Hazar Ergüçlü Makyajı Nasıl Yapılır?

07.02.2019
904
A+
A-
Hazar Ergüçlü Makyajı Nasıl Yapılır?

Ünlüler her konuda şüphesiz sevenleri tarafından sürekli olarak takip altındadır. Giyim kuşamından gittiği mekanlara, hal ve davranışlarından birçok farklı etmene kadar özellikle sosyal medya üzerinden takipleri gerçekleştirilir. Ancak özellikle makyaj konusunda bilgi veren sırları ve bunu nasıl gerçekleştirdiği en büyük merak konularından biridir.

Dizi sezonu başlaması ile birlikte çok fazla takip gören kadın oyuncuların yaptıkları makyajlar büyük ilgi görür. Son dönemlerde bu konuda en çok merak edilen kişiler arasında Hazar Ergüçlü gelmektedir. Güzeller güzeli Ergüçlü, aynı zamanda ekran çıktığı makyajıyla kadınlar tarafından büyük beğeni toplamaktadır. Hatta burada çektiği reklamla da dikkatleri üzerine çekmiş durumda.

Gözün Dış Kısımları İçin Gölge

Göz çevresinin doğuştan yapısı nedeniyle Hazar Ergüçlü’nün bu bölümünün daha kalkık görünmesi gerekir. Bu yüzden gözün dış kısmına gölge yapılmaktadır. Ten tonu kullanılmak suretiyle gözün orta kısmından başlayarak kenarlara doğru gölge uygulanır. Kendini çok fazla belli etmeyecek ama aynı zamanda etkili bir görünüm sunacak, soğuk etkisi yaratmayacak bir uygulama gerçekleştirilir.

Kirpik Kıvırıcı Kullanımı

Hazar Ergüçlü’nün kirpikleri için mutlaka her seferinde kirpik kıvırıcı kullanılmaktadır. Böylece gözler daha iri, daha kalkık ve daha dikkat çekici bir etki yaratır. Yani gözler daha yukarıda gösterilir. Bu konuda göz kıvırıcının göz makyajı için en önemli unsurlar arasında olduğu unutulmamalıdır.

İlk zamanlarda uygulama gerçekleştirirken zor gelebilir. Ancak ilerleyen dönemlerde bu işlem alışkanlık haline gelince çok daha kolay gerçekleştirilebilmektedir.

Kontür ve Highlight Uygulaması

Elmacık kemikleri için highlight ve kontür uygulaması büyük bir önem taşımaktadır. O yüzden Hazar Ergüçlü gerçekleştirdiği makyaj dahilinde bu uygulamayı sürekli olarak gerçekleştirir. Böylece yüz kemikleri daha kemikli ve daha hatlı bir görünüm elde eder. Özellikle kullanılacak makyaj malzemesine burada dikkat edilmelidir.

Nitekim tamamen doğal bir görünüm elde edilmesi gerekir. Üstelik daha vurgulu kontör efekti yakalanması da büyük bir öneme sahiptir. Özellikle oyuncular açısından elmacık kemiklerinin belirginleşmesi gerekir. Yüz hatlarının daha çok ortaya çıkması ve güzel bir görünüm adına dikkatli biçimde uygulanmaktadır. Kontur makyajı Hazar Ergüçlü için oyun esnasında görünüm açısından kilit bir etmen teşkil eder.

Dudaklar İçin Ten Rengi

Hazar Ergüçlü’nün dudakları zaten doğuştan dolgun hatlara sahiptir. Bu hatların daha belirgin olabilmesi adına, nude tonları ön plana çıkarır. Böylece dudakların dolgun hali daha etkili ve sıcak bir görünüm yakalar. Özellikle oyun esnasında diyalog oyuncular için çok önemli olduğundan dolayı, dudakları adına yapılacak olan makyaj büyük bir öneme sahiptir. Hazar Ergüçlü gibi dolgun dudaklara sahip kadınlar için nude tonu dudak makyajı yapılması etkili bir görünüm sağlar.

İki Ana Hat Üzerinden Makyaj Tamamlanır

Hazar Ergüçlü’nün makyajı iki ana hat üzerinden ele alınarak tamamlanmaktadır. Bunlardan biri buğulu göz makyajı diğeri ise nude tonu dudak makyajıdır. Görsel açıdan gözün daha belirgin hale gelebilmesi için göz ve dudakların ön plana çıkarılması gerekir. Bu durum oyuncular için önemli olduğundan dolayı, bu iki ana eksen üzerinde makyaj son bulur.

Tabii burada unutulmaması gereken en önemli kıstaslar arasında, dünyaca bilindik doğru markalarla ile alınan malzemelerle makyaj gerçekleştirilmesidir. Siz de eğer Hazar Ergüçlü’nün makyaj ile daha etkili bir görünüm elde etmek isterseniz, bu uygulamaları sırasıyla detaylı şekilde ile alabilirsiniz.

Kadınların yüz hatlarına göre gerçekleştirilecek olan doğru makyaj, güzel bir görünümün en büyük sırrıdır. İster kendiniz yaptırın ister uzmanlar ile uygulayın, mutlaka doğru makyajı etkili tonlamayla, yüz hatlarına bağlı olarak gerçekleştirmeye özen gösterin.

FOTO GALERİ / Hazar Ergüçlü Makyajı Nasıl Yapılır?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.