Mülakatta Nasıl Giyinilir?

0
5

İş görüşmesine giden herkesin ilgilendiği bir soru olan mülakatta nasıl giyinilir sorusuna yanıt arayacağız bu yazımızda.

Belki de hayatımızı en çok etkileyen zaman dilimlerden biridir mülakatta geçirdiğimiz zaman. Eğitim durumunuz, bilgi birikimi ve tecrübeniz ne olursa olsun bunlarla birlikte dış görünüşünüzde oldukça önemlidir. Mülakatta nasıl giyinilir bu yüzden oldukça önemli bir sorudur.

Mülakatta nasıl giyinmeli denildiğinde genellikle takım elbiseler gelir aklımıza ilk akla geldiği gibi de doğrudur kadın veya erkek olsun fark etmez uygun biçimde tercih edilen takım elbise her zaman avantajlıdır.

Tabiî ki öncelikle şunu belirtmek gerekiyor iş görüşmesini yapacağınız yer önemli. Yeni mülakat sırasında da yerine göre giyinmek gerekiyor.

Mülakatta nasıl giyinilir sorusunun kilit cevaplarından bir tanesi de renk seçimidir. Mülakata gittiğiniz şirkete göre bu tercih esnek olmakla birlikte mavi kullanmak oldukça avantajlı olabilir. Kahverengi ise kaçınmanız gereken ilk renk olacaktır. Çünkü bulunduğunuz yerden uzaklaşmak istediğiniz mesajı verir ki bu da bir iş görüşmesinde ters etki yapabilir. Mavi ise güven duygusu uyandırır.

Fakat mülakatta nasıl giyinilir sorusuna genel hatlarıyla cevap verecek olursak bayan ve erkekleri iki ayrı kategoriye ayırmak gerekir.

Önceki İçerikSamsun Yabancılar Pazarı
Sonraki İçerikBayanlar Mülakatta Nasıl Giyinmeli?

5 YORUMLAR

    • mülakatta nasıl giyinilir yazısında da açıkladığımız gibi söylediğiniz kıyafetler oldukça uygundur fakat kullandığını kumaşların parlak ve taşlı olmamasına dikkat edin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz