Eyeliner Nasıl İnce Çekilir?

25.01.2019
355
A+
A-
Eyeliner Nasıl İnce Çekilir?

Eyeliner nasıl ince çekilir diye kendini yiyip bitiren kadınlar kaşık, hazır eyeliner kağıtları, bant gibi yüzlerce teknik denemektedir. İnce çizgi çekmenin en kolay yolu kirpik dibinden başlanmasıdır. Kadınların göz makyajında en çok istediği fakat gözlerinde büyüttükleri bir tekniktir. Kuyruk kısmını mükemmel yapmalarına rağmen, göz kapağında küçük bir hata göz makyajını bozmaktadır.

Öncelikle göz yapınızı iyi anlamanız gerekmektedir. Göz kapağı düşük veya daha geniş olan kadınlar aynı modeli kullanamamaktadır. Kısa sürede üst göz kapağına bulaşmakta veya dağılmaktadır. Eyeliner çekmeden önce göz kapağını hazırlamaya başlanmalıdır.

İlk olarak far bazı uygulanmalı ve kapatıcının iyi dağılmasına adım atılmalıdır. Ten renginizden bir ton açık renkte kapatıcı uygulaması yapılmalıdır. Göz damarları ve göz çevresi morluklar ve kızarıklıklar yok edilmektedir. Mutlaka kapatıcının sabitlenmesi için transparan pudra uygulanmalıdır. Bu adımlar tamamlandıktan sonra isterseniz far ile göz makyajına devam edebilirsiniz.

Kolay ve İnce Eyeliner Nasıl Çekilir?

Göz makyajına başlarken ilk olarak en sondaki kirpik esas alınarak aynı hizada çizgi oluşturulur. Üzerinden hafifçe eyeliner uygulanarak daha belirgin hale getirilir. Oluşturulan çizgiden kirpik dibine çok yakın olacak şekilde göz kapağı üzerine çizgi çekilir. Arada oluşan boşluk doldurulur. Bu sırada likitin kirpik diplerine uygulanmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Diğer bir püf nokta ise çektiğiniz çizgiyi göz pınarına kadar getirmemenizdir. Göz pınarından daha önde bir yerde incecik bırakmanız daha etkili olacaktır. Diğer bir ince çizgi çekme yöntemi ise kadınların çoğunun zorlandığı tersten sürme yöntemidir. Bu yöntemde göz pınarının biraz gerisinden kirpik dibinden başlanarak son kirpik ucuna kadar çekilen modeldir. Son kirpik ucundan likit ile kuyruk yapılır ve tekrar aynı hizada üzerinden geçilir. Hızlı fakat ilk yaptığınızda sorun yaratacak bir teknik olabilir.

Eyeliner Tipine Göre Kolay Uygulama

Her kadın kendi el alışkanlığına göre bir makyaj ürünü satın almaktadır. Mat veya parlak eyeliner zevkinize göre değişebilir. İnce çizgi çekmek için en kolay likit tipi sert ve keçe uçlu kalem ile mümkündür. Diğerlerine nazaran daha ıslak değildir ve tutuş şekli açısından kolaydır.

Elinizin titreme sorunu varsa kısa keçe uçlu kalem ile daha rahat uygulama yapabilirsiniz. Kalın keçe uçlu kalem ise ince bir eyeliner istediğinizde sizi çok zorlayacak bir makyaj malzemesi olacaktır. İnce çizgi çekmeyi adet haline getirenler için likit hem kolay hem de uzun süre kullanıma uygundur. Düzgün çekmekte zorlanıyorsanız sizin için en iyisi kısa uçlu kalem veya jel kalemler olmaktadır.

İnce ve Etkileyici Eyeliner Çekmek İçin Tüyolar

Ellerinizin titremesine bir türlü engel olamıyorsanız serçe parmağınızdan yardım almalısınız. Likit kalem tuttuğunuz elinizin serçe parmağınızı yüzünüze sabit tutabilirsiniz. Bu sayede daha kirpik diplerine daha rahat uygularsınız.

İnce bir eyeliner çizgisi istiyorsanız ilk önce kirpik diplerinize noktalar yaparak bunları birleştirebilirsiniz. Kesikli çizgilerde işe yarayacaktır. Daha kolay ve hızlı bir eyeliner çekmenizi sağlayacaktır. En önemlisi de daha ince olsun diye şakaklardan tutarak cildinizi germeyin. Bunu yapmak daha kolay gibi görünse de güzel bir göz makyajı yapmanızda yardımcı olmayacaktır. Aksine büzülmüş ve kesikli bir görünüme neden olur, düzeltilmesi mümkün değildir.

Mükemmel incecik bir eyeliner çektiniz fakat bir yerde hata yaptınız diyelim. Komple göz makyajını silmektense sadece hata yaptığınız yeri kulak çubuğuyla silin. Ardından yine kulak çubuğu ile kapatıcınızı uygulayın. Likitle kuyruk yapmakta zorlanıyorsanız siyah göz farı ve ince far fırçasıyla kolaylıkla kuyruk yapabilirsiniz.

FOTO GALERİ / Eyeliner Nasıl İnce Çekilir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.