Kendi Manikürünüzü Kendiniz Yapın

22.02.2019
187
A+
A-
Kendi Manikürünüzü Kendiniz Yapın

Temiz ve bakımlı olmak her insanın hakkıdır. İş hayatımızda ve mutfakta yıpranan ellerimizi vakitsizlik ve nakitsizlikten dolayı çoğu zaman mahrum ederiz. Kendi manikürümüzü evde yapmak gayet kolay ve mümkün. İşin taktiklerini öğrenerek ve ekipmanlarını elimizde olduğu sürece kuaföre gitme ihtiyacı duymayız. En hızlı şekilde, davetler öncesi veya acele iş görüşmeleri öncesi yapabileceğimiz manikür önerisi şu şekilde: ilk önce ellerimizi güzel şekilde yıkayıp, kuruluyoruz.

Kendi Manikürünüzü Kendiniz Yapın

Törpü en önemli noktadır, istediğimiz sonuca törpüden gitmekteyiz. Kaliteli bir törpü olduğunda istediğimiz sonuca kısa zamanda ulaşırız. Sağlıklı bir manikür elde etmiş oluruz. Tırnaklarımızı törpüledikten sonra son olarak kare veya küp el şeklimize göre tırnak kenarlarımızı törpüleriz. Daha sonra sıcak su kabına elimizi koyup ölü derilerimizin yumuşamasını sağlar ve o ölü derileri düzgün bir işlemle tırnaklarımızdan kurtarırız. Daha sonra kıyafetimizin rengine göre veya ruh halimize göre ojelerimizi süreriz.

Sağlık Bakımından Manikür

Son dönemlerde kozmetik ve güzellik sektörü fazlasıyla moda ve bu alanlarda gün geçtikçe daha da araç ve gereç karşımıza çıkmaktadır. Eğer sağlıklı bir manikür yaptırmak istiyorsanız kendi manikür aletleriniz veya güvenebileceğiniz manikürcü seçmeniz sağlık açısından daha mantıklı olacaktır.

Kendi Manikürünüzü Kendiniz Yapın

El Şekline Tırnak Şekli

Parmak izlerimiz gibi el şeklimizde değişir. Kare ve küp şekillerinde tırnaklarımız var ise el tipimize aykırı bir şekil seçmek bizi doğallıktan uzaklaştıracaktır. Son dönemlerde protez tırnak ile istediğimiz görünümü elde etmekteyiz. Eğer doğallıktan yanaysanız, kendi şekil özelliklerine ait tırnak şeklini manikür yapmanız görünüş açısından daha güzel duracaktır.

Kendi Manikürünüzü Kendiniz Yapın

Manikürde Doğal Yağların Önemi

Sürekli oje sürerek bir süre sonra tırnaklarımız sararır ve yıpranır. İşte burada devreye doğal yağlar girmektedir. Evinizde manikürünüzü yaptıktan sonra haftalık veya günlük doğal yağları akşamları tırnaklarınıza masaj yaparak daha sağlıklı görünüme ulaşırsınız. Özellikle lavanta, vanilya, zeytinyağı gibi doğal ve mucizevi yağlar tırnak bakımında birebir önem arz eder.

Manikür Sonrası Oje Kullanımı

Manikürümüzü yaptıktan sonra pamuksu ellerimizi hangi renk oje kullanacağımıza karar veremiyorsak, doğal beyaz rengin tonları ellerimizi en ideal güzellik ve ferahlık görünümüne kavuşturacaktır. Işıltılı bir geceye hazırlanıyorsak eğer kırmızı ve bordo tonları bizi geceye daha özel ve anlamlı hazırlanmamızı sağlayacaktır.

Kendi Manikürünüzü Kendiniz Yapın

Evde Manikürün Püf Noktaları

Manikür, tırnak kökünü bakterilerden korumakta oldukça etkilidir. Yine mikroorganizmalara karşı tırnaklarımızın korunması söz konusu olduğunda manikür yapılması tavsiye edilmektedir. Manikür yapmak işi profesyonellik gerektiren bir uğraştır. Ancak bu evde manikür yapamayacağınız anlamına gelmiyor. İşte evde manikür yapımının püf noktaları:

Ø  Öncelikle ellerinizi iyice yıkayın ve ardından kurulayın

Ø  Zımpara törpüyle tırnağınızı törpüleyin. Ancak törpüleme işlemini mutlaka yumuşak darbelerle yapın.

Ø  Zımpara törpünüzün mutlaka çift yönlü olmasına dikkat edin.

Ø  Törpülerken tırnak köşelerini sakın törpülemeyin.

Ø  Oval hareketlerle tırnaklarınızı şekillendirin.

Ø  Kendi el ve parmak şeklinize göre bir tırnak şeklinin oluşmasına özen gösterin.

Ø  Törpüleme işleminden sonra mutlaka tırnaklarınızı kontrol edin.

Ø  Tırnaklarınızı kontrol ederken, eski bir kilotlu çorap üzerinden tırnaklarınızı gezdirebilirsiniz.

Ø  Tırnaklarınıza biraz yumuşatıcı uygulayın. Sonrasında bir miktar bekleyin.

Kendi Manikürünüzü Kendiniz Yapın

Ø  Ellerinizi sıcak suya koyarak, iyice ısıtın.

Ø  Elleriniz iyice yumuşadıktan sonra ölü derileri hafifçe temizleyin.

Ø  Eğer şeytan tırnakları çıkmışsa, bunları da dikkatli bir şekilde temizleyin.

Ø  Ellerinize masaj yapın. Ardından krem ve nemlendirici sürün.

Ø  Tırnak yüzeylerinizi iyice ovduktan sonra asetonlu pamukla tırnağınızdaki tüm kalıntılardan kurtulun.

Ø  Artık tırnaklarınız oje sürülmeye hazırdır.

 

 

FOTO GALERİ / Kendi Manikürünüzü Kendiniz Yapın

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.