Bb Krem Nasıl Sabitlenir?

26.01.2019
468
A+
A-
Bb Krem Nasıl Sabitlenir?

Pürüzsüz görünen BB krem nasıl sabitlenir tüm kadınların ortak sorunudur. BB kremi en kolay sabitleme yolu transparan pudradır. Çoğu kişi BB kremi sabitlemek amacıyla ten rengine uygun pudra da kullanmaktadır. Fakat BB kremin tonuna göre pudra yapısı uyum sağlamayabilir.

Pürüzsüz ve canlı bir cilt isterken donuk ve mat görünen bir cilde sahip olabilirsiniz. BB kremin sabitlenmesini kolaylaştıracak fazla ışıltılı olmayan bir makyaj bazına da ihtiyacınız olacaktır. Fazla ıslak yapılı olmayan ve kolay emilen makyaj bazı BB kremin cildinizi iyi göstermesini sağlar.

Farklı çeşitleri olmasıyla beraber kapatıcılıklarında da farklılıklar gözlemlenmektedir. Orta kapatıcılık veren BB kremlerle kesinlikle renk veren pudralar kullanılmamalıdır. Transparan pudra BB kremin ışıltısını yok etmeden sabitler. Gün boyu yüzünüzde çizgilenme yapmadan kalmasını sağlar. Özellikle burun kenarlarında ve yanak çizgilerinde BB krem birikmesin diyorsanız transparan pudra kullanmalısınız.

BB Krem Çeşitlerine Göre Sabitleme

Hem yapısı hem de içeriği açısından BB kremi tercih eden genç kızlar için kullanışlıdır. Kolay uygulanması ve kolay temizlenebilmesi oldukça avantaj sağlayacaktır. Cilt tipi her makyaj ürününde olduğu gibi BB kremde de önemlidir.

Karma Ciltler

Karmadan yağlıya doğru bir cilde sahipseniz daha az ışıltılı BB kremler tercih etmelisiniz. Fazla ışıltılı ve parlak BB kremler yağlı ciltte kusma yapmaktadır. Doğal görünüm elde etmeye çalışırken gün sonu hüsranla sonuçlanabilir. Özellikle karma ve yağlı ciltler orta kapatıcılıkta bir BB krem tercih etmelidir. Çünkü sivilce izleri, lekeleri kapatmak için avantajlıdır.

Kuru Ciltler

Kuru veya normal bir cildiniz varsa ışıltılı BB kremler tercih edebilirsiniz. Besleyici olması yönüyle kuru ciltlerin nem dengesini sağlamasında yardımcı olacaktır. Fazladan bir nemlendirici kullanma gereksinimi de ortadan kaldırmaktadır. En çok kuruyan yanaklar ve burun kenarlarında dahi kötü bir görünüm olmayacaktır.

Yağlı Ciltler

Yağlı ciltler BB krem sabitlemek için ten rengine uygun pudralar kullanabilirler. Çünkü günün ilerleyen saatlerinde T bölgesinde ve yanaklarda parlama olabilir. Kuru ve normal ciltler BB krem sabitlerken kesinlikle transparan pudra kullanmalıdır. Her cilt tipi için BB krem sabitlerken kesinlikle büyük ve az kıllı bir fırça ile pudra uygulanmalıdır.

Neden BB Krem Kullanmalıyız?

Fondöten yerine BB krem kullanmak cildimizin yorulmamasına ve nefes almasına katkı sağlayacaktır. Ayrıca en önemli özelliği cilt tonunu eşitlerken koyu renk lekelerin görünümünü azaltır. Düzenli ve ölçülü kullanım sonucu BB krem cilt sorunlarının üstesinden gelebilir.

SPF içermesinden dolayı güneşe karşı korumaktadır. Bu sayede BB krem altına ayrı bir güneş koruma faktörlü krem sürmenize gerek kalmayacaktır. Cildi nemlendirerek ağır makyaj psikolojisinden uzaklaşmanızı sağlayacaktır. Daha sağlıklı ve canlı bir görüntü ortaya çıkarır. Bahar aylarında hatta yazın bile kullanımı uygundur.

BB Krem Uygulaması ve Sabitlemesi

BB Krem cilt kusurlarını kapatarak cilt renginizi eşitlemek için pratiktir. Özellikle fırça ve makyaj süngeri kullanmadan elinizle bile cildinize eşit miktarda yayabilirsiniz. BB krem kullandığınız da ayrıca bronzer kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

Transparan pudra ile doğal cilt tonu yakalanmaktadır. Hafif bir allık ile sabitlenmiş BB krem üzerinde oldukça canlı görünmektedir. BB kremin sınırlı renklere sahip olması kadınları zorlamaktadır. Çoğu kadın makyaj bazı karıştırarak BB kremin rengini açmaktadır. Nemlendirici ekleyerek BB krem renginde ve yapısında değişiklik yapmaktadırlar. Diğer bir seçenek ise aynı markanın 2 renk BB kremini karıştırarak uygulamak iyi sonuç vermektedir. Farklı yapıdaki ürünlerin karıştırılarak uygulanması sonucu sabitlemede zorluk yaşanmaktadır. Bu nedenle aynı marka BB kremin 2 tonunu karıştırmak daha kolaydır.

FOTO GALERİ / Bb Krem Nasıl Sabitlenir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.