Bölgesel İncelme Yolları

05.03.2019
1.413
A+
A-
Bölgesel İncelme Yolları

 


Vücudun belli bölgelerindeki fazlalıkları yok etme denildiğinde akla bölgesel incelme gelir. İster bayan olsun ister erkek hoş görünme isteği her insanın doğasında var olan bir şeydir. Özellikle bayanlar vücudunun belli bölgelerini beğenirken diğer bölgelerindeki fazlalıklardan şikayet ederler ve bölgesel incelme yoluyla sadece bu bölgelerde zayıflamak isterler. Bölgesel bir fazlalığa neden olan bu yağlar maalesef ki vücutta homojen olarak dağılmazlar.

Ya da kilo aldıklarında orantısız kilolarından şikayet edip bölgesel incelmenin yollarını ararlar. Kimisi basenleri inceltmenin yollarını, kimi karın bölgesini inceltmeyi, kimi bacaklarını inceltmeye uğraşır. Bazen bölgesel incelmeyi tıbbi müdahaleler ile sağlanır. Biz size bu yazımızda bölgesel incelmeyi sağlayacak basit egzersiz hareketler ve doğal ürünlerden bahsedeceğiz. Bölgesel bu yağlanmalar maalesef ki sadece diyet ile istenilen düzeyde azaltılamazlar, bölgesel incelmeyi sağlayacak basit egzersizler ile desteklenmesi gerekmektedir.

Bölgesel İncelme Yolları

Basen Bölgesini İnceltmek İçin:

·         Parafin, aktarlarda satılan parafini eriterek basen bölgesine sürün. Streç film ile sarın. Bu şekilde bazı basen egzersizlerini 10- 15 dakika yapın. Örneğin: yere yüzünüz dik gelecek şekilde yatın. Yani yan durun. Başınızı kolunuza dayayın. Önce sağ bacağınızı yukarı aşağı hareketlerle daha sonra sol bacağınız için birkaç dakika bu işlemi uygulayın. Daha sonra emekleme pozisyonuna geçin önce bir bacağınızı yukarı aşağı kaldırın daha sonra diğer bacağınız için bu işlemleri tekrarlayın.

·         Bisiklet sürmek basenleri eritmenin en kolay yoludur.


·         Yere sırt üstü yatarak bacaklarınızı ileri geri hareket ettirin.

·         Ayrıca beslenmenize dikkat edin. Özellikle tuzu azaltmanız basenlerinizde bölgesel incelmeye yardımcı olacaktır.

·         Bu durumda en etkili sonuçları almanız için basen bölgesini inceltme hareketlerini her gün düzenli olarak tekrarlamalısınız. Böylece daha etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Karın bölgesini inceltmek için:

·         Sabah kalkıldığında içilen bir bardak ılık su karın bölgesindeki yağların erimesine yardımcı olacaktır.

·         Sık sık fakat az miktarlarda yemek hem karın bölgeniz için hem de diğer bölgeler için yararlı olacaktır.

·         Plates yapmak karın bölgesi inceltmeye yardımcı etkisi olarak bilinen son zamanların en yaygın sporu oldu.

·         Evde en basit yapılabilecek egzersiz ise mekik çekmek. Mekik çekme hareketi ile direk karın bölgesinde incelmeye yardımcı oluyor. Bu basit hareketi günde birkaç dakika ayırarak bölgesel incelmesağlayabilirsiniz.

·         Yarım mekik hareketi yapmak da karın bölgesini inceltmek için oldukça etkili bir harekettir.

Bacak bölgesini İnceltmek:

·         Genellikle bacakları daha kaslı bir yapıya sahiptir. Bu yüzden bacak inceltme diğer bölgesel incelmelere göre daha zor ve zaman alıcıdır.

·         Bacak inceltmenin de ilk kuralı elbetteki dengeli beslenme ve bol sıvı yani su tüketimidir.

·         Bacak inceltmek için yapılabilecek en basit egzersiz ise oturur durumda iken ayaklarınızı yere paralel olarak havaya kaldırın ve 10-15 saniye kadar havada kalmasını sağlayın. Bu işlemi yaklaşık 6-7 kez tekrarlayın.

·         Koşu yapın. Koşarken topuk kısmınıza fazla yüklenmeden parmak uçlarınızı kullanın.

·         Makas hareketi ile de bacaklardaki yağları eriterek bacaklarınızı forma sokabilirsiniz.

Bölgesel İncelme Yolları

Bunlar sadece bölgesel incelme için birkaç basit öneri. Bölgesel incelme sadece güzellik için değil aynı zamanda sağlığımız içinde oldukça gerekli. Kalıcı bir güzellik için dengeli beslenme ve spor yapılmasının gerekli olduğunu unutmamak gerekiyor. İstenilen fit bir fiziğe sahip olmak yalnızca spor ile olmaz. Mutlaka spor ile dengeli beslenmeyi bir arada yürütmek daha doğru olacaktır. Ancak bir diyet programı uygulamayı düşünüyorsanız mutlaka bir uzman desteği alarak yapmalısınız. Spor yaparken de oldukça dikkatli olmalı ve kendinizi zorlayıcı hareketlerden kaçınmalısınız.

Bölgesel İncelme İçin Neler Yapılabilir?

Bölgesel yağlanma birçok kişinin ortak sorunudur. Kimi kişiler göbek bölgesindeki yağlardan, kimi kişiler bacak bölgesindeki yağlardan kimi kişiler ise basen bölgesindeki yağlardan rahatsız olur. Bölgesel olarak incelmenin en iyi yolu doğru bir dengeli beslenme programı ile bölgesel incelmeyi sağlayacak egzersizler ile birlikte desteklemektir. Böylece bölgesel incelme daha kolay sağlanabilir.

Poğaça, cips, açma gibi yiyeceklerden olabildiğince uzak durulması gerekir. Eğer yenilen gıdalara dikkat edilmez ise yapılan bölgesel incelme hareketleri istenilen faydayı sağlamayabilir. Eğer kilo probleminiz varsa ve diyet programı uygulamayı düşünüyorsanız mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız.

 


FOTO GALERİ / Bölgesel İncelme YollarıZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.