Bakışlarınız ile Havalı Olun

02.03.2019
167
A+
A-
Bakışlarınız ile Havalı Olun

Son döneme damgasını vuran göz makyajı teknikleri ile havalı olmak ister misiniz? Özellikle buğu göz makyajı yapan hanımların oldukça havalı olduklarını ve bakışları ile bulundukları ortamlarda dikkatleri üzerlerine çektikleri bir gerçektir. Eğer sizde havanıza hava katmak isterseniz buğulu göz makyajını mutlaka denemelisiniz. Makyajınızı kendiniz yapıyor iseniz buğulu göz makyajı nasıl yapılır? bunu oldukça iyi bilmelisiniz.

Makyaj hanımların güzelliklerine güzellik kattıkları dokunuşlar olduğu için doğru teknikleri uygulamak oldukça önemlidir. günün hangi saatinde makyajınızı nasıl yapacağınız ve ne giyeceğiniz makyajınız için en önemli iki unsur olmaktadır.

Bakışlarınız ile Havalı Olun

Makyajınızda Odak Noktasını Belirleyin

Kusursuz bir makyaj yapmaya başlamadan evvel mutlaka odak noktasının yüzünüzde neresi olacağına karar vermelisiniz. Yüzünüzde genel olarak gözlerinizi veya dudaklarınızı odak noktası olarak belirleyebilirsiniz. Buğulu göz makyajı nasıl yapılır konusu için yüz odakları en önemli konulardan biridir.

Kadınların genel olarak bakışlarını ön plana çıkaran makyajları tercih ettikleri bilinmektedir. Bu nedenle buğu göz makyajı oldukça sık tercih edilmektedir. Ancak herkesin kusursuz yapamadığı bu makyajı yapmanın püf noktaları bulunmaktadır. bu nedenle odak noktanız gözleriniz olacak ise doğru uygulamaları mutlaka bilmelisiniz.

Bakışlarınız ile Havalı Olun

Buğulu Göz Makyajı Günün Her Saatinde Yapılıyor

Gündüz, gece istediğiniz her saatte buğulu gözleriniz ile olay yaratabilirisiniz. Belirginleştirilmiş kaşlar, kirpiklere verilmiş hacim ve doğru far uygulamaları ile oldukça başarılı bir makyaj uygulaması yapmış olacaksınız. Girdiğiniz her ortamda duru teniniz ve derin bakışlarınız ile hemen dikkatleri çekmeyi başaracaksınız. Buğulu göz makyajı nasıl yapılır öğrenirken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Bu püf noktaları uygulamanız son derece önemlidir.

İlk adım Primer Uygulama Yapmak

Buğulu gözlerinizin tüm gün kalıcı olması için göz kapaklarınız için primer uygulaması yapmalısınız. Bu uygulama ile gözünüze sürdüğünüz far gün boyu kalıcı ve her an kusursuz olarak görünecektir. Primer ürünleri kullanarak gözlerinizi makyaja hazırlayabilirsiniz. Zaten bu üründe amaç makyaj öncesi hazırlıktır.

İkinci Adım Açık Renk Uygulaması

Primer uygulamadan sonra göz kapaklarınıza nötr bir renk uygulaması yapmalısınız. Aksi halde direk koyu uygulama sizin makyaj yapmayı bilmediğinizi düşündürebilir. Bu uygulama için en doğru renk kesinlikle pudra…

Üçüncü Adım Gölgelendirme

Bakışlarınız ile Havalı Olun

Gözleriniz derinlik vermek için renk paletinden en koyu rengi seçip uygulamalısınız. Bu uygulamayı göz kapağınız katlanma noktasından başlayarak uygulamalı ve dağıtmalısınız. Bu sayede oldukça kusursuz bakışlara kavuşacaksınız.

Dördüncü Adım Gözleri Ön Plana Çıkarın

Göz kapağı çizginizi belirginleştirme uygulamasını yaptıktan sonra gözünüzü kapatın ve göz bebeği hizanıza denk düşecek biçimde metalik bir tonu bu uygulayarak dağıtınız. Un utmayınız ki buğu gözlere kavuşmak için renkleri çok doğru dağıtmanız gerekmektedir.

Beşinci Adımda Kirpik Dipleri

Makyaj uygulamalarınızı yaparken buğulu göz makyajı nasıl yapılır konusunun odağından asla uzaklaşmamalısınız. Bu nedenle aşamaları sırası ile uygulayarak buğulu gözlere kavuşacaksınız.

Bu adımda kirpiklerinizin diplerine koyu renk bir far uygulayarak gözlerinizi ön plana çıkarmalısınız. Doğru uygulama yaparak oldukça doğal bir görünüm sağlamış olacaksınız.

Altıncı Adım Dumanlı Gözler

Göz kapağınıza krem bir far uygulayarak göz kapağınıza yayınız. Kirpik diplerinize kalem çekiniz. Bu çektiğiniz kalemi fırça yardımı ile dağıtınız.

Siyah ve grinin tonlarının sıklıkla kullanıldığı buğulu bakışları için önerilen uygulamaları yapabilirisiniz. Eğer kahve tonlarını kullanmak isterseniz kahve tonları ve altın tonları ile buğulu göz makyajı yapabilirsiniz.

Bakışlarınız ile Havalı Olun

Yedinci Adım Kirpikler Dolgunlaşmalı

Göz makyajının son aşaması olarak tek tek ayrılmış ve hacimli kirpikler gerekmektedir. isterseniz rimelle isterseniz de takma kirpikler ile bu dolgunluğu yakalayabilirsiniz. Buğulu göz makyajı nasıl yapılır tüm aşamalarını öğrendiniz. Şimdi ayna karşısına geçerek sizde profesyonellerin yaptığı buğu göz makyajını beş dakikada yapabilirisiniz. Uygulamaların son derece kolay olduğu bu teknikler ile bakışlarınız ile çevrenizdekileri kendinize esir edeceksiniz.

 

 

 

 

 

FOTO GALERİ / Bakışlarınız ile Havalı Olun

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.