Erkekler İçin Şık Giyinme İpuçları

9
0

Kim demiş sadece kadınlar şık olmak istiyor diye. Günümüzde çağımızın geldiği nokta itibarıyla erkekler de şık olmak istiyor. O yüzden günümüzde metroseksüel olarak tarif edilen erkekler için şık giyinme tüyoları noktasında gerek kadınlar, gerek erkekler kafalarına takılan tüm soruların yanıtlarını bu yazıda rahatlıkla bulabilirler.

                              Erkekler İçin Şık Giyinme İpuçları.docx

Şunu asla unutmamak ve atlamamak gerekiyor. Giyinmek temel bir gereksinim ama şık giyinmek başlı başına bir sanat. O yüzden işin püf noktalarını mutlaka bilmek gerekiyor ama gerek kadınlar, gerek ise erkekler şık giyinmek için mutlaka kendi bedenini tanımalı ve ona uygun giysiler tercih edilmeli. Yani işin sırrı sanılanın aksine çok para vermekten geçmiyor.

         Erkekler İçin Şık Giyinme Tüyoları4.jpg

Erkek Giyiminin Olmazsa Olmazları

Erkekler için şık giyinme tüyoları işin özünde erkeklerin gardırobunda mutlaka olması gereken kıyafetlerden geçiyor. İşte o olmazsa olmaz olan kıyafetler: İnce dokulu gri, siyah, kahverengi tonlarında tüm zamanların kurtarıcısı kaşmir bir kazak mutlaka erkeklerin gardırobunda bulunmalı. Siyah bir kemer, ince bir kravat da olması gerekenlerden. Artık bildiğiniz üzere kalın kravat modası yok.

Çok elegance görünebilmek için kullanılması gereken giysilerden bir tanesi mutlaka uzun gri veya siyah bir atkı. Takım elbisesiz erkek olmaz. Ama takım elbise seçerken 2 düğmeli alın. Kruvaze ceketler ise mutlaka giysileriniz arasında yer alsın. Tüm bunlar yetti mi derseniz elbette yetmedi. Erkekler için şık giyinme tüyoları deyince akla gelen bir diğer ürün mutlaka gerçek deri bir ayakkabının olması.

Erkekler İçin Şık Giyinme Tüyoları.jpg

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Üstte erkek giyimi için olmazsa olmaz olan ürünleri ifade ettikten sonra erkekler için şık giyinme tüyoları neler onları biraz daha detaylandıralım dilerseniz.

Herkes bu konuyu çok iyi biliyor ama yine de anımsatmakta fayda var. Tüm giysiler olabildiğine temiz ve ütülü olmalı. Ne kadar marka bir ürün olsa da,ne kadar çuvalla para ödense de eğer temiz, ütülü değil ise hiçbir şey ifade etmez.

Yumurta topuk ayakkabı, beyaz çorap hatasından uzak kalınmalı. Çorap olabildiğince ince olmalı. Ayakkabının rengi ile uyumlu olmalı ve sırıtmamalı. Beyaz çoraplardan ise özellikle klasik giysilerde itina ile uzak durulmalı.

Erkekler İçin Şık Giyinme Tüyoları4.jpg

Genel olarak bakıldığında renk uyumuna dikkat edilmeli ve fark yaratmak adına renk uyumsuzluğu olmamalı.  Bu konuda kişinin renk seçimine dikkat etmesi ve ten rengine uygun olan renkleri seçmesi gerekmektedir. Örneğin soluk benizli olan olanlar kahverengi tonları yerine, lacivert siyah gibi renkleri tercih etmeli.

Erkekler mutlaka parfüm kullanmalı ama abartıya kaçmamalı ve tarzına uygun, kıyafeti tamamlayan yaşına, konumuna uygun kokular seçmeli.

Kullanılan beyaz bir gömlek ise onunla kullanılan tüm aksesuarlara, gömleğin yakasına ve diğer tüm detaylara dikkat edilmeli. Gömlek demiş iken kol düğmesinin son derece asil ve şık bir havası olduğu göz önüne alınarak şık bir kol düğmesi ile açık ara fark yaratılabileceği unutmamalı.

Yine erkekler de kadınlar gibi kendisine has bir tarz belirlemeli ve ona uygun giyinmeli. Acun Ilıcalı ya da Ali Koç gibi farklı stil sahibi erkeklerden bir tanesinin stili seçilebilir.

Erkekler İçin Şık Giyinme Tüyoları4.jpg

Modaya Uysak mı Uymasak mı?

Ve işin moda kısmı. Erkekler için şık giyinme tüyoları deyince moda kavramını es geçmek olmaz. Elbette moda denen kavramı yok sayamıyoruz ve göz ardı edemiyoruz. Erkek giyimi için de bu durum söz konusu ama tıpkı kadın giyiminde olduğu gibi olduğu gibi tepeden tırnağa modaya uygun olarak giyinmek yerine, modanın renklerinden, desenlerinden erkeklerin kendilerini en şık gösterecek olan renk, desen ve tasarımları alması belki de erkek giyiminin en önemli püf noktası.

Önceki İçerikVücut Tipine Göre Gelinlik Modelleri
Sonraki İçerikGelinlik Denemeye Giderken Ne Giymeli

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz