En Çok Kullanılan Erkek Aksesuarları

03.03.2019
259
A+
A-
En Çok Kullanılan Erkek Aksesuarları

Son zamanlarda görmüş olduğunuz tüm farklı aksesuarları unutun. Eskiye dönüş yeniden başlıyor erkek modasında. Bir zamanlar moda olmuş en çok kullanılan erkek aksesuarları, tümüyle yeniden canlanıyor. Peki bu aksesuarlar hangileri? Şimdi gelelim geçmişten günümüze kadar erkeklerin en çok tercih ettiği, bir zamanlar moda olan ve kadınların da erkeklerde en çok görmek istediği ve beğendiği aksesuarlara…

En Çok Kullanılan Erkek Aksesuarları

Casual ve Klasik Saatler

Saatler her mevsimin hatta uzun bir süredir erkeklerin kullandığı değişmez aksesuarlardır. Deri kordonlu, gümüş renklerde tercih edilen saatler bir zamanlar en çok kullanılan aksesuarlar arasında yerini almış ve almaya da devam etmektedir. Belirli bir süreden sonra saat modası, artık kıyafetlerle uyumlu hale gelmişti. Erkeklerin çekmecesinde, gardırobuna uygun her renkten ve çeşitten saat bulunmaktaydı. Eğer hala saklıyorlarsa bilsinler ki bu sezonda da saat modası geri dönüş yapıyor.

Deri ve Boncuklu Bileklikler

Özellikle 2000’li yılların başında, rock ve metal müziğin ağırlıklı olarak dinlendiği, siyah giyimin moda olduğu zamanlarda deri bileklikler erkeklerin vazgeçemediği aksesuarlar arasındaydı. O nesildeki gençler büyüdü ve deri bileklik modası da diğer her güzel şey gibi geçti gitti hayatımızdan. Her ne kadar şimdilerle takı mağazalarında yerlerini korusalar da eskisi kadar alım olmuyordu. Fakat bu sene deri bileklik modası yeniden alevleniyor. Ayrıca boncuklu bilekliklerde, deri ve ipli bilekliklerle muhteşem bir uyum sağlıyor. Bileklerinin boş kalmasını sevmeye erkekler için güzel bir haber olsa gerek.

En Çok Kullanılan Erkek Aksesuarları

İsim Yazılı Asker Künyesi

Bir zamanlar en çok kullanılan erkek aksesuarları arasında Asker künyeleri vardı. Belirli bir nesil askere gidip geldikten sonra bu künyeleri takmaya devam ettiler. Hatta sevgiliye verilen en güzel ve anlamlı hediyeler arasında da yine asker künyeleri bulunmaktaydı. Ne kadar da romantik… Bu modanın geri dönmesi oldukça güzel. Tabi haliyle kamuflaj modası da geri dönmüşken, asker künyeleri kullanılacak en ideal aksesuarlar haline geliyor.

En Çok Kullanılan Erkek Aksesuarları

Kep Şapka (Beysbol Şapkası)

Yine en çok kullanılan erkek aksesuarları arasında kep şapkalar, diğer bir adıyla beysbol şapkaları yer almaktadır. Farklı renk ve desenlerle birbirinden şık şapkalar bu senede özellikle yaz aylarında en çok tercih edilen aksesuarlar arasında yerini alacağa benziyor. Erkeklerin tarzını en güzel yansıtan, tarzına göre bir şekil seçerek taktığı şapkalarla oldukça hoş ve spor bir görünüm elde ediyorlar.

En Çok Kullanılan Erkek Aksesuarları

Sade ve Taşsız Yüzükler

Bir zamanlar en çok tercih edilen düz, taşsız tek bir çizgi halindeki yüzünler birazda nişan yüzüklerini andırdığından dolayı modası geçmiş ve hemen ardından taşlı yüzük modası başlamıştı. Fakat o dönem en çok kullanılan erkek aksesuarları arasında yerini almayı başarmıştı bu sade yüzükler. Şimdilerde yine yüzük ve işaret parmağa aynı anda takılan özellikle koyu renklerdeki düz ve taşsız yüzükler yeniden moda oldu.

Tarzıyla Uyumlu Bir Çanta

Cep telefonu, cüzdan ve anahtar gibi diğer her şeyin ceplere konulmadığı, çirkin bir potluk yaratmadığı dönemlerde erkekler tarzına uyumlu çantalar kullanmaktaydı. Bu modanın geri dönmesine sadece göz zevki bozulan kadınlar değil kesinlikle erkekler de çok sevineceğe benziyor. Birbirinden şık, her tarza ve stile hitap eden çantalar bir zamanlar en çok kullanılan erkek aksesuarları arasındaydı ve yeniden moda olmayı başardı.

En Çok Kullanılan Erkek Aksesuarları

Saç ve Sakal Modası

Son dönemlerde uzun sakallar, kenarları kısa yukarısı uzun olan saç modelleri modaydı. Yakışan yakışmayan her erkek bu modaya uyum sağlamaya çalışıyordu. Sonuçta saç ve sakalda erkeğin aksesuarlarından biridir. Fakat bu sene uzun sakallar yerini kirli sakal modasına bırakıyor. Ayrıca saçlar da o şekilsiz halden kurtuluyor ve yeniden klasik kesimlere dönüş yapılıyor. Genel olarak geçmişten günümüze en çok kullanılan erkek aksesuarları, yeniden dönüş yaşıyor.

FOTO GALERİ / En Çok Kullanılan Erkek Aksesuarları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.