Eyeliner Nasıl Çekilir?

03.03.2019
2.643
A+
A-
Eyeliner Nasıl Çekilir?

Bayanların göz makyajında en çok hoşlarına giden şeylerden bir tanesi de göz üstüne eyeliner çekmektir. Fakat birçoğumuz usta eller gibi eyeliner kullanmayı bir türlü başaramayız.Bu normaldir de sonuçta her gün yapılmayan bir işlemin her yaptığınızda bu işin uzmanları tarafından yapıldığı zamanki  güzellikte olması biraz zordur.

Göz makyajımıza bir hoşluk katıp eyeliner çekmeyi deneyelim derken diğer yaptığımız makyajda berbat olur gider. Fakat bayan eyeliner çekmek için biraz sabırlı davranırsanız birkaç denemeyle profesyonel bir şekilde eyeliner çekebilirsiniz.Yani sabrın sonu selamet ifadesi burada cuk yerine oturmaktadır. Pes etmeden yaptığınız denemeler sizi başarıya ulaştıracaktır.

Sizlerde eyeliner çekmeyi doğru öğrenip uygularsanız daha etkileyici bakışlara kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Artık eyeliner kullanmak bisiklet kullanmak gibi otomatik bir hal aldığında size şimdilerde çok zor gelen bu makyaj olayı çok basit bir hale dönüşecektir.Bulunacağınız ortamda bakışlarınızın etkili olması sizin için önem arz ettiğinde sizin için artık sıradan denilebilecek birkaç teknikle bunu sağlamanız mümkün olacaktır.

Yalnız eyeliner kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalarda yok değil. En başta 2019 göz makyajına uygun olup olmadığı önemlidir. Demode olmuş bir şekilde eyeliner çekmek istemezsiniz.Modada geriden gelmeyi ya da geriden geldiğinizin anlaşılmasını istemiyorsanız yaşadığınız yılın göz makyajında eyeliner nasıl kullanılır, yeri nedir bilmelisiniz.

Eyeliner Nasıl Çekilir?

Eyeliner çekmede dikkat edeceğiniz bir diğer ve asıl önemli olanda kendinizi tanımanız. Çünkü çekeceğiniz eyeliner çekme tipi sizin büyük göstermek istediğiniz küçük gözlerinizi yanlış tiple daha küçük gösterebilirsiniz. Göz kapağınızın düşük olması sizin eyeliner çekmenizde farklılık gerektirebilir. Yani her şeyde olduğu gibi eyeliner çekme konusunda da bayanlar öncelikle kendi göz tiplerini dahası yüz hatlarını iyi tanımalı.Aksi takdirde başlamış bir resme başkasının devam ettiği nasıl anlaşılırsa, aynen bu şekilde yerinde olmayan veya yanlış yapılan eyeliner kullanımı da göze batacaktır.

İşte sizler için birkaç küçük eyeliner çekme ipucu

Eyelinerı   tek bir kerede çekmeye çalışmayın, aceleci ve sabırsız olmayın

İçten ve dıştan küçük çizgilerle başlayın, daha sonraki aşama için önemini bilin

Parça parça çekin ve birleştirin, neden böyle yapmanız gerektiğini anlamış olacaksınız

 

Fazlalık veya istediğinizden kalın olmuşsa ıslak bir temizleme çubuğu ile fazlalıkları alın.Fakat kesinlikle yaptıklarınızı bozmamaya dikkat edin.

    

Eyeliner kullanırken göz tipi önem arz eder

Daha çekik gözler için eyeliner çekme: Eyelinerı göz kapağınızın dışına kadar uzatarak kalınlaştırın. Gözünüzün dar gözükmesini engellemek için kirpik çizgisini hizalayarak çok uzak olmayacak şekilde bir ok çizin. Ardından burayı gölgeleyin ki gözleriniz büyük gözüksün. Kullandığınız siyah kelemle okun ortasını koyulaştırdığınızda üstte yer alan göz kapağınızı istediğiniz şekilde vurgulamış olacaksınız.

Çekik gözlerinizi daha yuvarlak yapmak için: eyeliner çekmeyi orta kısımlarda yoğunlaştırıp diğer kısımlarda hafif bırakın. Farkı göreceksiniz.

Eyeliner Nasıl Çekilir?

Düşük göz kapakları için: göz kapağınızı elinizle gerdirerek eyeliner çekin ve kurutun daha sonra diğer gözünüz için aynı eyeliner çekme işlemini tekrarlayın. Küçük gözüken gözleriniz kirpik kısmına vereceğiniz hacimle daha iri ve güzel gözükecektir. Kullanacağınız uzun çizgiler sizin için ideal olacaktır. Bu işlem için koyu eyeliner tercih ediniz.

İri gözleriniz geniş göstermek için; gözkapağınıza uygulayacağınız eyeliner ile gözünüzün dış taraftan bir cm uzağına ok çizmek yeterli olacaktır.

FOTO GALERİ / Eyeliner Nasıl Çekilir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.