Kadın ve Moda

Her Öğrencinin Yaşadığı 10 Sorun

10.03.2019
Her Öğrencinin Yaşadığı 10 Sorun

Her öğrencinin yaşadığı 10 sorun nedir? Öğrencilerin yaşamış olduğu birçok sorun vardır. Ancak bu sorunlar içerisinde yer alan 10 neden öğrencileri en çok etkileyen sorunların başında geliyor.  

 Ders Çalışmak

 Öğrencilerin ders çalışmayı sevmesi oldukça zor bir durum. Eğer her şey yolunda gidiyorsa planlı ve programlı bir şekilde ders çalışmak onlar için zoraki yapılan bir iş olarak görülüyor. Ancak derslerde başarısızlık sorunu varsa ders çalışmak hem zorunlu bir konu hem de isteksizce yapılan bir konu olmaktan öteye geçmiyor. Özellikle sınavların yakınlaşması öğrencilerde hem stres hem de isteksizlik uyandırıyor.

Her Öğrencinin Yaşadığı 10 Sorun

 Sınav Öncesi Yaşanan Stres

 Öğrencilerin yaşamış olduğu sorunlardan bir tanesi de yaklaşan sınavlar öncesinde yaşadıkları stresler. Özellikle ilk sınavlarda başarısız not alan öğrenciler son sınavlar için çok daha büyük strese giriyorlar. Çünkü geçer not almak için son sınavlardan yüksek not almak gerekiyor. Bu nedenle sınavların yaklaşması öğrencilerin yaşadıkları sorunların başında geliyor.

Her Öğrencinin Yaşadığı 10 Sorun

  Okul Değişikliği

 Öğrencilerin alıştıkları bir okul, okuldaki arkadaşları ve öğretmenlerinden belli bir süre sonra ayrılması öğrencilerin bocalamalarına neden olan etkenlerin başında geliyor. Özellikle mezuniyetleri yakın olan öğrenciler bu zaman yaklaştıkça büyük strese giriyorlar. Anne ya da babasının görevi gereği başka bir yere gitmek zorunda kalan öğrenciler de aynı stres ve bocalamayı yaşıyorlar. Bu konuda destek alan öğrencilerin varlığı da biliniyor. Özellikle okullardaki danışmanlar mezuniyetleri yaklaşan öğrencileri bu konuda hazırlıyorlar.

 Akademik Sınavlara Hazırlık

 Öğrencilerin en çok yaşamış olduğu sorunların başında akademik sınavlara hazırlık süreci geliyor. Bu sınav süreci hayallerini kurdukları bölümlere girmeleri için önemli fırsat olduğu için en az bir sene önce bu sınava odaklanarak alışkanlıklarına ara veriyorlar. Özellikle akademik sınavlara kadar sadece derslere odaklanıp bol bol soru çözerek arkadaşlarına ve en sevdikleri aktivitelere ara vermek zorunda kalıyorlar. Bu da öğrencilerin stres yaşamasına neden oluyor.  

Her Öğrencinin Yaşadığı 10 Sorun

 Ergenliğin Verdiği Gerginlik

 Özellikle lise çağlarındaki gençlerde ergenlik durumu birçok sorunun da beraberinde gelmesini sağlıyor. Bu dönemlerde stresli ve agresif olan öğrenciler dikkat dağınıklığı ve derslere odaklanamama gibi sorunlar yaşıyorlar. Herkesin yaşadığı bu dönem geçici olsa da özellikle öğrencilerin bu dönemlerinde öğretmen ve ailelerin önemli faktörleri oluyor.

Her Öğrencinin Yaşadığı 10 Sorun

  Arkadaşlar Arasında Uyum

 Öğrencilerin yaşamış oldukları bir başka sorun da arkadaşlar arasındaki uyum olarak göze çarpıyor. Özellikle okullarda birbiri ile geçinemeyen öğrencilerin çok olduğu gözlemlenen bir durum. Bu nedenden dolayı okula gitmek istemeyen çok öğrenci mevcut. Ancak bu durumun geçici olduğu özellikle ergenlik döneminden kaynaklandığı uzmanlarca açıklanıyor.

 Okul Dershane ve Ev Üçgeni

 Çocuklarının derslerde başarılı olması ve gelecekte güzel bir yerde olmalarını isteyen birçok aile okulların haricinde çocuklarını dershanelere göndererek eğitim konusunda daha da başarılı olmalarını arzuluyorlar. Ancak öğrencilerin okulun haricinde bir de dershane etkinliği alması birçok öğrenciyi büyük strese sokuyor. Bu durumda birçok öğrencinin sorun yaşadığı konular arasında yer alıyor.

Her Öğrencinin Yaşadığı 10 Sorun

  Sınavlardaki Başarısızlığı Kabullenememek

 Sınavlarda başarısız not alan öğrenciler stres yaşıyorlar. Bunun ana nedeni bu durumu ailelerine nasıl söyleyecekleri konusu. Bazı aileler çocuklarına bu konuda anlayış gösterirken bazı aileler daha sert olduğundan öğrenciler zayıf not aldıklarında bu durumu ailelerine nasıl anlatacaklarını bilemiyorlar. Bu da öğrencilerin yaşamış olduğu klasik sorunların başında geliyor.

 Sabah Erken Kalkmak

Güzel uykudan uyanmak zorunda olup okula gitmek her öğrenci için sorun olan konulardan birisidir. Özellikle birçok öğrenci sabah uyanmak istemeyerek uykulu uykulu okula gidiyor.

 Güzel Bir Tatil için Başarı Şartı

 Yaz tatilini iple çeken öğrenciler güzel bir yaz tatili için ailelerinin başarı şartı konusunda da sorunlar yaşıyorlar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar