Facebookta Profil Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır?

27.02.2013
897
A+
A-
Facebookta Profil Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere facebook profilinizi neden gizlemeniz gerektiğini, facebook profilinizi nasıl gizleyebileceğinizi, facebook profili gizlilik ayarlarının nasıl yapıldığını ve facebookta profilinizi gizlerken nelere dikkat etmeniz gerektiğiniz anlatacağız.

Facebook sosyal paylaşım sitesi Türkiye de en çok kullanılan sosyal ağların en başında gelmektedir. Facebook sayesinde herkes birbirine kolayca ulaşabiliyor ve iletişim kurabiliyor.

Herkesin birbirine engelsiz ulaşabildiği bir noktada istemediğiniz kişiler tarafından rahatsız edilebilirsiniz. Bunu enlemek için facebook profilinizi gizleyerek istemediğiniz insanların size ulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Facebookta profil gizleme ayarlarının yaptıktan sonra sizi arkadaşınızın haricinde kimse görmeyecek ve bulamayacaktır. Sanki facebook hesabınız yokmuş gibi görünerek bu rahatsızlıktan uzak duracaksınız.

Facebook Profiliniz Nasıl Gizlersiniz 

  • Facebook sayfanızın sağ üst kısmında Hesap Ayarları menüsüne tıklayınız.
  • Açılan sayfanın sağ tarafında Gizlilik kısmına tıklayınız
  • Gizlilik sayfasında Aramada beni kimler bulabilir? Kısmından sizi kimlerin bulmasını istiyorsanız ayarınızı ona göre yapabilirsiniz. 

Anlattığımız gibi gizlilik ayarlarının yaptığınız takdir de arkadaş listenizde olmayan insanlar sizi bulamayacaklar ve rahatsız edemeyecekler.  Facebook profil gizlilik ayarlarından profiliniz gizlediğiniz zaman sizi hangi şekilde aratırlarsa aratsınlar ulaşamayacaklardır.

Facebook gizlilik ayarları kısmından birçok değişik gizlilik ayarları yapabilirsiniz. Adınız, mailiniz veya diğer arama kriterlerinizle bile aramaya karşı gizlilik ayarları yapabilirsiniz. Sizi kimsenin bulmasını istemiyorsanız bütün gizlilik ayarlarını kapatarak kendinizi gizleyebilirsiniz.

İyi gizlenmeler…

 
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.