Popüler Yüz Maskeleri Nelerdir

17.02.2019
226
A+
A-
Popüler Yüz Maskeleri Nelerdir

Cilt bakımına önem veren ama güzellik merkezlerine gidecek kadar vakti olmayan ya da pahalı maskeleri satın alamayanlar için uygulanacak popüler yüz maskeleri nelerdir yazımızda kısaca bahsedelim. Cilt bakımı oldukça önemli bir konu olmakta ve evde hazırlanabilecek doğal maskelerle de ciltteki ölü hücreler giderilerek, cilt nemlendirilebilir ve sıkılaştırılabilmektedir. Peki evde de hazırlanabilecek doğal maskeler nelerdir ve hangi özelliklerdedir?

         popüler yüz maskeleri nelerdir

Öncelikle cildin hangi maskeye ihtiyacı olduğunu belirlemek önemlidir. Uygulanabilecek maskelere örnek olarak; kan dolaşımını arttırıcı etkisi olan gerginleştirici, ölü hücreleri uzaklaştırıcı etkisi ile peeling amaçlı, kırışık giderici özelliği olan nemlendiricili, leke ve sivilcelere karşı etkili olarak arındırıcı ve hücrelerin yenilenmesini ve sıkılaştırılmasını sağlayan yenileyici ve sıkılaştırıcı özellikteki maskeler örnek verilebilmektedir. Bunlar arasında cilt tipine de uygun olarak yapılan popüler yüz maskeleri nelerdir ve nasıl hazırlanır kısaca değinelim.

       popüler yüz maskeleri nelerdir

Popüler Yüz Maskesi Uygulamaları

Soyucu yani peeling amaçlı yapılan maskeleri hazırlayabilmek için sadece bir çorba kaşığı bal ve iki adet de badem yeterli olmaktadır. İnce toz haline getirilen bademler bal ile karıştırılarak dairesel hareketlerle yüze uygulanır ve kuruması için yaklaşık olarak on beş dakika kadar beklenir. Daha sonra da ılık su ile cilt temizlenir. Bu maskenin yanında diğer uygulanabilecek popüler yüz maskeleri nelerdir diye devam edecek olursak nemlendirici özelliği olan maskelere örnek verebiliriz. Soyulmuş bir adet muzu ezilerek yüz bölgesine masajla uygulanır. Yaklaşık olarak on beş dakika beklendikten sonra soğuk su ile yüzdeki maske durulanır.

popüler yüz maskeleri nelerdir

Yenileyici maskeler arasında bulunan popüler yüz maskeleri nelerdir sorusuna ise gülün yaprakları ile hazırlanan maskeyi örnek olarak verebiliriz. Gülün yaprakları macun haline getirilerek ezilir ve  on beş dakika kadar yüzde bekletilir. Daha sonra ise soğuk su ile durulanır. Kırışıklık giderici olarak ise bir bardak yoğurt, bir çay kaşığı rezene tohumu ve ezilmiş yaprakları karıştırılarak krem haline getirilir ve yüze uygulanır. Yaklaşık yirmi dakika bekledikten sonra da ılık su ile durulanan cilde maske düzenli olarak uygulandığında fark görülmektedir.

popüler yüz maskeleri nelerdir

Popüler Yüz Maskeleri Arasındaki Etkili Uyarıcı Maskeler

Uyarıcı maskelere örnek olarak çilek ve bal karışımı ile yapılan bir maske örnek verilebilmektedir. Oldukça yaygın olarak kullanılan bu maskeyi hazırlaması ve uygulaması da oldukça kolaydır. Ezilen çilekler bir miktar bal ile karıştırılarak yüze sürülür ve yirmi dakika sonunda soğuk su ile durulanır. Cilde enerji ve hareketlilik veren bu maske oldukça popüler olarak kullanılmaktadır. Ayrıca peeling maskelerinden sonra bir çorba kaşığı bal, bir çorba kaşığı maden suyu ve bir çay kaşığı gül suyu ile uygulanacak besleyici krem uygulamasının da ihmal edilmemesi oldukça önemlidir.

 

 

 

FOTO GALERİ / Popüler Yüz Maskeleri Nelerdir

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.