Kadın ve Moda

Mülakatta Nasıl Giyinilir?

17.08.2013
Mülakatta Nasıl Giyinilir?

İş görüşmesine giden herkesin ilgilendiği bir soru olan mülakatta nasıl giyinilir sorusuna yanıt arayacağız bu yazımızda.

Belki de hayatımızı en çok etkileyen zaman dilimlerden biridir mülakatta geçirdiğimiz zaman. Eğitim durumunuz, bilgi birikimi ve tecrübeniz ne olursa olsun bunlarla birlikte dış görünüşünüzde oldukça önemlidir. Mülakatta nasıl giyinilir bu yüzden oldukça önemli bir sorudur.

Mülakatta nasıl giyinmeli denildiğinde genellikle takım elbiseler gelir aklımıza ilk akla geldiği gibi de doğrudur kadın veya erkek olsun fark etmez uygun biçimde tercih edilen takım elbise her zaman avantajlıdır.

Tabiî ki öncelikle şunu belirtmek gerekiyor iş görüşmesini yapacağınız yer önemli. Yeni mülakat sırasında da yerine göre giyinmek gerekiyor.

Mülakatta nasıl giyinilir sorusunun kilit cevaplarından bir tanesi de renk seçimidir. Mülakata gittiğiniz şirkete göre bu tercih esnek olmakla birlikte mavi kullanmak oldukça avantajlı olabilir. Kahverengi ise kaçınmanız gereken ilk renk olacaktır. Çünkü bulunduğunuz yerden uzaklaşmak istediğiniz mesajı verir ki bu da bir iş görüşmesinde ters etki yapabilir. Mavi ise güven duygusu uyandırır.

Fakat mülakatta nasıl giyinilir sorusuna genel hatlarıyla cevap verecek olursak bayan ve erkekleri iki ayrı kategoriye ayırmak gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. serpil ayça dedi ki:

  özel bir şirketin mülakatına siyah ceket ve etek beyaz gömlek giysem nasıl bir intiba bırakırım

  1. admin dedi ki:

   mülakatta nasıl giyinilir yazısında da açıkladığımız gibi söylediğiniz kıyafetler oldukça uygundur fakat kullandığını kumaşların parlak ve taşlı olmamasına dikkat edin.

 2. derya dedi ki:

  mülakatta giyim tarzıma uygun aksesuar seçimi nasıl olur mülakatta ne tarz seçimler yapılmalı

  1. admin dedi ki:

   sade tektaşlı takıları mülakatta tercih edebilirsiniz

 3. yağmur dedi ki:

  bayanlar mülakatta nasıl giyinmeli acaba.

Tüm Hakları Saklıdır.