Kadın ve Moda

Kadın Kısa Saç Modelleri 2019

02.03.2019
Kadın Kısa Saç Modelleri 2019

Kısa saç modellerini tercih ederken yüz şeklimize uygun bir kısa saç modeli tercih etmemiz gerekir. Çünkü yüz şeklimizin ve seçeceğimiz kısa saç modelinin birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir. Aksi takdirde yüzümüz ya da saçımız arka planda kalacak ve arzu ettiğimiz şekilde görünmek mümkün olmayacaktır. Bizde sizler için yüz şekli ve ona uygun kısa saç modellerini sizler için hazırladık.

Günlük hayatta bakımlı olmak hem kendimize hem sevdiklerimize hoş görünmek için fön, maşa, düzleştiriciyi sıklıkla kullanır olduk. Bunun üzerine beyazlar çıktı ve biraz renk olsun diye boya, renk açma vs. derken saçlarımızın uçarı artık tiftik tiftik olur. Saçlarımızı istediğimiz renk ve şekle sokalım hem de canlı gözüksün derken kimi zaman tavsiye üzerine kimi zaman da kuaförümüzün yönlendirmesiyle kullandığımız kozmetik ürünler de bazen kar etmeyebilir.

 

Bizler de saçlarımızı sağlıklı hale getirmek için hemen kısa saç modellerinde çareyi ararız. Yıpranan saçlar hem kendine gelsin onarılsın diye hem de o yıpranmışlığın verdiği bakımsız görüntüyü gidermenin bir yolu da kısa saç modelleridir. Çünkü saçımız kısa olursa uzun saçta olduğu gibi bakım yapmak, taramak ya da kurutmak zorunda değilizdir.

kısa saç modelleri

Önceden kısa saç kullanmadığımız için belki kararsızlık yaşayabiliriz ve elbette çok haklıyız ama bilmemiz gereken kısa saç da itinalı bir bakıma ihtiyaç duyar. Saçımızı kısa kestirsek bile onu kendi haline bırakamayız; istediğimiz sağlıklı saçlarsa doğru saç fırçasını öğrenmeli ve kullanmalı, gerekli maske ve kremleri edinmeli ve en önemlisi kısaltmaya karar verdiğimiz saçımız için uygun saç modellerini i araştırmalıyız.

Kimimiz kısa saç modelleri kullanarak daha basit bir bakım sağlayacağımızı düşünürüz. Özellikle çalışan ve çocuklu bayanlar için kısa saç modelleri yıkaması ve bakımı oldukça kolaylık sağlayabilir. Kısa saç modelleri ile fazla zaman almadan çabucak hoş bir görüntü yakalanabilir. Belki birçoğu için doğru olabilir. Kendini tanıyan yani yüz tipini, ten rengini iyi analiz edebilen bayanlar kısa saçlarla daha kolay şekilde daha hoş bir görünüme ulaşabilirler. Fakat şunu da unutmamak lazım kısa saç modellerini kullanmak cesaret ister.

Eğer kuruttuktan hemen sonra kabaran tür bir saçımız varsa onu kısaltmadan önce iyice düşünmeliyiz. Bilmeliyiz ki kısa olsun diye seçtiğimiz saç modelinde kabaran saç yapısını kontrol etmek zorlaşır. Ama aynı tipte uzun saçımız olsa kuruttuktan sonra istediğimiz farklı stilde toplayabiliriz. Uzun saç nemliyken şekillendirici ya da köpük kullanarak göze hoş gelen bir görünüm elde edebiliriz ama bunu kısa saç ile yapamayız. Uzun saçlarımızı at kuyruğu yapabilir iken kısa saçlarımızı ise ancak minik bir kuyruk şeklinde toplayabiliriz.

Saçları yıpranmış, saçlarına fazla zaman ayırmak istemeyen ve biraz cesareti olan bayanlar işte sizler için seçtiğimiz 2019 kısa saç modellerinden bazıları resim galerimizde mevcuttur. Yapmanız gereken yaşınıza, yüzünüze, saç renginize ve en önemlisi kişiliğinize uygun modeli tespit etmek.

Farklı bir imaj farklı bir görüntü yakalamak isteyen bayanlar yine kısa saç modellerini kullanarak bu farklılığı kolaylıkla yakalayabilirler. 2019 kısa saç modellerine bakıldığında asimetrik saç modelleri yine oldukça moda, bir yerde patlayan bob tarzı saç modelleri de aynı şekilde. Yine kendine güvenen bayanlar için ise erkeksi saç kesimleri de 2019 kısa saç modelleri arasında. Dağınık kesim de 2019 kısa saç modelleri arasındaki yerini almış durumda.

 

Kalın Telli Saçlar için Kısa Saç Modelleri

Dövmeler artık daha sık tercih ediliyor. Unutulamayan tarihleri, başlangıçları, isimleri ve resimleri vücudunuzda kalıcı olarak taşımak isteyebilirsiniz. Bu durumda genelde dövme yaptırmak tercih ediliyor. İlk kez dövme yaptıracak kişiler genelde küçük dövmeler yaptırarak başlıyor. Bilek bölgesine yapılan çok hoş ve küçük dövme modelleri bulunuyor. Bu modeller arasından size hitap edeni bulup sizde yaptırabilirsiniz. Farklı bilek dövme modelleri ve anlamları için araştırma yaparak kaleme aldık. Sizde bu yazılarımızı inceleyerek kolayca fikir kazanabilirsiniz. Eğer bileğinize dövme yaptırma konusunda endişe ve pişmanlık duyacağınızı düşünüyorsanız kalıcı olmayan modelleri deneyerek başlayabilirsiniz.

[haber id=”40449″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. aylin dedi ki:

  kısa saç modellerinizi beğendim resimleri bir araya getirmiş olmanız bizim için kolaylık olmuş saçlarımı kısaltmak isityordum bu kısa saçlar hoşuma gitti modellerinizden birini kuaförümle konuşarak yaptırmayı düşünüyorum teşekkürler.

 2. emriye dedi ki:

  saçlarımı kısaltmak istiyorum bu modelleri görünce ama bende nasıl duracağını bilmiyorum. kadın kısa saç modelleri çok güzeller

 3. aylin dedi ki:

  kadın kısa saç yazınızı beğendim kısa saç resimleri de çok güzeller ama kısa saç için cesaret gerekiyor

 4. buşra dedi ki:

  kısa saç modelleri için bir kaç model beğendim her yıl kesim için denemek isterim.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar