak 3 saat 45 dakikada gidilen ülkeye ayrıca Schengen vizesinin alınması gerekir.

Balayı için tatil önerileri

Tayland’ın en büyük adası Phuket

Balayı için tatil önerileri arasında bulunan Phuket, Chalong Bay adlı yat limanı ve Kamala plajıyla balayı çiftlerinin en gözde tatil yerlerinin arasında. Tüm yıl boyunca sıcak bir iklime sahip olan ada, hem kültür hem de okyanus öğeleri taşıyan bir tatil yapmak isteyen çiftler için ideal bir destinasyon. Her türlü su sporları için imkan bulabileceğiniz ada, aynı amanda dünya çapında popüler bir evlenme yeri. Özellikle zengin kesimde son yıllarda popüler olan ada, reddedilemeyecek bir romantizme sahip. Adada bulunan ve büyüleyici manzaralara bakacak biçimde kurulmuş konaklama tesisleri adanın evlilik veya balayı için giderek artan bir talep ile karşılaşmasını sağlıyor. 30 gün vizesiz olarak gidilebilecek olan adaya İstanbul’dan uçuş süresi 13 saattir.

Sihirli bir mekan Venedik

Balayı için tatil önerileri

Balayı için tatil önerileri arasında bulunan Venedik, dünya üzerinde görülebilecek en sihirli mekanlardan biridir. Denizin ortasına kondurulmuş harika yapılardan oluşan ve üzerinden asırlar geçmesine rağmen günümüze dek korunarak gelmiş aşıklar kenti olarak da bilinir. Bu şehirde yapılacak en iyi şeylerden biri de balayıdır. Çift olarak çıkacağınız ilk tatil, böyle aşk kokan bir yer olmalı. Bu muhteşem yere gidebilmek için İtalya vizesi almanız gerekiyor.

Karayip Denizinin güneyinde muhteşem bir ada Aruba

Balayı için tatil önerileri

Venezuela sahillerinin 27 km kuzeyinde bulunan ve bir ada ülkesi olan Aruba, geçmiş yıllarda Hollanda Krallığına bağlı bir prenslikken, 1986 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. Bu tarihten sonra yaptığı turizm atılımlarıyla dikkat çeken ada, ılıman bir tropikalliğe sahiptir.

Romantik bir tercih İsviçre Alpleri

Balayı için tatil önerileri arasında bulunan İsviçre, balayı çiftleri için ilginç ve romantik seçenekler sunan bir ülkedir. Ülkede bulunan göllerin etraflarında her çeşit konaklamaya uygun dağ evi ve otel gibi mekanlar bulunur. Ülkede bulunduğunuz süre içerisinde göllerde tekne turları, yeşilin her tonunu görebileceğiniz dağlarda yürüyüşler, karla örtülü Alplerde dikkat çeken manzaralar eşliğinde baş başa yiyeceğiniz romantik yemekler tatilinizin en unutulmaz anları olacaktır.

FOTO GALERİ / Balayı için Bora Bora adası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.