Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir?

08.03.2019
207
A+
A-
Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir?

Biz kadınların her zaman aklında ve hayalinde olan şey ilgi çekmek, güzel görünmek ve bakımlı olmak. Teknolojinin bu kadar hızla ilerlediği zamanda artık hayallerimize ulaşmamızda artık daha kolay. Büyüklerinde dediği gibi “terzinin ütüsü, kadının saçı” misali saçlarımız sayesinde dış görünüşümüze ayrı bir hava ve çekicilik katabiliyoruz. Saç kesimi olsun, saç rengi olsun, kendimize yakışanı bulmak zorundayız.

Saç rengimiz tenimize göz rengimize, uygun olduğunda ise yüzümüze ayrı bir hava ve çekicilik katacaktır.

Saç ve Göz Renginin Uyumu

Biriyle tanıştığımızda ilk dikkatimizi çeken karşımızda ki insanın gözleri olur. Malum toplumumuzda renkli gözlü insanlar hemen dikkat çeker. Bu nedenle de saç rengimizi değiştireceksek eğer, gözlerimizin güzelliğini ortaya çıkaracak renk tonlarını özenle seçmeliyiz. Bu uyumu yakaladığımızda kendimiz için doğru saç rengi nasıl olur? Sorusunun da cevabını bulmuş oluruz.

Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir?

Ten Rengine göre saç rengi

Aslında göz renginin yanı sıra ten renginizle de uyum sağlayan sizi uyumsuz göstermeyen renklere yönelmeniz lazım. Eğer yeşil ve mavi gözlü üstelik beyaz bir tene sahipseniz; siyah ve kahverengi saçlardan kaçınmalısınız. Yeşil ve beyaz tene en çok yakışan saç renkleri; kumral ve kumral tonları, çok açık renkte olmamak koşuluyla koyu sarı renkler uygun olacaktır.

Ela gözlere ve açık tenlilere çok yakışacak saç renkleri ise açık kahve ve kızıl saç tonlarıdır. Mavi gözlü ve açık tene sahipseniz; koyu kahve tonları ve siyah saç rengi size oldukça yakışacak renklerdir. Ayrıca bu tipte insanlara sarı rengin her tonu da olağanüstü yakışacaktır. Böylece saç ve ten rengi uyumunu yakalamış olacaksınız.

Renkli gözlü ve koyu bir cilt tonuna sahipseniz, koyu renk saçlar size harika bir görünüm kazandırıp muhteşem gözükeceksiniz.

Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir?

Kahverengi Gözlüler İçin

Kahverengi gözlü ve koyu bir tene sahipseniz; siyah ve kahverengi saç tonları size en çok yakışan renk olacaktır. Eğer ki teniniz açık tonda ise, röfle, açık sarı ve kızıl saçlar tamda sizin renginiz olacaktır.

Göz renginiz, ten renginiz nasıl olursa olsun, kadınlar her zaman doğru saç rengi nasıl olur? sorusunun cevabını kendine yakışan saç rengini bularak cevaplamış olacaktır.

Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir?

Göz Renginizle Uyumlu Parlak Saçlar

Şayet gözlerinizle uyumlu bir renk tonu seçerseniz; hem saçlarınız hem gözleriniz normalde olduğundan çok daha parlak ve havalı görünecektir. Bundan dolayı göz renginizin bir alt tonunu seçtiğinizde çok daha gösterişli bir saça sahip olursunuz. Alt renklerdeki tonların daha çok soğuk renklerden oluşmasına ise özenli bir şekilde dikkat etmelisiniz. Peki saç kesiminizi nasıl tercih etmelisiniz? İşte size işe yarayacak birkaç ipucu:

Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir?

Oval yüzler İçin Saç Kesimi

Şayet oval bir yüz hattına sahipseniz ve yüz hatlarınız Reese Witherspoon gibiyse; hemen herkesim saç uzunluğu size yakışacaktır. Yalnız renk seçiminde yüz çevrenizdeki katlı kesimlerin ve renk dalgalarının yanaklarınızın daha dar gösteriyor olmasına özen gösteriniz.

Kare Yüzler İçin Kesimi

 Röfleler kare yüz tipine en çok yakışacak olan tasarımlardır. Bununla birlikte ince katlar halinde kesilmiş saç modelleri de kare yüzlülerde güzel durmaktadır. Şayet Eva Mendes’inki gibi asimetrik olarak kesilmiş olan saçları tercih edecek olursanız; çene kemiğinin çok daha yumuşatacaktır.

Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir?

 Yuvarlak Yüzler İçin Saç Kesimi

 Dikkatinizi saçların uç kısımlarına verecek olursanız; yuvarlak yüz hatlarınızın çok daha uzun görünmesini sağlamış olursunuz. Yine kısa katlı kesimlerin yüzünüzü çok daha yuvarlak göstereceğine emin olabilirsiniz.


FOTO GALERİ / Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.