Kadın ve Moda

Hollanda Örgüsü Saç Modeli

17.08.2019
Hollanda Örgüsü Saç Modeli

Örgü saç modelleri, son yılların en trend saç stilleri arasında yer alır. Birbirinden hoş ve güzel örgü modelleri vardır. Her ortama uyum sağlayan, ister şık isterseniz rahatlığınızı ön plana çıkarabilecek örgü modelleri ile tarzınızı yansıtabilirsiniz. Örgü modellerinin farklı tarzları arasında yer alan Hollanda örgüsü saç modeli de dikkat çekenler arasındadır. Aynı zamanda birden farklı Hollanda örgüsü saç modelleri vardır.

İnce örgülü, kalın örgülü, dağınık örgülü ya da benzeri modelleri ile birbirinden bağımsız güzelliğe sahip stilleri bulunur. Ayrıca belirtmek gerekirse, Hollanda örgülü saç modellerine, balyaj stili de çok yakışır.

Çok Basit Hollanda Örgüsü Saç Modeli

Hollanda örgüsü saç modeli ile alakalı püf noktaları öğrendikten sonra, deneyebilir ve elinizi alıştırabilirsiniz. Böylelikle istediğini zaman, rahatlıkla saçlarınıza şık bir görünüm verebilirsiniz. Şık Hollanda örgüsü modeli için; öncelikle örmeye başlamak istediğiniz yerden, bir tutam saç alın. Daha kolay yapabilmek adına, lastik tok ile tutturun. Daha sonra en alt bölümünden bir başka tutam saç alın ve onu da toka ile bağlayın.

En başta üst tarafından ayırdığınız saçları, 3 ayrı, fakat aynı oranda ayırın. Ortada kalan saç tutamını serbest bırakın, sağ ile soldaki saçları ise ayrı ayrı lastik tokalar ile bağlayın. En altta ayırmış olduğunuz saçları ise iki ayrı eşit parçalara ayırın. Üstte boşta kalan saçlarınızı, ortadaki bölüme ekleyin ve örün. Altta kalan saçlarınız içinde, sürekli olarak aynı işlemi yapmaya devam edin. Genel olarak, Hollanda örgüsünde yapacağınız işlem; saçları iki eşit tutama ayırmak ve üstte kalan boş kısmı bunlara eklemektir. Bu hareketi saçlarınızın en ucuna kadar devam ettirerek örün.

Çocuklar İçin Hollanda Örgüsü Saç Modeli

Hollanda Örgüsü Saç Modeli Nasıl Yapılır

Hollanda örgüsü saç modeli için, adımları daha detaylı bir şekilde sizler ile paylaşacağız. Böylece pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Öncelikle saçlarınızı hazırlamak ile başlayın. Saçlarınız nemli ya da kuru olabilir. Ayrıca saçlarınızı güzel bir şekilde tarayın. Saçlarınızda elektriklenme varsa da suyu sprey yardımı ile saçlarınıza sıkın ve saçlarınızın nemlenmesini sağlayın. Saçlarınızı örgü için hazır hale getirdikten sonra, örgünüze başlayabilirsiniz.

Hollanda örgüsü saç modeli örme adımları; saçının tepesinden bir parça saçı ayırın. Aldığınız saç tutamı yaklaşık olarak 7-12 santim genişliğinde ve 2.5 santim kalınlığında olması gerekir. Tabii bu ölçüleri göz kararı belirleyebilirsiniz. Aldığınız saç tutamlarını üç eşit parçaya ayırın ve örgüye başlayabilirsin. Ayrıca dilerseniz Hollanda örgü saç modelini, çift örgü olarak da yapabilirsiniz.

Çift Hollanda Örgüsü Saç Modeli

Bu durumda önce saçlarınızı ortadan ikiye ayırmanız gerekir. Daha sonra, her bir tarafın orta bölümünden saç tutamları ayırmanız gerekir. Ayırdığınız üç parça saç tutamından sağ taraftaki tutamı, ortadakinin altından geçirin ve sola ekleyin. Aynı adımı sol taraftaki saç tutamınızı sağ tarafa geçirmek için de yapın. Sağ taraftaki saç tutamına ise biraz daha saç ekleyin ve ortadaki saç tutamının altından geçirin. Aynısını sol taraf için de uygulayın. Saç ekleyerek örgüyü bu teknikler ile uç kısma kadar tekrar edin. Örgü işlemi bittiğinde ise lastik toka ile sabitleyin. Örgünün kalıcı olması için, saçlarınıza güçlü bir saç spreyi sıkın.

Hollanda örgüsü saç modeli adımları şöyle:

1. Hollanda örgüsüne, saçlarının üstünden alacağınız küçük tutamlar ile başlamalısınız. Saçlarının üst bölümünden, ince bir tutam alın ve lastik tokayla toplayın. Daha sonra, hemen altından yine ince bir tutam alın ve lastik toka ile bağlayın.

Saçlarınıza Renk Katacak Hollanda Örgüsü

2. Bu adımda, üstteki tutamı 3 eşit parçaya ayırın. Ayırdığınız tutamlardan birini sağa, diğerini sola getirin ve tutun. Diğerini ise ortada tutun. Daha sonra, aşağıdaki saç tutamını ikiye ayırın. Yukarıdaki saç tutamından
ayırdığınız, ortadaki tutamı onların arasından geçirin.

3. Sağdaki ve soldaki saç tutamlarınızı, lastik toka ile bağlayın. Ortadaki saç tutamına ise yanlardan saç ekleyin ve tekrar toplayın. Aynı şekilde üçe bölün ve yukarıdaki işlemi aşağı kadar bitene kadar uygulayın.

4. Son adımda, saçlarının ucuna geldiğin zaman, lastik toka ile örgüyü bağlayın ve saç spreyi sıkın. Tabii ki isteğe bağlı olarak.

Hollanda Örgüsü Saç Modeli

Saç stili trendleri her mevsimde değişiklik gösterir ve yeni tarzlar gelir. Ancak her zaman popüler ve dikkat çeken saç modelleri vardır. Bunlardan biri de saç örgüsü modelleridir. Hollanda örgüsü saç modeli bu açıdan şık görünüme sahiptir. Saçlarınızın uzunluğu veya rengi ne olursa olsun, örgülü saçlar her zaman modaya uyum sağlar.

Günümüzde her şey de olduğu gibi saç modelleri çeşitliliği de teknoloji kaynaklı gelişmektedir. Sosyal medyanın gücü ile dikkat çeken saç modelleri daha hızlı bir şekilde popüler olabiliyor. Böylece kısa sürede dünyada hangi saç modeli trend ise öğrenmek ve denemek oldukça kolay oluyor.

Örgü saç modellerinin tarihine baktığınızda da yüzyıllar önce dikkat çektiğini görebilirsiniz. Örgü modelleri, zamanla modern bakışında etkisi ile farklı modellere sahip olmuştur. Çeşitli modelleri ve stilleriyle herkese yakışan tasarımları bulunur. Hollanda örgüsü saç modeli de bunlardan biridir.

İlk yapmaya başladığınızda biraz zorlanabilirsiniz. Fakat yavaş yavaş eliniz alışır ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Birkaç deneme sonrası, beklentilerinizi karşılayan örgülü saçlarınıza ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz. Tekniğini öğrenin ve cesur dokunuşlar ile zaman kaybetmeden deneyin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar