Bakışlarınıza Makyajınızla Anlam Katın

16.02.2019
774
A+
A-
Bakışlarınıza Makyajınızla Anlam Katın

Gözler yüzünüzde en çok dikkat çeken noktalardan biridir. Doğru yapılacak birkaç dokunuş ile bakışlarınıza anlam katabilirsiniz. Buğulu gözleriniz ile bakışlarınız etrafı etkisi altına alabilir. Yapmanız gereken tek şey göz rengine göre makyaj konseptleri konusunda bilinçli ellere kendinizi bırakmaktır. Eğer kendi makyajınızı yapacak iseniz göz renginizi ön plana çıkaracak olan renkleri tercih edebilirsiniz.

Bakışlarınıza Makyajınızla Anlam Katın

Gözleriniz kahverengi ise, şampanya, bej, toprak tonları, lacivert tonları göz makyajınız için ilk tercihlerinizden olmalıdır. Ayrıca kahverengi gözlerinizi siyah bir eyeliner ile çerçeveleyerek çok daha vurucu bakışlara sahip olabilirsiniz.

Yeşil veya mavi gözlü iseniz zaten bakışlarınız oldukça etkileyici bunu sakın unutmayın. Bu nedenle mavi gözleriniz için kontrast renkleri ve turuncuları, altınları, mavinin farklı tonlarını ve lila renklerini rahatlıkla tercih edebilirisiniz. Sakın ha koyu bir eyeliner kullanmayın bu gözlerinizdeki büyüyü yok eder. Yeşil gözlüler ise yukarıdaki renklere ek olarak toprak tonlarını tercih edebilirsiniz. Ama koyu makyaj renkli gözlüler için pek doğru bir seçim değil bunu sakın unutmayın.

Bakışlarınıza Makyajınızla Anlam Katın

Ela gözlü olanlar için altın ve bakır tonları çok daha fazla tercih etmeniz gereken tonlar olmalı. Eyeliner tercihi ise siyah, kahve ve koyu yeşil olabilir. Göz rengine göre makyaj konseptleri sayesinde bakışlarınız kesinlikle bulunduğunuz ortamı etkisi altına alacak.

Bakışlarınıza Makyajınızla Anlam Katın

Konseptleri Uygularken Genel Makyaj Kurallarını Asla Unutmayın

Kıyafetiniz, saçınız, gideceğiniz ortama göre seçimlerinizi yaparken bazı altın kuralları sakın göz ardı etmeyin. Göz rengine göre makyaj konseptleri işinizi kolaylaştıracak öneriler sunuyor olsa da tam bir uyum içerisinde olmanız oldukça önemli. Bu nedenle kıyafet, saç vs uyumunu da makyajınızda yakalamalısınız.

Bakışlarınıza Makyajınızla Anlam Katın

Ayrıca göz rengine göre makyaj konseptleri doğrultusunda makyajınızı uygularken dümdüz bir uygulama yapmadan gölgelere ve tonlamalara ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Aksi halde tek renk bir uygulama sizi çirkinleştirebilir.

Duru Bir Güzellik Sağlamak

Pek çok kadın makyaj yaparken doğallıktan yana olmak yerine sürüp sürüştürmeyi tercih edebiliyor. Özellikle yeni makyaj yapmaya başlayan hanımlarda gözler başka bir havada dudaklar başka. Aslında duru bir güzellik sağlanarak tek bir nokta ön planda olmalıdır. Göz rengine göre makyaj konseptleri size bu duru güzelliği yakalama şansını sunar.

Bakışlarınıza Makyajınızla Anlam Katın

Doğru yapılan göz makyajı ile hafif allık, dudağınızın renginde bir ruj ile gecenin starı sadece siz olursunuz. Ama koyu ve yanlış bir göz makyajı ve onunla yarışır halde dudaklar vs sizi güzellikten uzaklaştıracaktır. Eğer makyaj yapmak konusunda uzman değilseniz kesinlikle işi bilen birinden yardım alın. Hem tüm kadınlar gittikleri ortamda gözde olmak ister. Basit bir hata ile bu şansı neden kaybedesiniz ki…

FOTO GALERİ / Bakışlarınıza Makyajınızla Anlam Katın

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.